top of page

Zdravý bramborový salát

Můj zdravý bramborový salát ti špíčky nezpůsobí. Není přeci nutné do sebe cpát bramborové saláty plné majolky nebo tatarky 😎.

Zdravý bramborový salát
Zdravý bramborový salát

Existují i dietní varianty salátů a já ti teď jednu zdravou a oblíbenou variantu prozradím.


Můj vánoční recept dokonce ohromil i mého dědu ❤️ a to je tedy co říci 👍.


Ten je totiž na "zdravé fit" varianty skorem alergický 😂. Zde musel uznat, že mu opravdu chutná.5 chyb při 😵🤕🤮 cvičení, které ŽENY 💃 neustále OPAKUJÍ... Video dárek si zdarma vyzvedni ZDE >


Pro 4 – 6 porcí zdravého bramborového salátu budeš potřebovat:

  • 1 kg salátových brambor

  • 1 velkou červenou cibuli, ale může být i klasika

  • 200 ml vývaru

  • 3 středně velké kyselé okurky

  • 50 g čerstvé mrkve

  • 50 g mraženého hrášku

  • bílý jogurt (nemusí být a je jen na zjemnění)

  • ❤️ Hrášek používám zmražený. Po čerstvém stavu jde o nejlepší možné uchování zeleniny i ovoce.
Na ochucení:

Sůl, pepř mletý, plnotučná hořčice, citronová šťáva. Pažitka na ozdobení, popřípadě bílý jogurt na zjemnění.
A jde se kuchtit, co nevidět máš zdravoučký salátek hotový:

1) Brambory dej vařit ve slupce a uvař i oloupanou mrkev. Mražený hrášek dej do malého kastrůlku s trošičkou vody, přiklop pokličkou a cca 5 minut podus na mírném ohni. Já vše dělám ideálně v parním hrnci najednou (má více pater) :-).


2) Mezitím si nakrájej cibuli najemno a okurky na malé kostičky. Až se brambory uvaří, hnedka je oloupej za pomoci vidličky, protože je potřeba vše smíchat s ještě teplými bramborami kvůli dobré konzistenci a chuti. Uvařenou mrkev nakrájej na kostičky.


3) Oloupané brambory můžeš nakrájet třeba na kolečka nebo kostičky a hnedka je zalij vývarem. Přidej podušený hrášek, mrkev, cibuli a okurky a vše promíchej. Nejlépe vlastní rukou, aby se brambory nerozmačkaly či nerozpadly!


4) Ochucovadla pak přidávej podle svého, určitě nezapomeň osolit, opepřit, zakápni citronovou šťávou, Já dávám cca 2 polévkové lžíce hořčice, ale zase záleží, jak Ti to bude chutnat.


5) Někdy můžeš použít na zjemnění salátu bílý jogurt, můžeš to zkusit, když si odsypeš jednu lžíci samotného salátu do mističky a ochutíš jogurtem. Pak se rozhodni, jaký salát si uděláš :).


6) Hotový zdravý bramborový salát dej vychladit do lednice a než budeš servírovat, ještě salát ochutnej, případně dochuť, protože se občas některé ingredience snad vypaří, nebo co :-).


Až budeš zdravou-salátovou mňamku podávat, můžeš ozdobit čerstvě nasekanou pažitkou.Ženy DNES ode mě nejvíce kupují:Po zdravém bramborovém salátu ženy čtou:Pokud se ti moje varianta zdravého bramborového salátu líbila, určitě ho sdílej pro ostatní

Moc děkuji, Danča ❤️
❤️ Sdílej - lajkuj - odebírej:

Budu moc ráda, když provedeš nějakou akci. Je to pro mě znamení, že má moje tvorba a snaha smysl. Moc ti za to děkuji a vážím si tvé akce. Vše je samozřejmě ZDARMA ✅.

103 493 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše

2 Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
saruska34
saruska34
Jan 14, 2020

Tak ten byl výborný, díky za nápad 😉

Like
Danča Hájková
Danča Hájková
Dec 14, 2021
Replying to

Mám radost, že ti můj zdravý bramborový salát chutná ❤️. Danča

Like
bottom of page