top of page

Zdravé RAW kávové kuličky

Vánoční cukroví, á la nejrůznější kuličky mají obrovský úspěch. Super výhoda všech těchto kuliček je, že si každý může doladit kuličkové cukroví dle své chuti.

Kávové kuličky - snadno a rychle
Kávové kuličky - snadno a rychle

Dělám to tak, že z hmoty, v tomto případě kávové příchuti, ukoulím kuličky a nechám je "holé" a v ničem je neobaluji.


Když přijde návštěva, tak na stůl vyskládám mističky s různým posypem.


Strouhaný kokos, drcené mandle, rozmixované vlašské ořechy, chia semínka, skořicový cukr a plno dalších. Každý si obalí kuličky ve svém oblíbeném posypu.


Pokud zvládneš více druhů kuliček (inspiraci máš zde), tak návštěvě nebo svojí rodině vytvoříš nekonečné žůžo labůžo 😍.Co tě s kuličkami s příchutí kávy čeká?

V kuchyni strávíš cca 18 minut. Celý recept tě vyjde asi na 49 Kč. Počet kuliček ti neřeknu, protože si každá hospodyňka koulí jinak veliké kuličky a v lednici ti vydrží cca 9 dní.Kalorické hodnoty všech kuliček:

  • Energie: 1 103 kcal

  • Bílkoviny: 20 g

  • Sacharidy: 140 g

  • Tuky: 60 g

  • Vláknina: 19 g


Na Vánoční kávové kuličky si sežeň:

  • 2 kávové lžičky čerstvě mleté kávy (můžeš použít i kávu rozpustnou)

  • 2 polévkové lžíce kávy (jako nápoje)

  • 200 g datlové pasty nebo rozmixuj 200 g datlí (já kupuji pastu zde)

  • 100 g namletých vlašských ořechů

  • Libovolný posyp (já použila směs strouhaného kokosu a vlašských ořechů)Tohle kávové potěšení zvládneš levou zadní:

1) Záleží, jestli máš datlovou pastu. Já ji občas kupuji, protože kuchtím večer a nechci budit celý barák mixováním datlí na datlovou pastu. Pokud pastu máš, tak si do misky odměř 200 g, přidej mleté ořechy, kávu (nápoj), mletou kávu a pořádně promíchej.


2) Pokud datlovou pastu nemáš, tak potřebuješ výkonný mixér a z datlí si umixuj pastu.


Datle se často pro lepší mixování namáčí, ale to nedělej, jinak ti těsto bude hodně lepit a kuličky ti půjdou špatně koulet. Pak bys jedině musela přidat mnohem více ořechů...


3) Ať použiješ hotovu pastu nebo ji budeš dělat, tak po přidání všech surovin důkladně promíchej! Kuličkové těsto dej na 5-10 minut do lednice, protože se ti pak kuličky budou lépe dělat ❤️.


📦 SKLADOVÁNÍ: Ideálně najdi vzduchotěsnou krabičku a šup do lednice. Mám vyzkoušeno, že vydrží 9 dní. Myslím si ale, že je zbaštíš mnohem dříve.Kdy si můžeš RAW kávové kuličky dopřát?

Jde o zdravou, ale stále energetickou pochoutku. Záleží na tvém dni, jak moc jsi byla aktivní...


Pokud jsi se hýbala opravdu hodně (třeba běh 8 km, kroky přes 10 tis), tak si můžeš tyto kuličky dopřát kdykoliv a to i 3 kousky večer.


Pohybu jsi moc nedala a celkově se moc nehýbeš?


Tak to si kuličky nasměruj k snídani nebo dopolední svačince. Ještě bych ti dovolila kuličku po obědě, ale později ne-e a k večeři už vůbec ne! Musíš si hlídat příjem vs. výdej. To je celé kouzlo.


Chceš mít jistotu ve svém snažení zhubnout? Mrkni na moji knihu NEchci chybovat zde nebo se staň mojí fitness členkou zde a získej kompletní péči. Věřím, že tě proměny mých členek budou motivovat. Mrkni na foto proměny zde.Po receptu na RAW kávové kuličky ženy čtou:


Ženy DNES ode mě nejvíce kupují:Ještě se neznáme? Můj příběh si prosím přečti zde. Jsem online fitness trenérka Danča Hájková a pomáhám ženám zdravě hubnout a cítit se fajn ❤️.


Danča 🙋‍♀️

11 120 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page