top of page

Chia pudink recept


Chia pudink recept od Danči si zamiluješ. Tento recept na chia pudink je jednoduchý a velmi zdravý. Zaručuju ti, že chia pudink určitě zvládneš. Nezapomeň chia semínka v mandlovém nápoji nechat nabobtnat aspoň 35 minut.

Veškerá tajemství k receptu ti prozradím níže :-).

Co tě čeká s receptem na chia pudink?

Chia pudink recept ti zabere asi 50 minut, získáš jednu porci pudinku a bude tě to stát asi 110 korunek.

Co budeš na chia pudink recept potřebovat?

  • 200 ml mandlového nápoje (kupuji v tescu, značka Alpro).

  • 4 polévkové lžíce chia semínek

  • 3 polévkové lžíce agávového sirupu

  • 1 banán

  • 3 polévkové lžíce holandského kakaa

  • 100 g tmavé čokolády

Pojď, určitě to zvládneme. Jdeme se pustit do chia pudinku alias zdravého receptu.

1) Do mandlového nápoje zamíchej chia semínka a počkej, až ti nabobtnají (cca 35 minut). Nezapomeň občas chia semínka v mandlovém nápoji promíchat.

2) Nabobtnalá chia semínka i s mandlovým nápojem vyklop do mixéru, přidej agávový sirup, holandské kakao a pokrájený banán. Tento chia mix pořádně rozmixuj do hladka.

3) Čokoládu si rozpust ve vodní lázni a přimíchej ji do rozmixované chia hmoty. Důkladně hmoty promíchej ať se ti chia pudink hezky spojí.

4) Teď už máš parádní chia pudink hotový a můžeš tuto zdravou dobrůtku servírovat do svých oblíbených skleniček :-). Finální chia pudink si můžeš odzobit dle libosti. Já jsem použila borůvky a mandle. K chia pudinku se také hodí pokrájený banán nebo jahody.

5) Máš svůj chia pudink málo hustý a chtěla bys mít pudink hustější? Stačí přidat další chia semínka do již hotové chia pudinku a počkat, až ti semínka nabobtnají. Tím docílíš hustějšího chia pudinku.

Kdy je dobré baštit chia pudink.

Pokud chceš zdravě hubnout tak si tento chia pudink můžeš dát k snídani, dopolední svačince nebo ihned po cvičení. Určitě tento chia pudink nepatří před spaním nebo místo večeře! To by to zdravé hubnutí nebylo moc nadšené.

Chia pudink recept a závěr pro tebe.

Snad se ti chia pudink recept libí a bude ti i chutnat. Pokud bys chtěla s tímto chia pudinkovým recept pomoci, stačí písnout dolů pod tento chia recept nebo přímo mě na mejlík: Danca@vimproctojim.cz

Mrkni také na víno a zdraví nebo zdravá žemlovka.


Chia pudink recept
3 303 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše

5件のコメント

5つ星のうち0と評価されています。
まだ評価がありません

評価を追加
Heloušek
Heloušek
2019年4月18日

Moc děkuji 🤗

いいね!

Danča Hájková
Danča Hájková
2019年4月18日

Můžeš zkusit med nebo jiné sladidlo zde: http://www.anrdoezrs.net/links/8327056/type/dlg/https://www.countrylife.cz/slady-a-sirupy

いいね!

Heloušek
Heloušek
2019年4月18日

A ještě se zeptám. Co se dá použít místo toho agavoveho sirupu nemám ani javorový...

いいね!

Danča Hájková
Danča Hájková
2019年4月18日

Ahojky, chia semínka se neproplachují, ale je třeba nechat "nabobtnat". Rovnou se sáčku jsou k použití. Skladuj je v suchu v uzavřené nádobě v temnu a vydrží ti opravdu dlouho. Já chia semínka kupují každý měsíc, takže delší dobu nemám vyzkoušenou :-). Danča.

いいね!

Heloušek
Heloušek
2019年4月18日

Zeptám se asi hloupě, nikdy jsem chia semínka nepoužila, ale oni se neproplachuji že? rovnou ze sáčku dám do mléka a jak dlouho pak můžou být otevřené? Mám je doma tak přemýšlím, že zkusím 🤗☺️☺️

いいね!
bottom of page