10 super koření a bylinek na hubnutí


Voňavé bylinky a koření z exotických koutů světa ti pomůžou vylepšit trávení a vyšperkovat tvoji postavičku k dokonalosti. Chceš zdravě hubnout? Tak si do svého zdravého jídelníčku tyto dobrůtky přidej :-).

10 super koření a bylinek na hubnutí:

1) Máta

2) Skořice

3) Hřebíček

4) Černý pepř

5) Oregano

6) Kurkuma

7)Česnek

8) Bazalka

9) Zázvor

10) Fenykl

1) Máta

Tato zdravá bylina používaná jako koření je známé už od dob starověkého Egypta. Máta aktivuje vylučování jater a slinivky břišní a tiší podráždění žlučníku. Máta má i zklidňující vliv na nervovou soustavu. Do svého zdravého jídelníčku mátu určitě zařaď :-).

2) Skořice

Kůra skořicovníku je kouzelný všelék. Skořice pomáhá při spalování tuků a podporuje metabolismus. Skořice se navíc dá využít k očistě střev od nežádoucích jedů.

3) Hřebíček

Usušené poupě tropického stromu je známé svou nahořklou příchutí. Hřebíček výborně podporuje zažívání a povzbuzuje tvorbu trávicích enzymů. Hřebíček patří i mezi koření, které se pyšní nejvyšším obsahem antioxidantů.

4) Černý pepř

Kuličky černého pepře jsou napěchované látkou zvanou piperin, která je vyhlášeným bojovníkem s obezitou. Černý pepř podporuje produkci žaludečních šťáv a přispívá k bezproblémovému štěpení lipidů.

5) Oregano

Oregano je velikou zásobárnou antioxidantů, hlavně fenolových kyselin, které dokážou zatočit se škodlivými volnými radikály. Oregano má antimikrobiální účinky, které dokážou zlikvidovat toxiny přijímané ve stravě.

6) Kurkuma

Jednou ze složek indického koření kari je kurkumin, který chrání nervový systém. Kurkumin působí jako prevence proti rakovině prsu, takže je ideální součástí tvého zdravého jídelníčku.

7)Česnek

Česnek pomáhá snižovat hladinu škodlivého LDL cholesterolu, krevní tlak i riziko rakoviny. Česnek obsahuje také alicin, což je zdravá látka s přírodně antibakteriálními účinky, která ti pomůže k lepšímu trávení. Zdravé trávení je při hubnutí velmi důležité!