Fitness zdravé slepované cukroví

Aktualizace: 1. pro 2019

Hrozně ráda experimentuji a o to víc před Vánoci. Právě jeden z mých vánočních experimentů ti

dnes prozradím. Jedná se o zdravou variantu slepovaného vánočního cukroví.


V mém slepovaném cukrovíčku kombinuji jemnou chuť arašídového másla, medu, čokoládičky a vanilky.


Pokud chceš přes zdravé cukroví přijmout i při hubnutí důležité bílkoviny, tak si do těsta můžeš přidat i kvalitní vanilkový protein.


POZOR! Dnes rozdávám ukázku mé fitness KAŇKO-VZDORNÉ kuchařky zcela ZDARMA! Ukázku si zdarma vyzvedni ZDE >Co tě s receptem čeká?

Slepované cukroví tě v kuchyni "uvězní" na 40 minut, z peněženky utratíš cca 99 Kč a z uvedeného množství upečeš dva plechy fitness zdravého cukroví.Kalorické hodnoty fitness zdravého slepovaného cukroví:

 • Kalorie: 1 943 kcal

 • Bílkoviny: 77 g

 • Sacharidy: 183 g

 • Tuky: 100 g

 • Vláknina: 20 gNa zdravé slepované cukroví si sežeň:

 • 180 g celozrnné špaldové mouky nebo rozmixované ovesné vločky (koupit mouku)

 • 1 odměrku vanilkového proteinu (nemusí být použit) (koupit protein)

 • 2,5 lžičky BIO prášku do pečiva (můžeš použít normální) (koupit prášek do pečiva)

 • 3 lžíce arašídového másla (můžeš použít jakékoliv jiné ořechové máslo) (koupit máslo)

 • 2 celá vejce

 • 2 lžíce medu nebo pár kapek vanilkové stévie. Pokud použiješ med, tak cukroví bude chutnější, ale těsto se ti bude více lepit. Stačí přidat trochu mouky a lepivé problémy budou fuč :-).

 • 100 g kvalitní čokolády nebo kvalitní, ideálně domácí marmelády (koupit čokoládu)


🎁 Moji první knihu o rychlém a zdravém hubnutí najdeš v akci na: NEchcichybovat.cz


Zástěru nasadit!

1) V oblíbené míse si smíchej sypké suroviny (špaldovou nebo ovesnou mouku, vanilkový protein a prášek do pečiva).


2) Všechny sypké suroviny promíchej a postupně přidávej další suroviny (celá vejce, arašídové máslo, med nebo vanilkovou stévii). Teď si rozcvič pacičky, protože jdeme míchat, a to hezky ručně.

3) Rukama tedy vytvoř celistvé těsto. Pokud ti těsto na zdravé cukroví lepí, tak přidej mouku. Hotové těsto dej odpočinout do lednice na 20 minutek.


4) Po 20 minutách si připrav vál, který si posyp moukou a z těsta válečkem vyválej placku asi 2 mm tlustou. Z vyváleného těsta vykrajuj své oblíbené tvary. Já jsem si vykrájela zdravé ozdoby a perníčky :-).


5) Vykrojené fit cukroví pokládej na plech, který si vylož pečícím papírem.


6) Předehřej si troubu na 180 stupňů a peč cca 5-10 minut (radši ale slepované cukroví šmíruj, ať z něj nemáš uhel). Po upečení nech vychladnout a až poté slepuj čokoládou rozehřátou ve vodní lázni nebo marmeládou.


ZÁVĚR: Na závěr můžeš ještě zdravé slepované cukrovíčko dozdobit čokoládovým čmárancem s jakoukoliv cukrářskou ozdůbkou.Kdy je vhodné zdravé fitness slepované cukroví baštit?

I když se jedná o zdravou variantu cukroví, tak se nenech zmást! Stále se jedná o cukroví, které v sobě ukrývá spousty energie. Moje slepované cukroví ti tedy povolím ke snídaně nebo dopolední svačině.


Co prosím? Že jsi měla náročný trénink, a ještě jsi stihla ujít přes 10 tis kroků? No tak to si můžeš ještě dopřát 5 ks slepovaného cukroví navíc v jakoukoliv denní dobu.


Pozor! Jen 5 kousků! Jestli jsi ale měla "flákací" den, tak na cukroví i to fitness zdravé zapomeň a nasměruj si cca 4-8 ks jen ke snídani a zbytek dne šlus!Po tomto receptu ženy čtou:Ženy DNES ode mě nejvíce kupují:

 1. Fitness členství pro ženy (dnes sleva 400 Kč)

 2. Okopíruj můj osobní fitness jídelníček

 3. Knihu NEchci chybovat (dnes sleva 200 Kč)

 4. Zdravotní cvičení pro ženy na míči

 5. Fitness KAŇKO-VZDORNÉ kuchařky (sleva 200 Kč)


Klikni na jedno ze sociálních tlačítek (vlevo pod obrázkem zdravého slepovaného cukroví) a SDÍLEJ. Moc děkuji - Danča ♥️