top of page

Víš, proč do zázvorového čaje nepatří citron?

Správný recept na zázvorový čaj a proč se musíš rozloučit s citronem? Přijde ti zázvorový čaj jako banální a strašně snadný recept? Že by se příprava čaje ani neměla nazývat receptem, protože to zvládne každý?

Recept na zdravý zázvorový čaj
Recept na zdravý zázvorový čaj

Bohužel jsem se přesvědčila, že moje rodiče, tety, kamarádky i dokonce babičky připravují zázvorový čaj špatně.


Jde o drobnosti, ale ve výsledku jde o velmi závažné chyby, které zničí veškeré účinky přírodního pomocníka. Jsem opravdu smutná, protože i některé čajovny porušují tak důležitá pravidla :-(.


Strouhaný či krájený? Lze použít kovové nádobí? Proč citron tak strašně vadí? Proč je zázvor návykový? Na všechny otázky ti odpovím v článku níže.5 chyb při 😵🤕🤮 cvičení, které ŽENY 💃 neustále OPAKUJÍ... Video dárek si zdarma vyzvedni ZDE >


V zázvorovém článku ti prozradím:

  • Bitva dvou táborů! Strouhaný či krájený?

  • Zázvorová válka pokračuje! Keramické nebo kovové nádobí?

  • Proč citron tak moc vadí?

  • Závislákům zázvor nepomáhá

  • Správný postup - recept na zázvorový čajBitva dvou táborů! Strouhaný či krájený?

Hlavně na internetu v prokletých diskuzích, kde se často ani nic nedozvíš, protože se celá komunita pohádá Vedou se boje o tom, jestli zázvor strouhat nebo krájet.


Na rovinu ti řeknu, že je to jedno :-). Při hrubém nastrouhání zázvoru získáš "silnější" čaj, ale ve srovnání s nakrájeným zázvorem nejde o tak velký rozdíl. Někomu prostě více chutná čaj z nastrouhaného zázvoru a někdo zase radši čajíček z nakrájeného zázvoru.


V číslech jde o rozdíl účinků 5-8 % :-). Vyber si tedy svoji variantu a neřeš :-).

ps: při krájení dělej tenká kolečka nebo velmi malé kousky.
Zázvorová válka pokračuje! Keramické nebo kovové nádobí?

Znovu parádní téma na diskuzi a následné si rozbití čumáku přes internet pomocí emotikonů 😡😱😝. Všeobecně se doporučuje veškeré bylinky, koření, sirupy, med a další nepřivádět do styku s kovem. Ano, opravdu se kontaktem s kovem snižují zdravé účinky...


Na druhou stranu jde o snížení účinku pouze o 5-7 %. Pokud tedy chceš, kup si keramické struhadlo, nůž i škrabku a máš vyhráno 👍.


Nevadí ti malinkaté snížení zdravých látek v zázvoru obsažených?


Klidně použij klasiku a za ušetřené kačky si kup startovné na nějaký pěkný závod nebo moje členství zde :-).


Garantuji ti, že díky závodu nebo s mým cvičením zažiješ takovou legraci, že se ti nemoce budou obloukem vyhýbat :-). Budeš totiž přímo nabitá pozitivní energií ❤️.
Proč citron tak moc vadí?

Jde prostě o tradici... Zažitý rituál, který se drží snad úplně všude.

Jakýkoliv čaj + citron = jasná volba. Citron ale do zázvorového čaje nepatří! Proč?


Určitě moc dobře víš, že některé potraviny zahřívají a některé ochlazují. Vysvětluje to také rozdílné chutě v zimě nebo v létě. V létě si dáš s chutí okurku, rajče, meloun, květák nebo banány a v zimě tě tyto potraviny moc nelákají (ony se i špatně schání).


V zimě tě zase více láká: med, česnek, skořice, pepř a všeobecně více kořeníš. Právě tyto potraviny zahřívají.


No a zázvor zahřívá a proto ti pomůže od škodlivých prevítů.


Citron zase ochlazuje a proto se citron a zázvor nekamarádí :-(. Zázvorový čaj s citronem nedává smysl a tvému tělu moc nepomůže.


Do čajíku si určitě přidej med (až po zchladnutí), vykouzlíš si tak velmi zdravý nápoj.
Závislákům zázvor nepomáhá

Zázvor ber jako lék a né jako denní pamlsek. Pokud si budeš zázvorvový čaj dopřávat ve velkém a pravidelně, tak na tebe zázvor přestane účinkovat.


Tvé tělo si na zdravé účinky zvykne a nebude na ně v případě potřeby reagovat.


Zázvorový čaj pij jen v případě potřeby, jedině tak se můžeš spolehnout, že pan zázvor natáhne pomocnou ruku.


Tělo je zrozeno ke změnám. Čím více různých potravin mu dopřeješ, tím budeš zdravější.


Svůj zdravý jídelníček bys neměla držet několik let beze změny! Snaž se svůj jídelníček udržovat pestrý a dopřávej si změny.
Správný postup - recept na zázvorový čaj

Prozradím ti můj osvědčený recept, který si na 100 % zamiluješ 😍.


Na můj zázvorový čaj si opatři: kořen zázvoru, vodu, med a můžeš a nemusíš jakýkoliv pytlíkový čaj s obsahem skořice, hřebíčku nebo kardamomu.


  1. Z kořene zázvoru ukroj asi 4-6 cm a tento kousek nakrájej na malé kousky/tenoučké plátky nebo nastrouhej na hrubém struhadle.

  2. Dej vařit vodu v konvici a mezitím si udělej 20 dřepů :-).

  3. Do svého oblíbeného hrnečku dej pokrájený nebo nastrouhaný zázvor, pytlík čaje a vše zalij vroucí vodou a nech louhovat 5-20 minut (podle chuti).

  4. Po chvilce asi za 4 minutky přidej lžičku medu. Med se dává až po zchladnutí, protože by jinak vařicí voda zničila zdravé medové látky :-).Ženy po receptu na zázvorový čaj čtou:Ženy DNES ode mě nejvíce kupují:Viděla jsi ty krásné proměny? Toužíš po hubnutí, ale nedaří se ti? Získej oblíbené fitness členství pro ženy zde a zažij také vytoužené hubnutí.


Šárka, Lucka, Maruška, Janička i Petra jsou šťastné, protože konečně zhubly vytoužená kila.


Přitom mi všechny ženy tvrdily, že už asi nikdy nezhubnou. Ráda jsem je vyvedla z omylu ❤️. Ráda budu i tvoje online fitness trenérka. Fitness členství pro ženy získej zde.5 chyb při 😵🤕🤮 cvičení, které ŽENY 💃 neustále OPAKUJÍ... Video dárek si zdarma vyzvedni ZDE >

Pa Danča 🙋‍♀️

39 857 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page