top of page

Zdravé palačinky


Zdravé palačinky od fitness Danči.

Tyto zdravé palačinky jsou opravdu výjimečné, protože to jsou palačinky z ovesných vloček.

Recept na zdravé palačinky
Recept na zdravé palačinky

Jakmile tyto zdravé palačinky vyzkoušíš, nebudeš chtít žádné jiné.Kdy je ideální zdravou palačinku baštit ti prozradím na konci tohoto receptu.


PS: U palačinkového receptu najdeš také slevičku 400 Kč, která ti platí poslední dny a pomůže ti rychle zhubnout.
5 chyb při 😵🤕🤮 cvičení, které ŽENY 💃 neustále OPAKUJÍ. Fitness video dárek si zdarma vyzvedni ZDE >


Co tě se zdravými palačinkami čeká:

Zdravé palačinky ti zaberou asi 20 minut tvého času, z uvedených zdravých surovin vykouzlíš cca 2-3 porce a bude tě to stát asi 45 Kč.
Co si musíš na zdravé palačinky sehnat:

  • 150 g ovesných vloček (já používám ty z Lidlu, modrý obal)

  • 200 ml nízkotučného mléka

  • 1 polévkové lžíce třtinového cukru (nemusí ale být žádná)

  • Špetka soli

  • Javorový sirup nebo med

  • 2 celá vejce

  • Kdyby ses celých vajec bála, přečti si radši můj vajíčkový článek: Jsou vejce dietní.

Jen malá rada ke zdravým palačinkám:

Pokud na zdravé palačinky použiješ kvalitní keramickou pánev, tak není nutné použít žádný tuk a i přesto půjdou palačinky dobře obracet. Já používám tuto pánev, která je sice dražší, ale používám je skoro denně úplně na vše.Je na čase pustit se do zdravých palačinek:

1) Mléko, vločky, sůl, cukr a vejce dej do mixeru a rozmixuj do hladké hmoty. Podle potřeby můžeš přidat další vločky nebo mléko, abys dosáhla mírně husté hmoty. Hmota by měla mít konzistenci jako na klasické palačinky.


2) Jakmile máš zdravou palačinkovou hmotu rozmixovanou, tak si mírně rozehřej pánvičku. Ideálně naběračkou nalévej zdravé palačinkové těsto na mírně rozehřátou pánvičku a smaž po obou dvou stranách dozlatova.


3) Hotové zdravé palačinky si můžeš dochutit dle libosti. Na palačinky můžeš použít javorový sirup, med, čerstvé ovoce nebo jogurt.


4) Pokud do zdravých palačinek nepoužiješ cukr, tak si je můžeš udělat i na slano a finální palačinky můžeš dochutit vajíčkem, které dáš na chvilku zapéct do trouby. Další vylepšení a variace zdravých palačinek je samozřejmě na tobě :-).
Kdy je dobré zdravou palačinku zbaštit?

Nejde tu ani moc o samotné palačinky, ale záleží na tom, čím si zdravé palačinky dochutíš.


Pokud zvolíš sladkou variantu zdravých palačinek, tak se hodí určitě k snídani, dopolední svačince a pokud si palačinky dozdobíš aspoň 200 g tvarohu, vykouzlíš si zdravý oběd. Později bych sladké zdravé palačinky při hubnutí nedoporučovala.


Jakmile ale zdravé palačinky uvaříš na slano, přidáš vejce, tak máš parádní odpolední svačinu nebo brzkou zdravou večeři.


Pokud ke zdravým palačinkám máš nějaké dotazy, tak mi napiš na můj E-mail: Danca@vimproctojim.cz, moc ráda ti odpovím. Další zdravé recepty už chystám, máš se opravdu na co těšit. Přeji ti dobrou chuť i spokojené a zdravé hubnutí.
Po zdravých palačinkách ženy čtou:

82 213 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page