Zdravé hubnutí, jak zhubnout rychle, napořád a proč to lidem nejde?

Aktualizováno: 22. lis 2019

Jak má vlastně vypadat zdravé hubnutí?

Na to se zase výjimečně ptám svých klientů já. Tedy ne, jak by to mělo vypadat, ale jak si pojem zdravé hubnutí oni vlastně představují. A jak si třeba představuješ právě Ty?

Jak zhubnout
Jak zhubnout

Určitě se Ti v hlavě honí slovní spojení jako vyvážená strava, zdravý jídelníček, zdravé recepty, přiměřený pohyb, žádný stres a dostatečný odpočinek jak pro tělo, tak duši.


Mám pravdu? :-)

Určitě ano! A co Ti na to řeknu já? Že je to opravdu přesně takhle jednoduché. Anebo není?

Každý už všechna tato slovní spojení někdy slyšel, ale málokdo si s nimi ví rady.

Tak já Ti s tím trošku zkusím pomoct :-).
Co se v článku o zdravém hubnutí dozvíš?
  1. „Tajná“ vyvážená strava ke zdravému hubnutí.

  2. Kolik a co mám baštit, abych zdravě hubla?

  3. Jak se nastavit jídelníček pro zdravé hubnutí?

  4. Zdravě hubnout znamená i „nezdravě“ mlsat!

  5. Cvičení ke zdravému hubnutí patří!

  6. Jednoduchá a základní oběť zdravému hubnutí.

  7. Se stresem zdravě hubnout nelze!1) „Tajná“ vyvážená strava ke zdravému hubnutí:

Bod číslo 1 ke zdravému hubnutí je „Vyvážená strava“.


Co to ale je? Co to znamená – vyvážená? Každý den by člověk mě přijmout nějaké určité množství potravy. A tato potrava by měla být složena takovým způsobem, aby měla dostatek všech látek, které Tvoje tělo potřebuje.


Abys zdravě hubla, tak každý den musíš tělu dodat bílkoviny, pokud možno složené sacharidy z co nejzdravějších potravin (žádný Bebe brumík, Nutella nebo rohlík s kusem vysočiny).


Tělu nesmí chybět ani zdravé tuky, na které se velice často zapomíná.


Zdravé tuky najdeš v semínkách všeho druhu (konopná, lněná, slunečnicová atd…) a ořeších nebo třeba v panenském bio olivovém oleji a farmářském másle.


No a v neposlední řadě nesmíš zapomenout na vitamíny a minerály, které najdeš nejen v ovoci a zelenině, ale třeba i ve výše zmíněných semínkách a dalších mlskách.


Moje sestavené jídelníčky přímo pro ženy najdeš v oblíbeném fitness členství zde nebo můžeš vyzkoušet české jídelníčky na hubnutí zde. Získáš tak jistotu, že je tvůj jídelníček zdravý a vyvážený.
2) Kolik a co mám baštit, abych zdravě hubla?

A teď přichází nejdůležitější a nejzapeklitější otázka. Kolik čeho mám tělu dát, aby bylo zdravé hubnutí podpořeno vyváženou stravou?


To je pro každého výživového poradce a trenéra taková podpásovka. Protože neexistuje žádný všeobecný návod pro všechny lidi na světě. Každé tělo je jiné, každý potřebuje k životu jiné poměry látek. Někdo je masožravec, jiný zase bílkoviny ve velkém množství nesnese.


Je strašně důležité i to, jak vypadá Tvůj denní režim. Jak často se mění, kolikrát týdně sportuješ, jak dlouho spíš ten daný den, jak moc ses v práci či škole vystresovala.


Zdravé hubnutí znamená pro každého úplně něco jiného! Jedno je ale společné úplně všem. Jíst se musí!!!


Nikdy nezhubneš trvale žádnými dietami ani hladověním. To by se opravdu o zdravé hubnutí nejednalo! Nezdravá dieta bude mít vždy jen krátkodobý efekt.


Přestože doporučuji svým klientům a fanouškům třeba mé Sacharidové vlny, což dieta je, tak to dělám jen z toho důvodu, aby si každý konečně začal uvědomovat, co jaká potravina obsahuje a začal vnímat, jak se cítí, když má tolik nebo tolik bílkovin.


Jídelníček se ale do budoucna musí změnit trvale a tak, aby Ti vyhovoval a netrápil Tě. Pak se opravdu jedná o zdravé hubnutí i zdravý životní styl!


3) Jak se nastavit jídelníček pro zdravé hubnutí?

A jak si máš zdravý jídelníček správně nastavit, aby hubnutí bylo co nejzdravější, je otázkou pokusů a omylů.

Zkoušej, zkoušej a zkoušej. Můžeš k tomu samozřejmě využít různé pomůcky, jako třeba grafy v aplikaci kalorické tabulky, jídelníčky na hubnutí zde nebo moje osobní jídelníčky ale nikdy to, co je tam psáno, nemusí vyhovovat všem. Ber to vždy jen jako inspiraci a přizpůsob to tomu, jak se cítíš!!!!!!!!!


Pracovat s jídelníčky tě naučím v mé knize NEchci chybovat zde >