4 nečekané rady, jak i přes Vánoce lehce hubnout

Aktualizace: 9. lis 2019

4 rady, jak i přes Vánoce lehce hubnout. Věřím, že tě moje 4 rady překvapí 😱.

4 rady, jak zhubnout přes Vánoce
4 rady, jak zhubnout přes Vánoce

Proč doporučuji konzumaci cukroví, řízku i klobásek? Jakou chybu děláš na 100 % i ty? A k čemu se ti v tomto článku přiznám?


Myslím, že budeš hodně udivená a já budu jen doufat, že neztratím tvář fitness trenérky 😭.


Věřím, že mě pochopíš ❤️. Přeji ti pohodové čtení a nezapomeň si prosím vyzvednout oblíbený video dáreček zdarma.


5 chyb při 😵🤕🤮 cvičení, které ŽENY 💃 neustále OPAKUJÍ... Video dárek si zdarma vyzvedni ZDE >


4 rady na vánoční hubnutí:


  1. Vánoční cukroví si klidně dej

  2. Budeš chodit ven

  3. Ryba, řízek a klobásy?

  4. Využij Vánoce pro své hubnutí i rodinku

1) Vánoční cukroví si klidně dej:

Pokud budeš rozumná, tak si vánoční cukroví můžeš bez výčitek vychutnat. S šílenou hrůzou jsem totiž zjistila, že v receptech na klasické vánoční cukroví (které já osobně zbožňuji) je monstrózní množství ZBYTEČNÉHO cukru!


Zkusila jsem dát polovinu, někdy čtvrtku uvedeného množství cukru a na chuti to nemá skoro žádný vliv. Cukroví je i tak dobré a sladké.


Není přeci nutné ládovat se tunou cukru, když to není potřeba. Myslím si totiž, že pokud překročíš určitou dávku cukru, tak už nepoznáš rozdíl mezi hodně sladkým a šíleně sladkým.


No a klasické vánoční recepty na cukroví tuto mez přesahují hrozným způsobem.


Nechápu, proč třeba do těsta na vosí hnízda z piškot přidávat cukr navíc, když piškoty jsou samy o sobě cukerná bomba!


Udělej si vánoční cukroví s menším množstvím cukru a uvidíš, že i tak ti bude moc chutnat. Možná i objevíš další chutě, které cukr „zabil“.⚠️ Hlavní problém:

Hlavní problém je v množství! Myslím si, že zakázat si cukroví úplně je blbost a akorát to způsobí to, že nebudeš na nic jiného myslet a ve finále tu snahu zničíš šílenou přežíračkou.


Pár kousků cukroví se klidně dej a strach z přibíraní hoď za hlavu. Opět je jen třeba zapojit hlavičku makovičku! :-). V aktivní den si můžeš dát cukrovíčka více a v den válení třeba jen dva kusy. Poslouchej své tělo a vnímej, co přes den děláš!


Já třeba cukroví nejraději snídám. Mám celý den na to, abych ho pohybem spálila a samozřejmě to nepřeháním.


Moje porce (pro představu) pak většinou vypadá – 2 ks vosích hnízd, 3ks lineckých koleček a 5 ks vanilkových rohlíčků a jsem přeslazená na celý den :-).


Nic dalšího sladkého si už přes den nedám a musím se samozřejmě hýbat.


Jestli jsem teď zklamala polovinu svých fanoušků přiznáním, že já si dovoluji jíst nezdravé a sladké cukroví, tak se omlouvám. No nebudu nikomu nic nalhávat, jsem jen obyčejný člověk, který se celý rok těší na Vánoce a na vše, co k nim patří :-).2) Budeš chodit ven!

Bez pohybu prostě hubnout nebudeš, to je ti doufám jasné! :-). Pro hubnutí je chůze a pohyb na čerstvém vzduchu to nejlepší.


Stačí tedy vypnout bednu a vyrazit k příbuzenstvu pěšky místo popojíždění autem.


Máš příbuzné daleko? Chceš se vymlouvat? Tak po té bohaté baště u známých navrhni kratičkou procházku a jděte se všichni společně provětrat.


Sedět na zadku dovede každý :-). Pokud ti rodinka dá košem, tak vyraž sama, na těch třicet minut tě rodina v rámci tvého zdraví určitě omluví.⚠️ Hlavní problém:

Pokud vánoční svátky prosedíš a probaštíš, tak se pak nemůžeš divit, že se hubnutí zastavilo a ty jsi po Vánocích krapítek těžší. Nastav si rituál a 2x denně vyraž ven (alespoň kolem baráku, když už nic jiného).
3) Ryba, řízek a klobásky?

Všechny tyto tři dobrůtky si bez výčitek určitě dopřej. Problém ani není v těchto vánočních pochutinách, ale v jejich množství a v přílohách.


Ryba, řízek a klobáska jsou převážně bílkoviny, ty za tloustnutí nemohou.


Horší je to s tunou salátku, který na tebe z lednice líbezně volá.


Zkus mojí zdravou verzi vánočního salátu nebo si vyber jinou formu přílohy (zelenina nebo brambory).⚠️ Hlavní problém:

Zase množství + kvalita. Ryba, řízek a klobásky by měly být kvalitní, libové a bez pochybného původu. Čti etikety a ptej se, co kupuješ. Není to sice jistota (lidi rádi lžou), ale snaha se cení.4) Využij Vánoce pro své hubnutí i rodinku

Pokud máš štěstí, tak se ti možná naskytne volno, které můžeš šikovně využít. Ber celou rodinu na pravidelné procházky nebo hledej aktivity, kde se budete společně hýbat i bavit zároveň.


Vyzkoušet také můžeš Geocaching (hledání „pokladů“ – krabiček), které jsou schované po celém světě. Více o Geocachingu si přečti zde.


Vánoce můžeš také využít k přání si něčeho zdravotně sportovního.