top of page

Zdravá česneková pomazánka s tvarohem

Není nic lepšího, než když se spojí výborná chuť a zdraví. Právě moje česneková pomazánka toto splňuje. Česnek je super zdravý pomocník, který bys do svého jídelníčku měla pravidelně zařazovat a tvaroh je přímo bílým zázrakem, který ti pomůže s doplněním bílkovin i hubnutím.

Recept na fit česnekovou pomazánku s tvarohem
Recept na fit česnekovou pomazánku s tvarohem

Další výhodou pomazánky z česneku je super - fofr rychlost přípravy, takže ji máš opravdu v mžiku hotovou.


Velmi často se tedy stává, že používám česnekovou pomazánku jako záchranu v případě nečekané návštěvy :-). Jelikož je pomazánka opravdu výborná, tak je každá návštěva z mého výtvoru nadšená.
5 chyb při 😵🤕🤮 cvičení, které ŽENY 💃 neustále OPAKUJÍ. Fitness video dárek si zdarma vyzvedni ZDE >Co tě čeká s receptem na zdravou česnekovou pomazánku:

Celý recept na pomazánku ti zabere asi 8 minut, z uvedených surovin vykouzlíš asi 3 porce a z kapsy ti uteče asi 62 Kč (záleží, jestli použiješ sýr eidam nebo parmazán).
Výživové hodnoty celé česnekové pomazánky:

  • Energie: 403 kcal

  • Bílkoviny: 33 g

  • Sacharidy: 14 g

  • Tuky: 24 g

  • Vláknina: 0,15 g
Na zdravou česnekovou pomazánku si prosím opatři:

  • 250 g polotučného nebo tučného tvarohu (odtučněný nepoužívej!!! Proč? Čti článek: Proč je nízkotučné špatné)

  • 20 g tvrdého sýra (eidam nebo parmazán)

  • 1 polévkovou lžíci olivového oleje (cca 10 ml)

  • 3 stroužky česneku (pokud ti to bude málo, tak si česnek určitě přidej)

  • Pepř a sůl na dochucení
Česnekovou pomazánku zvládneš levou zadní:

1) Vezmi si svoji oblíbenou mísu a smíchej v ní olivový olej a tvaroh.


2) Sýr (eidam nebo parmazán) nastrouhej na jemno a přidej jej do mísy k promíchanému tvarohu.


3) Česnek prolisuj a přidej také do mísy. Skoro hotovou česnekovou pomazánku pořádně promíchej a ochutnej. Podle chuti přidej sůl a pepř.ČESNEKOVÉ POZOR! Dost často se mi stává, že je česnek "slabý", takže do hotové pomazánky ještě přidám další prolisovaný česnek, aby byla česneková pomazánka opravdu česneková :-).Kdy si můžeš česnekovou pomazánku z tvarohu dopřát?

Samotná česneková pomazánka je zcela nevinná a tvému hubnutí samotná neublíží v jakémkoliv množství. Důležité je, na co si česnekovou pomazánku namažeš.


Pokud zvolíš kváskový chléb, jako já, tak si tuto kombinaci dopřej ke zdravé snídani, svačině nebo kdykoliv během dne. Stopku ti v případě této kombinace dám k večeři a pozdě večer!


Jakmile si ale česnečku namažeš na zeleninu (plátky okurky, papriky nebo rajských), tak denní dobu nemusíš vůbec řešit. Není zde totiž větší množství sacharidů, takže si tuto kombinaci můžeš dopřát kdykoliv a to i klidně v deset večer :-).


Jen pozor, co na to tvůj žaludek a partner v posteli :-). Řešení je spát pusou ke zdi nebo si musíte dát česnekovou pomazánku oba dva :-).
Po receptu na česnekouvou pomazánku z tvarohu ženy čtou:38 402 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comentarios

Obtuvo 0 de 5 estrellas.
Aún no hay calificaciones

Agrega una calificación
bottom of page