top of page

Zdravý čaj z rýmovníku i repelent

Na přípravě čaje z rýmovníku není nic složitého a určitě jej zvládneš levou zadní.

Čaj i repelent z rýmovníku
Čaj i repelent z rýmovníku

Rýmovníkový čaj se stává velmi oblíbený, protože výborně funguje při chřipce, bolesti v krku a samozřejmě výborně "likviduje" tu nejstrašnější mužskou chorobu a to rýmičku.


Čaj z rýmovníku uplatníš také při horečce nebo při výskytu vyrážek. Některým ženám pomáhá i při nadýmání.5 chyb při 😵🤕🤮 cvičení, které ŽENY 💃 neustále OPAKUJÍ... Video dárek si zdarma vyzvedni ZDE >


V dnešním čajovém receptu ti prozradím:

 • Něco málo o rýmovníku

 • Přírodní repelent

 • ☕️ Můj osvědčený čaj, který ti na 100 % zachutná
Něco málo o rýmovníku:

Jde o "kouzelnou" bylinu, která voní po směsi mentolu, meduňky, kafru a eukalyptu.


Právě tato ideální kombinace výborně léčí nachlazení i rýmu. Další parádní výhodou je to, že tuto šikovnou rostlinku zvládneš pěstovat doma a to po celý rok.


Z rostlinky se používají listy, které si můžeš přikládat i na drobné ranky. Rýmovníkové listy můžeš také žvýkat, dělat z nich čaj, přidat do salátů či k masu nebo usušené listy přidávám do polévek.


Je také dokázáno, že pokud máš rýmovník v místnosti, tak ti zlepší vzduch a odhání lítací havěť (mšice, moly, komáry, mušky, mouchy).
Přírodní repelent:

Určitě si přírodní a nedráždivý repelent vyrob. Ty chemické z obchodu mají kopu vedlejších účinků, které se bohužel projeví až za několik let :-(.Na přírodní repelent z rýmovníku si sežeň:

 • 1 polévkovou lžíci octa

 • 0,5 litru vody

 • 1 hrnek rýmovníkových lístkůPracovní postup:

 1. V kastrůlku uvař vodu a nech ji trošičku vychladnout (asi 2-3 minuty), pak přisyp lístky rýmovníku.

 2. Lístky nech louhovat asi 12 hodin. Já jsem uvařila vodu večer a nechala lístky louhovat do rána. 12 hodin nemusíš dodržet úplně přesně.

 3. Vývar sceď a přidej ocet. Takto připravený repelent uchovej v ledničce. Já si repelent přelívám do malých lahviček s rozprašovačem a beru si ho i na cesty. Před výletem do přírody si postříkej hlavně nohy a další části těla, které ti "čouhají" :-).
☕️ Můj osvědčený čaj, který ti na 100 % zachutná:

Na jeden šálek čaje ti stačí jeden lístek a pokud by sis dělala větší zásobu, tak si natrhej 6 až 7 lístků rýmovníku. Lístky vždy opláchni a rozmělni v ruce nebo natrhej na menší kousky. Lístky tak porušíš a získáš silnější i chutnější čaj.


Na čaj z rýmovníku si sežeň:

 • Jeden litr vody

 • 6-7 lístků rýmovníku

 • Dvě lžičky medu (podle chuti)


Pracovní postup:

 1. Dej si vařit litr vody.

 2. Celé lístky odtrhni, omyj pod vodou a rozmělni nebo natrhej na menší kousky.

 3. Uvařenou vodu přelij do džbánu, přihoď lístky rýmovníku a louhuj 10 minut.

 4. Po zchladnutí na cca 40-50 stupňů přidej med. Med se přidává po zchladnutí, abys vysokou teplotou nezničila vše zdravé, co ti med nabízí.

 5. Já lístky ve džbánu nechávám, ničemu to nevadí :-). Aspoň mám čaj silnější. Pokud ti v čaji vadí, tak si je vylov :-).
Ženy po receptu na čaj z rýmovníku čtou:
Ženy DNES ode mě nejvíce kupují:


Ty mě ještě neznáš? Jmenuji se Danča Hájková a jsem online fitness trenérka. Na moje knihy, kuchařky, zdravé jídelníčky i cvičení mrkni zde. Věřím, že si vybereš ❤️.


Máš konkrétní dotaz? Napiš mi prosím na můj osobní e-mail: Danca@dancavideo.cz

Ahoooj Danča 🙋‍♀️

4 395 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page