top of page

Domácí výroba másla


Spoustu lidí vyděsilo současné, neuvěřitelné zdražení másla v obchodech. Mě samozřejmě také, proto jsem se hned začala zajímat o to, jestli je vůbec možné si máslo v domácích podmínkách vyrobit.

Představila jsem si ty dřívější hospodyňky, jak máslo pracně ztloukaly, takže jsem ve stylu - domácí výroba másla, viděla veliký problém. A kde vzít pravou smetanu…?

Byla jsem mile překvapena, kolika lidem tohle zdražení zvedlo adrenalin na tolik, že měli stejný nápad a do domácího másla se prostě pustili :-).

 

POZOR! Skoro na konci máslového receptu si můžeš vyzvednou oblíbený dáreček pro ženy. Dnes a zítra je zcela zdarma!

 

Co se dozvíš v článečku: „DOMÁCÍ VÝROBA MÁSLA?“

 • Také si myslíš, že máslo doma nevyrobíš?

 • Co všechno je pro výrobu domácího másla potřeba?

 • Pojď se do vytvoření domácího másla pustit!

 • Jak svoje domácí máslo uchovat?

 • Důležitě máslový závěr!

Také si myslíš, že máslo doma nevyrobíš?

Ale jde to! Velkým překvapením a radostí mi bylo zjištění, že se dá použít i smetana z obchodu.

Samozřejmě smetánka přímo od kravičky je mnohem lepší, než kupovaná, co si budeme povídat, ale pokud se nepohybuješ zrovna kolem žádné farmy, můžeš klidně použít smetanu kupovanou. Navíc je výroba domácího másla velmi jednoduchá!

Co všechno je pro výrobu domácího másla potřeba?

Popíšu ti svůj vlastní postup a množství, které si ty samozřejmě můžeš upravit podle sebe. Domácí máslo - co kus - to originál :-).


 • 3 kelímky 33% smetany ke šlehání

 • směs bylinek ze zahrádky

 • šlehač

 • hluboká úzká miska

 • cedník

 • studená voda z kohoutku

Z uvedených surovin vykouzlíš cca 230 g domácího másla. Důležitý závěr najdeš níže.

Pojď se do vytvoření domácího másla pustit!

1) Smetanu vlij do hlubší misky, ze které ti nebude stříkat po celé kuchyňské lince. A šlehej a šlehej, až budeš mít krásnou šlehačku. Nepřestávej šlehat a šlehajda se ti zdrcne, což se ti někdy může stát, i když o to zrovna nestojíš a jen se snažíš mít šlehačku tuhou :-).

2) Nelekej se – začnou se ti tvořit hrudky másla a oddělovat se podmáslí. Podmáslí slij přes cedník do misky, protože jde o velmi zdravou tekutinu, kterou můžeš vypít jen tak, nebo s ovocem jako koktail.

3) Pokud se nerada „patláš“ v mastných věcech, tak podle jedné chytré rady si můžeš nasadit jednorázovou rukavici. Začni v cedníčku pod malým proudem studené vody máslo hnětat jako těsto a vymačkávej z něho podmáslí. Až budeš mít kouli, tak si do misky si napusť studnou vodu a v té dál máslo pořádně promačkávej.

4) Vodu slívej a vyměňuj, dokud ti nezůstane při hnětení čistá. Podmáslí je potřeba úplně z másla odstranit. Potom ještě na prkénku svoje úžasné máslo promačkej, abys z něho vytlačila všechny bublinky. Jinak se zkracuje trvanlivost – máslo se ti brzy zkazí.

 

Oblíbený dáreček pro ŽENY zdarma!

Jak začít běhat a NEumřít? To je oblíbený ebook, který ženy moc baví :-). ZDARMA zde >

 

Jak svoje domácí máslo uchovat?

Já jsem si máslíčko rozdělila na 2 části. Jednu jsem nechala jen čistou, přírodní a druhou jsem ještě smíchala s nasekanými bylinkami a ždibíčkem česneku – výborné!

Hotové domácí máslo jsem si uložila do keramických misek a nechala v lednici.

Důležitě máslový závěr:

Jsi na konci mého článečku „Domácí výroba másla.“

Máslo je zdrojem vitamínů A, D, E, K a obsahuje velký podíl trans nenasycených kyselin. Tudíž je v rozumné míře a při dodržování zdravého a vyváženého jídelníčku vlastně zdravé.

K uchování domácího másla se prodávají i krásné formičky. Pokud chceš třeba ohromit návštěvu, je moc pěkné mít na talířku svůj poklad, který je krásně vytvarovaný a má navrchu třeba motýlka :-).

P.S. Jen doufám, že motýlkovi nebudou brzy přistřižená křidýlka, v podobě zdražení i té šlehačky!

Úplným závěrem je nutno podotknouti, že z těch 3 smetan vytvoříš cca 230 g másla. Takže ono pokud nenajdeš zrovna obří akci nebo nemáš známého farmáře, tak oproti prodávanému máslu moc neušetříš.

Po receptu na domácí máslo ženy čtou:

 

ŽENY nejčastěji po domácím másle kupují:

 

Domácí výroba másla
3 994 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page