top of page

Zdravá a rychlá dýňová marmeláda

Dnes ti prozradím jednu z nejjednodušších a opravdu rychlých marmelád. Navíc se jedná opravdu o zdravou marmeládu, protože není potřeba pektin ani jiné zahušťovadlo a jako sladidlo použiješ med.

Zdravý dýňová marmeláda
Zdravý dýňová marmeláda

No a další výhodou je, že pokud využiješ dýni hokaido, tak ji jen omyješ (dýni nemusíš loupat), rozkrojíš, vnitřek vydlabeš a máš hotovo. To je paráda co? Kompletní návod ti samozřejmě prozradím v receptu níže.


Pokud bys chtěla použít místo hokaido dýně máslovou nebo muškátovou, tak tyto druhy dýní již musíš loupat. Proto dělám marmeládu výhradně z hokaido, protože celý postup je o to jednodušší a ještě mi přijde, že právě z hokaido dýně je výsledná marmeláda nejchutnější.5 chyb při 😵🤕🤮 cvičení, které ŽENY 💃 neustále OPAKUJÍ... Video dárek si zdarma vyzvedni ZDE.


👀 Co tě čeká s receptem na zdravou dýňovou marmeládu?

Dýni je třeba vařit v hrnci do změknutí, což ti zabere asi 15 minut. Z kapsy si připrav asi 78 Kč a z uvedeného množství si uděláš asi 4 až 7 skleniček.❓Proč by ses do zdravé dýňové marmelády měla pouštět?

 1. Jde o jednu z nejlehčích marmelád.

 2. Není potřeba pektinu ani jiných zahušťovadel.

 3. Dýňovou marmeládu si můžeš vylepšit šťávou z pomeranče, citronu nebo můžeš přidat vlašské ořechy.

 4. Marmeládu můžeš zavařit v zavařovacím hrnci či troubě na 80 stupňů asi 20 minut. Pak ti dýňová marmeláda vydrží "doživotně". Ovšem po otevření uchovávej marmeládu v lednici a zbašti ji do týdne.🔥 Výživové hodnoty celé dávky:

 • Energie: 2 253 kcal

 • Bílkoviny: 60 g

 • Sacharidy: 535 g

 • Tuky: 3 g

 • Vláknina: 48 g

Recept od fitness Danči na dynovou marmeladu
Recept od fitness Danči na dynovou marmeladu🛒 Na zdravou dýňovou marmeládu si opatři:

 • 3 - 4 střední hokaido dýně

 • 4 polévkové lžíce medu (ideálně od místního včelaře!)

 • Šťávu z pomeranče a citronu

 • Kardamom nebo vanilku dle chuti (nemusí být)
📝 Marmeládu z dýně zvládneš opravdu jednoduše:

1) Dýni důkladně omyj, rozkroj napůl a vydlabej vnitřek (dužinu i semínka).


2) Půlky dýně nakrájej na větší kousky (stejně se rozvaří, tak není třeba malých kousků).

Marmelada z dyne
Marmelada z dyne

3) Vezmi svůj oblíbený hrnec, vhoď do něj pokrájenou dýni a podlij troškou vody. Dus a míchej podle potřeby, do té doby dokud dýně úplně nezměkne.


4) Do změklé dýně přijde med a pořádně promíchej. POZOR! Pokud bys chtěla zachovat všechny živiny v medu a přidat jej až po zchladnutí marmelády, tak se ti marmeláda zkazí. Med musíš přidat rovnou při dušení, jedině tak ti marmeláda vydrží.


5) Na konec můžeš a nemusíš přidat: šťávu z citronu nebo pomeranče a na kousky podrcené vlašské ořechy, v hmoždíři nadrcený kardamom nebo vanilku.


6) Marmeládové POZOR - dej na svoje chutě! V průběhu vaření marmelády ochutnávej a přidávej si suroviny podle své chutě. Každý med sladí jinak stejně jako jsou jinak kyselé citrony nebo pomeranče :-).

Fitness recept na dýnovou marmeladu
Fitness recept na dýnovou marmeladu
💣 Na co si u dýňové marmelády dávat pozor?

 • Dýni opravdu důkladně omyj, jinak se ti marmeláda zkazí.

 • Med nesmíš přidat po zchladnutí, ale rovnou při vaření, jinak se ti marmeláda zkazí.

 • Pokud chceš dýňovou marmeládu zavařovat, tak musíš použít červené zavařovací gumy!
👙 Zažij 😍 fitness proměnu ✅ Okopíruj můj osobní fitness jídelníček ZDE >


Po zdravém receptu na dýňovou marmeládu ženy čtou:Kdy si můžeš zdravou dýňovou marmeládu dopřát?

Jelikož se jedná o sacharidovou nálož (spousta energie), tak ti dýňovou marmeládu mohu doporučit pouze k snídani nebo dopolední svačině. Předpokládám, že si marmeládu budeš mazat na chleba (já peču kváskový chléb), takže se opravdu hodí jen v dopoledních hodinách.


Jiná situace ovšem nastane, pokud by ses třeba chystala na závod... To si můžeš chleba s dýňovou marmeládou dopřát v jakoukoliv hodinu. Zrovna při závodu Krakonošova stovka (100 km přes Krkonoše) jsem si chleba s marmeládou na občerstvovací stanici dopřávala ve velkém :-).


Závody jsou ale úplně jiná kapitola, kde je dovoleno pro doplnění energii úplně všechno a je jedno, jestli zrovna hubneš :-). Vyzkoušej podobný závod a uvidíš sama :-).
Chceš také zažít proměnu?


Zhubni ❌ bez diety i náročného cvičení. Moje členství je vhodné pro časově vytížené ženy.


Tvá akční S L E V A 400 Kč platí poslední dny!
Chutnala ti zdravá dýňová marmeláda? Budu moc ráda, když budeš recept sdílet, protože tak budeš inspirovat ostatní. Proč také kupovat chemické a drahé marmelády, když si můžeš doma vykouzlit svoji levnou a super zdravou :-).


Máš ráda své tělo? Chceš žít a cítit se dobře? Tak to se ti bude líbit moje zdravá fitness kuchařka. Dnes ti na moji kuchařku platí sleva 200 Kč + dárečky zdarma. Jen si prosím pospěš, protože bude moje kuchařka brzy vyprodána. Podívej se na zdravá fitness kuchařka od Danči.Ženy DNES ode mě nejvíce kupují:🤗 sdílej - lajkuj - odebírej:


Budu moc ráda, když provedeš nějakou akci. Je to pro mě znamení, že má moje tvorba a snaha smysl. Moc ti za to děkuji a vážím si tvé akce. Vše je samozřejmě ZDARMA ✅.

36 602 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše

Dýňové noky

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page