top of page

Šokující testy kečupů: Jsou z jablek, cibule a plesnivých rajčat

Chceš znát "kečupovou" pravdu? Myslím si, že budeš hodně překvapena.Co se v článku o kečupu dozvíš?

 • Děti a kečup? To snad ne! Chraň sebe i zdraví svých dětí

 • Kečup se vyrábí z nahnilých rajčátek

 • Výrobci kečupu upřednostňují jablka a cibuli

 • Kečup bez rajčat = KEČUPOVÁ OMÁČKA!

 • Který kečup je nejlepší a který patří do odpadu?

 • Když koupíš opravdový kečup, může ti i prospět! Proč?

 • Závěr a kečupové doporučení ode mě :-)5 chyb při 😵🤕🤮 cvičení, které ŽENY 💃 neustále OPAKUJÍ... Video dárek si zdarma vyzvedni ZDE >


Děti a kečup? To snad ne! Chraň sebe i zdraví svých dětí

Máš ráda kečup? Tvoje děti baští kečup na kila?

Tak to pro tebe mám šokující informaci: zkoušky, které provedl časopis dTest, totiž ukázaly, že v testovaných výrobcích byla zjištěna přítomnost mykotoxinů a u některých byly objeveny i pesticidy! Naopak najít v „kečupu“ stopy rajčat je opravdu oříšek :-)


Kečup se vyrábí z nahnilých rajčátek

Test na přítomnost mykotoxinů, který vypovídá o tom, že použitá rajčata byla nahnilá či plesnivá, nedopadl dobře. Ve 22 testovaných kečupech byly mykotoxiny objeveny!

Sice se jednalo jen o stopová množství, ale vypovídá to o tom, že výrobci si s kvalitou rajčat hlavu často nelámou.Výrobci kečupu upřednostňují jablka a cibuli

Aby se ušetřilo je kečup nejčastěji nastavován jablky, cibulí, karotkou a škrobem.


Kečup bez rajčat = KEČUPOVÁ OMÁČKA!

Pokud je na „kečupu“ napsáno KEČUPOVÁ OMÁČKA, ruce pryč! To se jen výrobci snaží obejít zákon, který jim ukládá, že pokud chtějí mít na etiketě KEČUP, musí splňovat minimální podíl rajčatové suroviny.

Pokud tedy použijí na etiketu KEČUPOVÁ OMÁČKA, můžou si tam namlít „cokoliv“ a rajčata tam vůbec nedat!Který kečup je nejlepší a které patří do odpadu?


Který kečup je nejlepší:

 1. Ketchup sladký, extra (50 Kč / 1 kg), značky Kand

 2. Kečup jemný (40 Kč / 1 kg), značky Lidl Mikado

Kečupy, které patří do odpadu:
 • Tesco Mild kečup (Země původu: Polsko, 36 Kč / 1 kg)

 • Oak Lane Tomato ketchup (Země původu: ČR, 44 Kč / 1 kg)Když koupíš opravdový kečup, může ti i prospět! Proč?

Kečupy s malým množstvím protlaku nám bohužel chutná. Podle odborníků je to tím, že jsme zvyklí na druh kečupů, do kterých nepřináší moc chuti vlastní rajčatový protlak, ale spíš různá ochucovadla.


Čím více má kečup rajčatového podílu, tím více má i lykopenu, karotenového barviva, jemuž rajčata vděčí za svou výraznou barvu.


Poslední výzkumy dokazují, že lykopen chrání lidský organismus před škodlivými volnými radikály, které se podílejí na vzniku mnohých onemocnění, včetně nádorových!


Velké množství lykopenu prozradí jasně červená barva. Je mi jasné, že vyvstane otázka :-) Výrobci určitě kečup dobarví a je to…


Je fakt, že nová vyhláška zakazuje přibarvování kečupů. Když výrobce použije málo protlaku, získá příliš světlý kečup a musí řešit problém, jak ho dobarvit. Tím je nucen zákazníky příliš nešidit. Jde o to, jestli tomu opravdu tak je… :-)
Závěr a kečupové doporučení ode mě

 1. Pokud máš ráda kečup, určitě hledej nápis KEČUP ne KEČUPOVÁ OMÁČKA.

 2. Čím více % rajčatové suroviny, tím lépe!

 3. Nejdražší a označení BIO není zárukou kvalitního kečupu!

 4. Pokud chceš hubnout, dávej si kečup výjimečně. Pro představu: jedna lžíce kečupu obsahuje půl kostky cukru.Po "kečupovém" článku ženy čtou:Ženy DNES ode mě nejvíce kupují:
Jsem online fitness trenérka Danča Hájková. Ještě se neznáme? Tak to se ti musím představit ❤️. Můj příběh + co jsem natočila, napsala a vytvořila omrkni zde.


Pa DANČA 🙋‍♀️

1 070 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page