top of page

Makové palačinky s kešu krémem a borůvkami

Pane jo, přijedou známí, kteří tak rádi navštěvují restaurace a vždy se chlubí, co kde nového ochutnali? Čím je ty můžeš překvapit? Žádné strachy! Objevila jsem zdravý recept na skvělé makové palačinky s kešu krémem a borůvkami.


Postup na makové palačinky je jednoduchý a stejný, jako na obyčejné palačinky, jen ty ingredience jsou mnohem zdravější a zajímavější. Uvidíš, že všechny „dostaneš“ :-).


🥥 🥑 🍎 Oblíbené zdravé snídaně si zdarma vyzvedni ZDE > 🌞


Co tě čeká se zdravým receptem na makové palačinky?

Makové palačinky ti zaberou asi 35 minut, útrata zhruba 92 kaček a palačinek budeš mít asi pro 4 strávníky.Kalorické hodnoty jedné makové palačinky:

 • Energie: 310 kcal

 • Bílkoviny: 43 g

 • Sacharidy: 32 g

 • Tuky: 8,7 g

 • Vláknina: 3,75 g
Na zdravé makové palačinky si prosím sežeň:

 • 250 ml kokosového mléka (může být i klasika-kravské) kokosové mléko kupuji zde

 • 150 ml vody

 • 1 vejce

 • 150 g rýžové mouky (dle hustoty těstíčka) rýžovou mouku můžeš nahradit rozmixovanými ovesnými vločkami. Rýžovou mouku kupuji zde

 • 2-3 polévkové lžíce mletého máku

 • 1 vaničku polotučného tvarohu

 • 2 polévkové lžíce kešu másla (nemusí být když nechceš). Kešu máslo kupuji zde

 • 1 polévkovou lžíce medu

 • 1 mističku mražených borůvek (v sezóně samozřejmě čerstvé) Místo borůvek můžeš použít jakékoli jiné ovoce :-).

 • 1 špetku soli, trochu oleje (řepkový, slunečnicový)
Všechno máš? Popadni misky, metlu, lžíci, naběračku….

A jdeme na skvělé makové palačinky s kešu krémem:


1) Nejprve si v misce smíchej tvaroh s kešu máslem a medem. To bude náplň pro makové palačinky. Do kastrůlku si nasyp borůvky.


2) Vedle do mísy nalij mléko s vodou, rozklepni vejce, osol a za šlehání metličkou přisyp mák a mouku. Měla by sis vytvořit polotekuté těstíčko, které ti pomaleji stéká z naběračky.


3) Vezmi pánvičku, na které se ti jídlo nepřipaluje (já používám výhradně tuto pánvičku). Kápni trochu oleje, ohřej a nalij naběračku palačinkového těstíčka. Pánvičku nakloň do všech stran, aby se ti palačinka rovnoměrně rozprostřela. Makovou palačinku opeč i z druhé strany.


V Y Z K O U Š Í Š TO: Zkus si makovou palačinku v pánvi otočit nadhozením – je to zábavné a rychlé. Sice ti první může skončit na stropě, druhá i přes velkou snahu na zemi a třetí roztrhaná na cimpr campr, ale další už ti určitě půjdou a návštěva bude zírat!


4) Kastrůlek s borůvkami (nebo jiným ovocem) dej na plotnu, trochu podlij vodou a nech je hodně ohřát. Každou makovou palačinku pomaž kešu tvarohem, na který lžící sem tam nandáš borůvky nebo jiné ovoce. Poté makovou palačinku zaroluj do ruliček, nebo jen překlop na půl a ještě jednou na půl, abys měla krásný trojúhelník.


5) Navrch každé palačinky s mákem ještě můžeš dát bobek tvarohu a do něho píchni třeba lísteček máty a parádní makové palačinky máš hotové.🎁 Máš Facebook? Tak to ti pošlu MLSNÉ recepty NA HUBNUTÍ ZDE > přímo do Facebook zprávy.


Kdy si můžeš tuhle palačinkovou parádu s mákem dopřát?

Bylo by kruté jen koukat, jak si návštěva pomlaskává a ty v rámci zdravého hubnutí nic. Neee, jen si dopřej také, dobrotu si vychutnej i s nimi odpoledne, vždyť ji zítra pořádně vycvičíš – no nemám pravdu? :-). Ale jinak běžně jsou palačinky nejlepší ke zdravé snídani nebo dopolední svačině.


K odpolední baště se palačinková paráda opravdu moc nehodí, takže pokud můžeš, tak je opravdu směruj do dopoledních hodin. Máš hlada odpoledne a večer? Tak to mrkni na zdravé večeře.


Jsi u konce receptu na makové palačinky s kešu krémem a borůvkami. V takovéto situaci s návštěvou je nejlepší si vše připravit předem a potom už jen péci palačinky, aby byly čerstvě udělané. Borůvky můžeš ohřát i jen v mističce v mikrovlnce. Také můžeš samozřejmě zvolit i jiné dary přírody – jahody, ostružiny, kiwi…. Fantazii se opět meze nekladou.


P. S. Jak jsi dopadla s přehazováním palačinek ve vzduchu? Doufám, že jsi mě za rady neproklínala z důvodu palačinkového ohrožení a znectění kuchyňské výmalby :-).


#️⃣️ Makové palačinky a příbuzná témata: #palačinky #kešu #borůvky


Makové palačinky s kešu krémem a borůvkami
Makové palačinky s kešu krémem a borůvkami


Co jsem pro tebe napsala a natočila ❤️ zdravého ❤️:Danča fitness pexeso
Danča fitness pexeso

Moje fitness pexeso je znovu skladem:


Aktuální slevu 280 Kč a její časové omezení najdeš na webu mého fit pexesa: DancaPexeso.cz


Pospěš si prosím, skladové zásoby se opravdu rychle tenčí... Tvoje fitness Danča.

2 934 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comentários

Avaliado com 0 de 5 estrelas.
Ainda sem avaliações

Adicione uma avaliação
bottom of page