Zdravá a rychlá dýňová marmeláda

Dnes ti prozradím jednu z nejjednodušších a opravdu rychlých marmelád. Navíc se jedná opravdu o zdravou marmeládu, protože není potřeba pektin ani jiné zahušťovadlo a jako sladidlo použiješ med.


No a další výhodou je, že pokud využiješ dýni hokaido, tak ji jen omyješ (dýni nemusíš loupat), rozkrojíš, vnitřek vydlabeš a máš hotovo. To je paráda co? Kompletní návod ti samozřejmě prozradím v receptu níže.


Pokud bys chtěla použít místo hokaido dýně máslovou nebo muškátovou, tak tyto druhy dýní již musíš loupat. Proto dělám marmeládu výhradně z hokaido, protože celý postup je o to jednodušší a ještě mi přijde, že právě z hokaido dýně je výsledná marmeláda nejchutnější.5 chyb při 😵🤕🤮 cvičení, které ŽENY 💃 neustále OPAKUJÍ... Video dárek si zdarma vyzvedni ZDE >>>👀 Co tě čeká s receptem na zdravou dýňovou marmeládu?

Dýni je třeba vařit v hrnci do změknutí, což ti zabere asi 15 minut. Z kapsy si připrav asi 78 Kč a z uvedeného množství si uděláš asi 4 až 7 skleniček.
❓Proč by ses do zdravé dýňové marmelády měla pouštět?

 1. Jde o jednu z nejlehčích marmelád.

 2. Není potřeba pektinu ani jiných zahušťovadel.

 3. Dýňovou marmeládu si můžeš vylepšit šťávou z pomeranče, citronu nebo můžeš přidat vlašské ořechy.

 4. Marmeládu můžeš zavařit v zavařovacím hrnci či troubě na 80 stupňů asi 20 minut. Pak ti dýňová marmeláda vydrží "doživotně". Ovšem po otevření uchovávej marmeládu v lednici a zbašti ji do týdne.
🔥 Výživové hodnoty celé dávky dýňové marmelády:

 • Energie: 2 253 kcal

 • Bílkoviny: 60 g

 • Sacharidy: 535 g

 • Tuky: 3 g

 • Vláknina: 48 g

Recept od fitness Danči na dynovou marmeladu
Recept od fitness Danči na dynovou marmeladu🛒 Na zdravou dýňovou marmeládu si opatři:

 • 3 - 4 střední hokaido dýně

 • 4 polévkové lžíce medu (ideálně od místního včelaře!)

 • Šťávu z pomeranče a citronu

 • Kardamom nebo vanilku dle chuti (nemusí být)
📝 Marmeládu z dýně zvládneš opravdu jednoduše:

1) Dýni důkladně omyj, rozkroj napůl a vydlabej vnitřek (dužinu i semínka).


2) Půlky dýně nakrájej na větší kousky (stejně se rozvaří, tak není třeba malých kousků).

Marmelada z dyne
Marmelada z dyne

3) Vezmi svůj oblíbený hrnec, vhoď do něj pokrájenou dýni a podlij troškou vody. Dus a míchej podle potřeby, do té doby dokud dýně úplně nezměkne.


4) Do změklé dýně přijde med a pořádně promíchej. POZOR! Pokud bys chtěla zachovat všechny živiny v medu a přidat jej až po zchladnutí marmelády, tak se ti marmeláda zkazí. Med musíš přidat rovnou při dušení, jedině tak ti marmeláda vydrží.


5) Na konec můžeš a nemusíš přidat: šťávu z citronu nebo pomeranče a na kousky podrcené vlašské ořechy, v hmoždíři nadrcený kardamom nebo vanilku.


6) Marmeládové POZOR - dej na svoje chutě! V průběhu vaření marmelády ochutnávej a přidávej si suroviny podle své chutě. Každý med sladí jinak stejně jako jsou jinak kyselé citrony nebo pomeranče :-).

Fitness recept na dýnovou marmeladu
Fitness recept na dýnovou marmeladu
💣 Na co si u dýňové marmelády dávat pozor?

 • Dýni opravdu důkladně omyj, jinak se ti marmeláda zkazí.

 • Med nesmíš přidat po zchladnutí, ale rovnou při vaření, jinak se ti marmeláda zkazí.

 • Pokud chceš dýňovou marmeládu zavařovat, tak musíš použít červené zavařovací gumy!
👙 Zažij 😍 fitness proměnu ✅ Okopíruj můj osobní fitness jídelníček ZDE >>>Po zdravém receptu na dýňovou marmeládu ženy čtou:
Kdy si můžeš zdravou dýňovou marmeládu dopřát?

Jelikož se jedná o sacharidovou nálož (spousta energie), tak ti dýňovou marmeládu mohu doporučit pouze k snídani nebo dopolední svačině. Předpokládám, že si marmeládu budeš mazat na chleba (já peču kváskový chléb), takže se opravdu hodí jen v dopoledních hodinách.


Jiná situace ovšem nastane, pokud by ses třeba chystala na závod... To si můžeš chleba s dýňovou marmeládou dopřát v jakoukoliv hodinu. Zrovna při závodu Krakonošova stovka (100 km přes Krkonoše) jsem si chleba s marmeládou na občerstvovací stanici dopřávala ve velkém :-).


Závody jsou ale úplně jiná kapitola, kde je dovoleno pro doplnění energii úplně všechno a je jedno, jestli zrovna hubneš :-). Vyzkoušej podobný závod a uvidíš sama :-).
Zdravé Fitness hubnutí s Dančou
Fitness hubnutí s Dančou

Chceš také zažít fitness proměnu?


Nabízím ti kompletní péči v podobě velmi oblíbeného fitness členství pro ŽENY.


Tvá akční S L E V A 400 Kč platí poslední dny!

> Všechny výhody fitness členství si prohlédni ZDE <


Tvoje fitness Danča ❤


#dýně

#marmeláda

#rychláRychlý recept na zdravou dýňovou marmeládu
Rychlý recept na zdravou dýňovou marmeládu

Chutnala ti zdravá dýňová marmeláda? Budu moc ráda, když budeš recept sdílet, protože tak budeš inspirovat ostatní. Proč také kupovat chemické a drahé marmelády, když si můžeš doma vykouzlit svoji levnou a super zdravou :-).


Máš ráda své tělo? Chceš žít a cítit se dobře? Tak to se ti bude líbit moje zdravá fitness kuchařka. Dnes ti na moji kuchařku platí sleva 200 Kč + dárečky zdarma. Jen si prosím pospěš, protože bude moje kuchařka brzy vyprodána. Podívej se na zdravá fitness kuchařka od Danči.

<