Vosí hnízda zdravě a rychle

Aktualizováno: 11. 11. 2021

Jelikož jsou vánoční - vosí hnízda v naší rodině velmi oblíbená, chtěla jsem k těm běžným (super

Zdravá vosí hnízda
Zdravá vosí hnízda

sladkým a kalorickým) vytvořit zdravější fit variantu, ale zároveň zachovat jejich úžasnou chuť.


No, co bys řekla? Mě se to opravdu povedlo! Zkusila jsem nakombinovat zdravější varianty surovin a vykouzlit z nich opravdu lahodná vosí hnízda.


Celý recept ti samozřejmě prozradím a ještě ti přihodím něco navíc, když budou ty Vánoce .
Hledáš NEtradiční fitness 🎁 DÁREK? Vyzkoušej moji fit 🎲 hru pro celou 👩‍👩‍👧‍👦 rodinu. Kouzla hry si ZDARMA vyzvedni ZDE >


Co tě s receptem na zdravá vosí hnízda čeká?

Moje fitness vosí hnízda ti úplně se vším zaberou 42 minut,

Recept na zdravá vosí hnízda
Recept na zdravá vosí hnízda

z uvedeného množství vykouzlíš cca 20-25 vosích hnízd (podle velikosti úlíků) a z prasátka si vytřes cca 76 Kč.Kalorické hodnoty fitness zdravých vosích hnízd:

  • Kalorie: 1 851 kcal

  • Bílkoviny: 37 g

  • Sacharidy: 223 g

  • Tuky: 84 g

  • Vláknina: 27 gNa zdravá vosí hnízda si sežeň:Na náplň do vosích hnízd:Druhá varianta náplně bez vaření pudinku je: Rozmačkat na kašičku dva banány, přidat trošičku ovesného nápoje s vanilkou (koupit vanilkový nápoj) a jednu lžíci rumu. Je na tobě, jakou variantu náplně si vybereš :-).
😱 NEMÁŠ VŠECHNY DÁRKY? 🎁 Moje fitness KAŇKO-VZDORNÉ kuchařky můžeš mít o 200 Kč levněji! 🎄 Vánoční akci omrkni ZDE >Připrav si úlíky! Zdravá vosí paráda začíná:

Těsto na vosí hnízda
Těsto na vosí hnízda

1) V mixéru si rozmixuj ovesné vločky na jemnou mouku. Mouku si vysypej do mísy, kde budeš vše míchat. V mixéru si také rozmixuj vypeckované datle a přisyp je do mísy k ovesné mouce.


2) V míse již máš rozemleté vločky a datle, k tomu přidej holandské kakao, mléko, máslo (které je dobré si předem cca hodinu vyndat z lednice) a rum.


3) Rukama vytvoř celistvé těsto a dej do lednice na 20 minut odpočívat. Mezitím si připrav úlíky a z pár piškot si vytvoř jemnou drť, kterou budeš používat na vysypání úlíkových formiček, aby se ti na ně těsto nelepilo.


4) Uvař si pudink podle návodu a přidej rum. Ještě teplým pudinkem budeš vosí hnízda plnit.


5) Z lednice si vyndej těsto, uždíbni si kousek těsta a natlač jej do předem vysypané hnízdové formičky. Uprostřed vosího hnízda udělej druhým koncem vařečky díru, nalij tebou vybranou náplň a přiklop piškotem. Takto pokračuj, dokud ti těsto nedojde.


6) Finální vosí hnízda si můžeš ještě vylepšit kvalitní čokoládou. Špičku vosího hnízda namočíš do rozehřáté čokošky a máš hotovo :-).
Kdy je dobré zdravá vosí hnízda baštit?

Formičky na vosí hnízda
Formičky na vosí hnízda

I když vynecháš v receptu na vosí hnízda tuny cukru a tuku, tak se ale stále jedná o kalorickou bombu! Zdravá vosí hnízda tedy směruj na dopolední hodiny (snídaně a dopolední svačina).


Pokud jsi v ten den měla hodně pohybu (náročný trénink, hodinový běh, atd...), tak si můžeš 2-4 ks vosích hnízd dopřát i k odpolední kávě či čajíčku.


⚠️ Více vysvětluji v článku: 4 nečekané rady, jak i přes Vánoce lehce zhubnout zde.Ženy DNES ode mě nejvíce kupují:Po zdravých vosích hnízdech ŽENY čtou:


Fitness recept na zdravá vosí hnízda
Fitness recept na zdravá vosí hnízda

Klikni na jedno ze sociálních tlačítek (vlevo pod obrázkem zdravých vosích hnízd) a SDÍLEJ. Moc děkuji - Danča ♥️


#vosíhnízda #vánoce #hnízda #vosí #vánočníCukroví

Sleduj mě a získej řadu výhod 🎁 zdarma:Hledáš 🤗 motivaci a často se ti nic 🥵 nechce. Tak to mrkni na proměny mých členek ZDE. 69 let, 36 let nebo 84 let nehraje roli, uvidíš 💪.