top of page

Vánoční perníčky recept

Tyto medové vánoční perníčky jsou ihned měkké - jedlé 👍 a nejvíce je zbožňuje můj syn Matýsek ❤️. Každý rok se směji svému zamyšlení na konci prázdnin – že za chvíli zas budou Vánoce.

Zdravé vánoční perníčky
Zdravé vánoční perníčky

Podzim se bleskově postará o opadání listí ze stromů a první mrazíky nám připomenou, že je čas na teplejší boty.


A najednou šup, a jsou tady! Kdo? No přece VÁNOCE :-).


A já se začínám těšit na všechno, co k tomu času patří. Vyštrachám recept na vánoční perníčky, zapálím voňavé svíčky, pustím si pohodovou hudbu a jdu na to.


Povytahala jsem staré perníčkové recepty od známých, našla jsem si jich spousty v časopisech i na internetu a nakonec jsem si podle nich vytvořila vlastní, zlatý střed, který používám a mám ráda.5 chyb při 😵🤕🤮 cvičení, které ŽENY 💃 neustále OPAKUJÍ... Video dárek si zdarma vyzvedni ZDE >


Suroviny, které budeš potřebovat:


Na těsto vánočních perníčků:


Na polevu:
Vánoční perníčková paráda může začít:

1) Máslo s medem rozehřej ve vodní lázni – 2 kastrůlky zapadající do sebe. Dej na sporák zahřívat. Do spodního kastrůlku nalij vodu a do horního máslo a med. Až se med a máslo spojí, tak nech mírně zchladnout.


2) V oblíbené míse si smíchej ostatní ingredience na perníčky – mouku, kakao, perníčkové koření a sodu.


3) Do vlažného másla s medem přidej metličkou rozšlehané vejce a promíchej.

No a už jen všechno v míse smíchej vařečkou a až se ti začne tvořit těsto, tak už jej propracuj rukama, dokud ti nevznikne krásný, hladký „perníkový boban.“


4) Perníkového bobana zabal do fólie, nebo mikroténu a nech v lednici přes noc odležet.


5) Druhý den si zase pusť nějakou pěknou muziku (třeba vánoční koledy), ať máš dobrou náladu a s chutí se pustíš do svých vánočních perníčků :-). Z perníkového těsta vyválej placku asi 3 mm silnou a můžeš vykrajovat vánoční perníčky.


6) Vánoční perníčky pokládej na plech na pečící papír. Fantazii se opravdu meze nekladou. Takže pokud si budeš chtít voňavoučké - vánoční perníčky i pověsit na stromeček, udělej do nich v horní části dírku – nejlépe brčkem. Tam potom protáhneš perníčkem šňůrku.


7) Pečení vánočních perníčků je podle každé trouby. Já ty své perníčkové poklady peču kolem 8 minut na 160 stupňů. Hned po vytažení potři vánoční perníčky rozšlehaným vejcem.
Poleva z čokolády na vánoční perníčky:

1) Opět ve vodní lázni rozehřej tabulku čokolády a cca polévkovou lžíci másla.


2) Pak si naplň zdobící pomůcku nebo třeba igelitový pytlíček a ustřihni mu malinko růžek a můžeš se pustit do zdobení.


3) Jestli na tuto tvorbu nemáš buňky nebo se Ti prostě nechce, tak perníčky můžeš jen třeba pocákat nebo rovnou do čokolády namočit.


Takový vánoční perníček, který je celý namočen v čokoládě, není vůbec špatný ❤️.
Perníčková vánoční rada:

Nejlepší je, nechat vánoční perníčky před zdobením 24 hodin odpočinout.


A potom už přichází na řadu tvá bujná fantazie, kterou můžeš načerpat z internetu, kde mi kolikrát „spadne brada“ z toho, co všechno dokážou hospodyňky vymyslet :-).Vytvoř si perníčkovou pohodu, která k vánocům patří:

Co zbývá k perníčkům dodati?


Zkus si svůj předvánoční čas zpestřit radostí z takové obyčejné činnosti, jako je pečení perníčků.


Prožij si tu vůni, která se ti rozline po kuchyni.


A pokud k tomu máš doma i nějaké malé pomocníčky, přiber je k sobě a mázni jim polevu na frňáček.


Uvidíš, jak na to budete s radostí vzpomínat :-).
Ženy DNES ode mě nejvíce kupují:Po receptu na vánoční perníčky ženy čtou:Jsem online fitness trenérka Danča Hájková. Moji první knihu najdeš zde: nechcichybovat.cz a moje kuchařky na: DancaKucharka.cz


Máš dotazy ohledně hubnutí, zdravého jídelníčku nebo cvičení? Napiš mi prosím na můj osobní email: Danca@dancavideo.cz❤️ Sdílej - lajkuj - odebírej

Budu moc ráda, když provedeš nějakou akci. Je to pro mě znamení, že má moje tvorba a snaha smysl. Moc ti za to děkuji a vážím si tvé akce. Vše je samozřejmě ZDARMA ✅.

48 404 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše

1 Comment

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Rated 5 out of 5 stars.

Nejlepší vánoční perníčky, které jsem zkoušela. Je super, že jsou perníčky ihned měkké a chutnají dětem. Děkuji za recept.

Like
bottom of page