top of page

Jak přežít podzim ve zdraví?

Zima už je za dveřmi a já bych se s Tebou ráda podělila o své tipy, jak jí přežít ve zdraví a bez úhony.

Podzim a nachlazení
Jak přežít podzim ve zdraví?

I malé nachlazení dokáže hlavně znepříjemnit Tvůj trénink a pozdější únava pak ohrozí i Tvůj dobře nastavený jídelníček.


Kdo má totiž chuť s ucpanými dutinami vařit nějaké jídlo, které ani necítí :-).5 chyb při 😵🤕🤮 cvičení, které ŽENY 💃 neustále OPAKUJÍ... Video dárek si zdarma vyzvedni ZDE >Takže tady jsou mé ověřené rady:


1) Teplé oblečení je základ

Už si kolikrát připadám, jak důchodce, ale jakmile se začnou teploty dostávat pod deset stupňů, už skáču do zimní bundy a čelenky.


Hodně lidiček v mém okolí se mi třeba směje, ale já se mohu kdykoli svléknout či rozepnout. Ty se obléknout na nějaké autobusové zastávce, když už drkotáš zuby při čekání na Tvůj spoj, opravdu nemůžeš :-)2) Sauna

Hnedka, jak začíná podzimní sezóna, tak se snažím alespoň jednou týdně, většinou v pátek dorazit na tuto blahodárnou kúru. Nejen, že mne to dobře připraví na přechody z tepla do zimy a naopak, ale hlavně si tam bezvadně odpočine jak mé tělo, tak duše.


Většinou se saunuji něco přes hodinu a pak ještě 30 minut ležím v odpočívárně, kde se od hlavy až k patě namažu nějakým krásně voňavým krémem.Samozřejmě odcházím s čelenkou na uších a šálou na krku :-)3) Co mi nechybí doma ve spíži

A) Jako prevenci mám doma CHLORELLU, kterou si můžeš koupit v mém e-shopu zde. Mrkni také na všechny výhody a video-vysvětlení.B) Další nepostradatelnou součástí mé prevence je čaj z ČERVENÉHO LAPACHA. Lapacho posiluje játra a chrání dokonce i před rakovinou.


Nejen že mi chutná, ale hnedka, jak se mi objeví první náznak knedlíku v krku, tak už ho vařím. Jeho příprava je jednoduchá, koupíš ho v lékárně, čajovně či bylinkách a stojí do 100 Kč, což je supr.


Vždycky si ráno přivstanu, 1 polévkovou lžíci lapacha dám do 1 litru vody, vařím 5 minut a pak nechám 15 minut louhovat. Nakonec ho přes sítko scedím do termosky a tu si pak beru všude s sebou a celý den popíjím.C) ČAJ z IBIŠKU (Karkade)

Tato rostlinka Tě dokáže během dvou dnů postavit na nohy, protože má vysoký obsah vitamínu C. Taky je pěkně kyselý, takže málokdo ho vypije neoslazený.


Dej si dvakrát denně jednu čajovou lžičku do šálku (300 ml), zalej ne vroucí, ale horkou vodou cca na 90°C a nech louhovat tak, dlouho, jak to zvládneš :-).


Čím déle ho tam necháš, tím kyselejší bude. Jen pozor – ibišek pěkně barví, tak ho nerozlij :-). Koupit ho můžeš v lékárně, bylinkách nebo čajovnách.D) A jako poslední věc, kterou požívám, jsou různé bylinkové čajové SMĚSI na CHŘIPKU a NACHLAZENÍ, které jsou běžně dostupné už i v supermarketech. Ty používám jako rychlou záchranu, když nemám nic jiného po ruce, nejčastěji v práci.

  • ZÁZVOR na závěr

Spousta lidiček a i Luky mají velmi rádi skvěle účinný zázvorový čaj. Určitě ho také doporučuji, akorát já sama ho nesnesu, protože mi po něm vždycky bolí žaludek. Takže ho do sebe přeci nebudu nutit :-).


Kup si malý kousek čerstvého zázvoru, nastrouhej si polévkovou lžíci do 0,5l velkého hrnečku a zalij vroucí vodou. Kompletní postup na zdravý zázvorový čaj čti zde.
Ženy po podzimním článku čtou:Ženy DNES ode mě nejvíce kupují:
Jsem online fitness trenérka Danča Hájková. Napsala jsem 2 knihy a dvě fit kuchařky. Mrkni na NEchci chybovat, NEchci chybovat 2 a obě dvě fitness kuchařky zde.


5 chyb při 😵🤕🤮 cvičení, které ŽENY 💃 neustále OPAKUJÍ... Video dárek si zdarma vyzvedni ZDE >

Pa Danča 🙋‍♀️

4 927 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page