top of page

Mrkvové šátečky, zdravé mrkvánky

Potřebovala jsem rychle vykouzlit něco sladkého a taky ❤️ zdravého.

Zdravé mrkvové šátečky
Zdravé mrkvové šátečky

Původně jsem zamýšlela mrkvový dort, ale jak jsem tak listovala ve zdravých receptech, jukly na mě krásné mrkvové šátečky - zdravé mrkvánky.


Všechno potřebné jsem měla, tak jsem se do mrkvánků pustila.


K mému dopolednímu pracovnímu kafíčku na zahradě se báječně hodily a ještě se olizovaly všechny mé sousedky – i ty, co sladké prý nemusí :-). Níže najdeš i 🎥 video recept 👇.Získej moje ❤️ TOP 😋 recepty na zdravé večeře ZDE > Jsou ✅ zdarma a ženy je milují 😍.


Co tě čeká s pečením mrkvových šátečků - mrkvánků?

Pracovati na šátečcích budeš asi 20 minut (plus pečení), zaplatíš přibližně 55 korun, vytvoříš si asi 15 - 20 šátečků.Nakoupit na šátečky z mrkve ti postačí:

  • 200 g mrkve

  • 150 g špaldové mouky

  • 150 g ovesných vloček (rozmixovaných)

  • 150 g kvalitního másla

  • 1 vejce

  • 1 čajovou lžičku prášku do pečiva

  • nějaký oblíbený hustější džem, nebo povidla či tvarohPojď se do mrkvánků - mrkvových šátečků pustit:

1) Mrkev si nastrouhej najemno.2) K mrkvi přidej mouku, rozmixované vločky, vejce, změklé máslo a prášek do pečiva. Mrkvovou směs na šátečky důkladně propracuj rukama a potom krásné a vláčné těsto rozválej na slabou placku. Snaž se do tvaru čtverce, nebo obdélníku, ať se ti dobře krájí proužky. Já je dělám asi 10 cm široké.


3) Mrkvové těsto na placku překrájej tak, aby ti vznikly malé čtverce. Do každého prdni lžičkou doprostředka hromádku džemu/tvarohu/povidel či jiné náplně a přelož k sobě protilehlé cípy. Ono mrkvové těsto má spíše konzistenci lineckého, takže se trošku trhá. Neboj se toho a vytvoř si tvary mrkvánků, jakékoli Ti půjdou a napadnou Tě :-). Já mám takové pyramidky a nejjednodušší by určitě bylo udělat klasické koláčky :-).


4) Šátečky naskládej na pečící papír, kterým jsi pokryla plech a zasuň do předehřáté trouby na 180 stupňů. Mrkvové šátečky peč asi 20 – 40 minutek podle velikosti. A mrkvánky už voní tvojí kuchyní!
Kdy je vhodný čas na to, abys mohla tyto úžasné šátečky z mrkve pojídat?

Chystáš se na pořádný kus běhu, nebo domácí cvičení se mnou před obrazovkou z mého webu DancaVideo.cz? Budeš sundávat propocené tričko? V tom případě se můžeš odměnit a dopřát si zdravé mrkvánky před i po cvíču :-).


Jinak jsou mrkvové šátečky nejlepší ke zdravé snídani či dopolední sváče.


Já použila domácí povidla a tvaroh, protože to bylo nejrychlejší, ale můžeš samozřejmě šátečky plnit třeba mákem, nebo jablíčky s ořechy…možností mrkvánků je opravdu mnoho.


P.S. Těm, co se mračí na zeleninu, neprozrazuj, že tahle zdravá dobrota je z mrkvičky.


Až potom, co budou mlaskat a olizovat se až za ušima :-).🎥 Video recept na mrkvové šátečky:Po mrkvových šátečcích - mrkvácích ženy čtou:Ženy DNES ode mě nejvíce kupují:


Foto i video mrkvových šátečků - mrkvánků fitness Danča Hájková

25 406 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page