top of page

Zapečená brokolice vynikající recept

Vynikající zdravý recept na zapečenou brokolici. Hlavně na jaře s přicházejícím teplem jím stále více zeleniny a ubírám maso. Jde to tak hezky přirozeně, do ničeho se nenutím.

Zdravý recept na zapečenou brokolici
Zdravý recept na zapečenou brokolici

Možná to bude i tím, že máme vlastní zahrádku, o kterou se stará naše bábrdle a přísun čerstvé zdravé zeleniny je v sezóně obrovský 😊.


Tento zdravý recept sice nemám ze své zahrádky, ale zapečená brokolice třeba s ledovým salátem jako přílohou je super i na večerní posezení v altánku :-).5 chyb při 😵🤕🤮 hubnutí, které ŽENY 💃 neustále OPAKUJÍ. Video dárek si zdarma vyzvedni ZDE >


Pro cca 4 porce vynikající zapečené brokolice budeš potřebovat:

  • 2 „hlavy“ brokolice

  • 250 g (jedna vanička) nízkotučného tvarohu

  • 100 ml mléka

  • 2 celá vejce

  • Cca 125 g mozzarelly (můžeš nahradit nivou)

  • 2 stroužky česneku

  • Sůl, pepř a koření dle chuti (já dávám bazalku a bylinkovou sůl)

  • Máslo a ovesné vločky na vymazání a vysypání pekáčkuJdeme se pustit do receptu na vynikající zapečenou brokolici:

1) Brokolici dej do hrnce s vodou a nech vařit tak nějak do poloměkka. Mezitím si smíchej v misce tvaroh, vejce, mléko, prolisovaný česnek, sůl, pepř a bylinky. Mozzarellu nebo Nivu nakrájej na plátky.


2) Vezmi si malý pekáček nebo třeba dortovou formu a vymaž je máslem a vysypej nejlépe jemnými ovesnými vločkami nebo třeba špaldovou moukou. Troubu předehřej na 180°C.


3) Až bude brokolice připravená, tak ji nakrájej na malé kousky a vyskládej je do pekáčku. Brokolici zalij připravenou tvarohovou směsí a navrch naskládej mozzarellu nebo Nivu. Brokolici peč v troubě na 180°C cca 20 minutek.


4) Vynikající zapečenou brokolici můžeš podávat jen tak samotnou nebo se zeleninovým salátkem nebo třeba šťouchanými brambory.Kdy je recept na vynikající zapečenou brokolice vhodné baštit?

Zapečená brokolice se hodí kdykoli během dne i k večernímu mlsání. Jen k večeři si dej poloviční porci brambor. Mrkni také na RAW recepty nebo zdravé omáčky.


Chutnala ti zdravá verze brokolice se sýrem a tvarohem? Budu moc ráda, když budeš recept sdílet.


Moc ti děkuji - fitness Danča Hájková ♥️.Závěr ke zdravě zapečené brokolici:

Dotazy k zapečené brokolici nebo jinému zdravému receptu či hubnutí, mi můžeš poslat přes kontakty zde: kontakt Danča Hájková.


Určitě mi můžeš poslat dotaz i ohledně zdravého jídelníčku, hubnutí nebo zdravého cvičení.Po receptu na zapečenou brokolici ženy čtouPo zdravé brokolici ženy zajímá
DÁREK: 5 chyb při 😵🤮 hubnutí, které ŽENY 💃 neustále OPAKUJÍ. Video si zdarma vyzvedni ZDE >

82 821 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše

1 Comment

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Rated 5 out of 5 stars.

Nejlepší recept na zapečenou brokolici. Moc děkuji a dokonce si pochutnal i manžel, takže větší pochvalu nelze dát 😁. Děkuji Petra

Like
bottom of page