top of page

Zapečená brokolice vynikající recept

Vynikající zdravý recept na zapečenou brokolici. Hlavně na jaře s přicházejícím teplem jím stále více zeleniny a ubírám maso. Jde to tak hezky přirozeně, do ničeho se nenutím.

Zdravý recept na zapečenou brokolici
Zdravý recept na zapečenou brokolici

Možná to bude i tím, že máme vlastní zahrádku, o kterou se stará naše bábrdle a přísun čerstvé zdravé zeleniny je v sezóně obrovský :-).


Tento recept sice nemám ze své zahrádky, ale zapečená brokolice třeba s ledovým salátem jako přílohou je super i na večerní posezení v altánku :-).
5 chyb při 😵🤕🤮 cvičení, které ŽENY 💃 neustále OPAKUJÍ. Fitness video dárek si zdarma vyzvedni ZDE >Pro cca 4 porce vynikající zapečené brokolice budeš potřebovat:

Jdeme se pustit do receptu na vynikající zapečenou brokolici:

1) Brokolici dej do hrnce s vodou a nech vařit tak nějak do poloměkka. Mezitím si smíchej v misce tvaroh, vejce, mléko, prolisovaný česnek, sůl, pepř a bylinky. Mozzarellu nakrájej na plátky.


2) Vezmi si malý pekáček nebo třeba dortovou formu a vymaž je máslem a vysypej nejlépe jemnými ovesnými vločkami nebo třeba špaldovou moukou. Troubu předehřej na 180°C.


3) Až bude brokolice připravená, tak ji nakrájej na malé kousky a vyskládej je do pekáčku. Brokolici zalij připravenou tvarohovou směsí a navrch naskládej mozzarellu. Brokolici peč v troubě na 180°C cca 20 minutek.


4) Vynikající zapečenou brokolici můžeš podávat jen tak samotnou nebo se zeleninovým salátkem nebo třeba šťouchanými brambory.
Kdy je recept na vynikající zapečenou brokolice vhodné baštit?

Zapečená brokolice se hodí kdykoli během dne i k večernímu mlsání. Jen k večeři si dej poloviční porci brambor. Mrkni také na RAW recepty nebo zdravé omáčky.


Receptík na vynikající zapečenou brokolici jsem našla na fitnessreceptáři od autorky nadia_dia_ :-). Děkuji za zdravou inspiraci.PS: chutnala ti zdravá verze brokolice se sýrem a tvarohem? Budu moc ráda, když budeš recept sdílet.


Moc ti děkuji - fitness Danča :-).


Závěr k zapečené brokolici:

Dotazy k zapečené brokolici nebo jinému zdravému receptu piš na Danca@vimproctojim.cz. Určitě mi můžeš poslat dotaz i ohledně zdravého jídelníčku, hubnutí nebo zdravého cvičení.
Po receptu na zapečenou brokolici ženy čtou:

ŽENY tento týden ode mě kupují:79 009 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page