Kváskový chléb a hubnutí + osvědčený recept

Aktualizováno: 22. 3.

Kváskový chléb a hubnutí s Dančou Hájkovou. Zastavila jsem se na tržišti u stánku, kde se průběžně pořád tvořila fronta. „Co že to tam vlastně mají?“

Recept na domácí kváskový chléb
Recept na domácí kváskový chléb

Paní přede mnou se téměř rozbrečela, neboť jí právě vyprodali poslední kváskový chléb.


I další lidé zklamaně odkráčeli. A víš proč? Protože si mnoho z nás oblíbilo chléb pečený původním starým způsobem, který je vhodnější pro naše zdraví i hubnutí.


K jeho přípravě malé pekárničky používají zajímavě a postaru vyráběný kvásek.

Jestli si přečteš něco z mého článku „kváskový chléb a hubnutí,“ možná tě také zláká doběhnout si na trh, nebo si dokonce svůj zdravý kváskový chlebík přímo vytvořit :-).5 chyb při 😵🤕🤮 cvičení, které ŽENY 💃 neustále OPAKUJÍ. Fitness video dárek si zdarma vyzvedni ZDE >


Co tě čeká v článku „KVÁSKOVÝ CHLÉB A HUBNUTÍ.“

  • Počátky pečení chleba

  • Co je to kvásek

  • Proč je lepší kvásek než droždí

  • Kvásek a hubnutí

  • Upečení svého zdravého bochníčku

  • 🎁 DÁREK JEN PRO ŽENY! Sleva 200 Kč 🎁Počátky pečení chleba:

Už kdysi v pradávné době zvídaví lidé vyzkoušeli smíchat mouku s vodou a zjistili, že tahle kaše začne po nějaké době kvasit.


Přidali další mouku a vodu a objevili, že hmota po uplynutí krátké doby začne nabývat a vznikne těsto, které se po upečení promění v neskutečně chutnou a již nepostradatelnou dobrotu v podobě kváskového chleba.


Také vykoumali to, že pro vytvoření dalšího bochníku si postačí ponechat část kvásku z minulého, doplnit jej znovu trochou vody a mouky a uchovat pro příští pečení.


Správný kvásek se tedy nezakládá vždycky znovu od začátku, ale pouze se neustále „omlazuje.“ Díky tomu vydrží pekařům, kteří se zabývají pečením zdravého kváskového chleba, i po řadu let.


Za starých časů se kousek takového kvásku dával při sňatcích dcerám do výbavy :-).