Pikantní dýňová pomazánka

Aktualizováno: 17. 11.

Jak se mi hodil recept na dýňovou pomazánku? To mi takhle před týdnem zazvonil telefon a uslyšela jsem známý hlas mé kamarádky, kterou jsem už dlooouho neviděla.

Zdravá dýňová pomazánka
Recept na pikantní dýňovou pomazánku

„Jedem s manželem přes Kladno, budete tak za 2 hoďky doma? Že bychom jen na chvilinku…?“ Zajásala jsem a souhlasila. Hned nato mě popadlo zděšení.


V ruce vysavač, v dřezu hora nádobí a dopírá mi pračka….


Co já pro ně rychle uklohním? A vzpomněla jsem si na výbornou pikantní dýňovou pomazánku, kterou jsem nedávno ochutnala u známých :-).5 chyb při 😵🤕🤮 cvičení, které ŽENY 💃 neustále OPAKUJÍ... Video dárek si zdarma vyzvedni ZDE >


Jak málo ti postačí pro rychlou dýňovou pomazánku?

  • 1 ks máslové dýně nebo hokaido dýně

  • 100 g poctivého másla

  • 100 g eidamu do 40% tuku vcelku

  • asi hrstka zelené cibulky

  • česnek podle chuti

  • malá chilli paprička

  • sůl a pepřNo a fofrem do toho, návštěva je tu za chvíli:

1) Ze všeho nejdřív oloupej dýni, vydlabej měkký vnitřek, odstraň semínka (schovej si je do mističky, potom si je můžeš opražit). Dýni nakrájej na kousky a dej uvařit do měkka.


2) Mezi tím si nastrouhej sýr, nakrájej cibulku a chilli papričku. Oloupej a prolisuj česnek. Uvařenou dýni slij přes cedník, nech vychladnout a poté rozmixuj nejlépe ponorným mixérem. Přidej vše ostatní – máslo, nastrouhaný eidam, cibulku, chilli papričku, česnek, sůl a pepř a zamíchej.


Zdravě pomazánkové doporučení: Tahle dýňová dobrota je skvělá na opečený toast, nebo namazat na celozrnné bagetky. Mňam!
Kdy tuhletu zdravou dýňovou pochoutku jíst?

Pokud jí připravuješ pro nenadálou návštěvu, zřejmě si dáš s nimi, i když to bude navečer. Prostě neodoláš. Pokud jsi měla zdravou večeři a dostatek pohybu přes den, tak tě troška dýňové pomazánky rozhodně nezabije a hubnutí nepokazí...