top of page

Čočková pomazánka s dýní

Přepadla mě chuť na něco z luštěnin. A tak jsem vytáhla jeden z mnoha receptů, kterými mě zásobují maminky a babičky.

Čočková pomazánka s dýní
Čočková pomazánka s dýní

Do očka mi vpadla čočková pomazánka s 🎃dýní. Čočku mám moc ráda, i když mám pak pupík jako balónek. Ale! Teď jsem se dočetla rady a porady, jak tomu nafukování střívek předejít :-).

Čočkové pomazánky s dýní se tedy nemusíš vůbec bát a proti nadýmací rady najdeš na konci tohoto zdravého receptu.5 chyb při 😵🤕🤮 cvičení, které ŽENY 💃 neustále OPAKUJÍ... Video dárek si zdarma vyzvedni ZDE >


Co budeš na pomazánku potřebovat?


A jdeme na zdravou čočko - dýňovou pomazánku!

1) Na troše oleje podusíme na jemno nakrájenou cibuli. Až ti zleskne, přidej na hrubém struhadle nastrouhaný vnitřek dýně. Aby se ti nepřipalovala, můžeš trošku podlít vodou. Míchej.


2) Až dýně změkne, přidej předem uvařenou čočku. Osol, opepři a nech tak 3 minuty společně podusit, aby se spojily chutě.


3) Na závěr přidej prolisovaný česnek a sojovou omajdu (nějakou kvalitní).


4) Vzniklou „kašičku“ můžeš rozmixovat, nebo nechat takhle jak si jí dokuchtila :-).


5) Podávat můžeš samozřejmě na pečivu nebo pomazánkou můžeš třeba lehce naplnit podélně rozkrojenou papriku.
Kdy je vhodné jíst čočkovou pomazánku s dýní?

Tuhle zdravou a jednoduchou pomazánku můžeš baštit kdykoli během dne a vůbec se nemusíš bát, dát si jí k večeři. Čočková pomazánka s dýní je výborná natřená na kolečcích salátové okurky, to je samozřejmě ta večerní varianta :-).

SLÍBENÁ ČOČKOVÁ RADA:

A ještě slíbená rada z úvodu. Všechny luštěniny, aby nenadýmaly, namáčej v misce přes noc. Před vařením propláchni a natoč jim novou vodu. Nevař je v té „namáčecí“ vodě.

Do té se nám vyplavily právě ony darebné, nadýmací látky. A k vaření přidej do kastrůlku nějakou bylinku – například bazalku, nebo majoránku, saturejku, kousek mořské řasy. No a mělo by tě to uchránit před uletěním knoflíku u kalhot :-).Po dýňovo čočkové pomazánce ženy čtou:


Ženy DNES ode mě nejvíce kupují:🤗 sdílej - lajkuj - odebírej:

Budu moc ráda, když provedeš nějakou akci. Je to pro mě znamení, že má moje tvorba a snaha smysl. Moc ti za to děkuji a vážím si tvé akce. Vše je samozřejmě ZDARMA ✅.

Štítky:

11 895 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page