top of page

Běhání a tréninkový plán pro ženy začátečnice

Tréninkový plán pro ženy začátečnice jsem sestavila JÁ :-) osobní fitness trenérka Danča Hájková.

Běžecký plán pro ženy začátečnice
Běžecký plán pro ženy začátečnice

Na konci tohoto běžeckého článku najdeš kompletní tréninkový plán pro začátečnice + nejčastější chyby, které běžkyně začátečnice dělají.


Tento běžecký plán je v podobě E-booku, takže si jej můžeš uložit a kdykoliv se do plánu podívat.


Celý běžecký tréninkový plán je samozřejmě zdarma a můžeš si jej číst v PC, mobilu, tabletu, čtečce, Tv a dalších elektronických vymoženostech.5 chyb při 😵🤕🤮 cvičení, které ŽENY 💃 neustále OPAKUJÍ... Video dárek si zdarma vyzvedni ZDE >


Co vše ti prozradím?

  • Nejčastější dotazy běžců začátečníků

  • Tréninkový plán pro začátečníky a vhodný jídelníček

  • Ebook, který obsahuje kompletní běžecký tréninkový plán pro ŽENYNejčastější dotazy běžců začátečníků:

1) Kolik je vhodné napoprvé uběhnout?

To je velmi špatně položená otázka! Nelze přesně každému běžci začátečníkovi nakázat stejný počet kilometrů. Záleží, jak jsi na tom s kondicí, jestli se pravidelně hýbeš a plno dalšího.


Pokud jsi 100% běžecký začátečník, je úplně ideální vyběhnout na 15 minut. Běh to musí být velmi volný, uvolněný a ideálně proložený chůzí. Opravdu se snaž dodržet velmi pomalé tempo běhu, jinak budeš druhý den skuhrat a další běh bude v nedohlednu!2) Na jakém povrchu mám běhat?

Myslím si, že místo řešení těchto „detailů“ je mnohem lepší prostě vyběhnout!

Dobře, prozradím ti to :-).


Určitě nejen pro začátečníky je vhodnější měkký podklad.


Šetříš díky němu klouby a zdravě posiluješ svaly.


Pokud můžeš, tak v ideálním případě provětrej svoje tělo po lesních cestách.


Pokud tuto šanci nemáš, tak stále lepší asfaltový chodník než neběhat vůbec :-).
3) Běžím a najednou zjistím, že nemůžu běžet dál.

Tak na tohle je velmi jednoduchá odpověď. Pokud nemůžeš v běhu pokračovat, tak radím začátečníkům jedno! Z běhu přejdi do chůze, ale hlavně se nezastavuj!


Pokud z běhu přejdeš do stání, sezení, předklonu a dalších odpočinkových póz, tak ti nohy „otečou“ a návrat do běhu nebo pohybu vpřed, bude skoro nadlidský výkon.4) Je lepší běhat ráno nebo večer?

Tady všem běžcům začátečníkům říkám: testuj! Každému vyhovuje jiná denní doba na běhání. Je třeba zkoušet a svoji ideální dobu na běhání si najít. Určitě neplatí to, že ve 12:15 hod se tuky pálí lépe, než ve 20:00 hod.


Je úplně jedno, kdy půjdeš běhat! Důležité je, aby tě běh bavil a dobře ti to sedlo. Vyběhni tedy v různé denní doby a vyber si tu, která ti bude nejvíce vyhovovat. Jedině tak dosáhneš zdravého hubnutí a super pocitu :-).5) Musím si na běhání sehnat speciální boty a oblečení?

Určitě nejenom já tvrdím, že neexistuje špatné počasí, pouze špatné oblečení! Běhání ale určitě není o značkovém oblečení :-). Boty nebo kalhoty za tebe běhat nebudou!


Běžecká výbava ti ale běh rozhodně zpříjemní a ochrání tvoje zdraví.


Základem zdravého běhu jsou určitě boty, pro které vyraž do speciálního obchodu, který je zaměřený na sportovní obuv.


V těchto prodejnách „většinou“ narazíš na obsluhu, která běžeckým botám rozumí a ráda ti se vším poradí.


Jakmile ale pocítíš u obsluhy nejistotu, zkus navštívit jiný obchod! Nemusíš přeci běžecké boty koupit hned v prvním krámku!


Mnohokrát jsem totiž narazila na obsluhu, která běhu ani botám vůbec nerozumí! Zdraví máš jen jedno, tak se prosím nenech napálit a koupi běžeckých bot neuspěchej.


Co se týká běhu a oblečení, tak zkus určitě sáhnut po funkčním oblečení. Jedná se o oblečení, které rychle schne a v případě chladu hřeje. Zase určitě zajdi do speciálního sportovního obchodu a nech si obsluhou poradit.


Oblečení na běh ti musí perfektně sednout a rozhodně se ti musí líbit! Jinak ti pak oblečení i boty na běhání budou ležet ve skříni.Tréninkový plán pro začátečníky a vhodný jídelníček

Jsi běžec začátečník? Tak bych ti ráda doporučila moje fitness členství pro ženy zde. Zdravým cvičením, motivací i jídelníčkem zvládneš pod mým vedením běhání mnohem lépe a bez zbytečných chyb.


Určitě si nechceš tvrdě zvládnutý běh zničit a „vynulovat“ špatně zvoleným jídlem.


Díky této chybě nehubne řada lidí! Když už se rozhodnou vyběhnout nebo jiným způsobem cvičit, tak si svoje snažení zničí špatným jídlem...


Nemluvím zde o nezdravém jídle, ale o špatném načasování zdravých potravin.


Je mi jasné, že nezdravé už nejíš, ale víš, kdy je vhodné jíst zdravé potraviny? Nechybuj a podpoř svoje zdravé snažení na maximum!E-book, který obsahuje kompletní běžecký tréninkový plán pro začátečníky

Běhání a tréninkový plán pro začátečníky tady končí. Jsi na konci článku o běhání.


Teď jen zvednout pozadí a začít běhat, nic jiného na tom není. ❤️ Tak šup! Vyraž běhat!


Pokud jsem ti na nějaké otázky ohledně běhání pro začátečníky neodpověděla, tak mi svoje dotazy napiš na můj osobní Email: Danca@NEchcichybovat.cz

Běhání zdar! Danča.⭐️ Ženy DNES ode mě nejvíce kupují:📖 Ženy DNES nejvíce čtou:


Za sdílení a přeposílání běžeckého článku budu moc ráda. Článek tedy sdílej nebo přeposílej dle libosti. Danča :-)❤️ Sdílej - lajkuj - odebírej

Budu moc ráda, když provedeš nějakou akci. Je to pro mě znamení, že má moje tvorba a snaha smysl. Moc ti za to děkuji a vážím si tvé akce. Vše je samozřejmě ZDARMA ✅.

42 295 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page