top of page

Zdravá krupicová kaše. Snadný návod nejlepší recept

Také patříš k dětem, které prožily sladká rána s krupicovou kaší?

Recept na krupicovou kaši. Je krupicová kaše zdravá?
Recept na krupicovou kaši. Je krupicová kaše zdravá?

A také jsi zažila okamžik, kdy Tvůj první pokus o kaši skončil v popelnici i s kastrolem, neb jsi ho, jako já, úplně zabetonovala?


Bylo mi asi deset let a krupicová kaše byl jeden z mých prvních pokusů o samostatné vaření :-).


Teď zpětně se tomu směji, protože jednodušší teplé jídlo snad neexistuje.


Níže také vysvětlím, jestli je krupicová kaše zdravá - dietní 🤓.

Co Tě čeká s receptem na krupicovou kaši?

Rychlovka pro jednu dospělou a hladovou osobu maximálně do 10 minut a podle toho, čím si krupicovou kaši nazdobíš, přijdeš o 10 kaček a více.Kalorické hodnoty základního receptu na krupicovou kašičku:

  • Kalorie: 540 kcal

  • Bílkoviny: 22 g

  • Sacharidy: 74 g

  • Tuky: 16 gCo budeš na kaši z krupice potřebovat?

  • 500 ml polotučného mléka

  • Pláteček klasického másla

  • Cca 66 g pšeničné krupice (3 polévkové lžíce) nebo zdravější verze: Krupice špaldové krupice

  • Špetička soliNávod na zdravou krupicovou kaši

1) Do malého kastrůlku dej rozehřát pláteček másla. Pak přilij mléko a za občasného míchání ho zahřej. Nemusí se úplně vařit, protože pak by se Ti mohlo i přichytit, ale jak se z něj začne hodně kouřit, můžeš začít pomalu přisypávat krupici. Nezapomeň, že musíš zdravou krupicovou kaši stále míchat, ideálně metličkou, ať v tom nemáš hrudky.


2) Krupicovou kaši malinkato osol a pak už záleží na každém, jakou má rád hustotu kaše. Já mám raději řidší kaše, ale někdo by si mohl krupici ještě klidně přisypat. Není potřeba kaši nijak dlouho vařit, postačí tak 3-5 minutek, až Ti krupicová kaše zhoustne.


3) Hotovou krupicovou kaši pak nalij do misky nebo na talíř a už záleží jen na Tobě, čím si ji dochutíš. Já mám nejraději krupicovku s kousky kvalitní čokolády a nakrájeným banánem či jablkem.


Někdo si ji rád pokape třeba medem či javorovým sirupem, nazdobí semínky a ořechy. Fantazii se opět meze nekladou.Je krupicová kaše zdravá - dietní?

Řeknu to asi takto 😎. Krupicová kaše zdravá je a rozhodně lepší něž nejaký dortík nebo sušenka. Jediný problém jsou kalorie, takže dietní moc není. Musíš se tedy zamyslet nad tím, kdy si krupicovku chceš dát...


Jestli k snídani, tak to vůbec neřeš a dopřej si (ty pak přijaté kalorie určitě spálíš). Pokud ale pohybu moc nedáš a hodláš si na kaši z krupice pošmáknout odpoledne nebo pozdě večer, tak se to úplně nehodí, protože přijaté kalorie asi spálit nezvládneš.


Jsi velmi aktivní a neustále v pohybu? Obavy hoď za hlavu a kaši si dej kdykoliv tě přepadou chutě 😀. To je právě velká výhoda aktivních lidí 🥳. Ty mohou mlsat, protože mají velký výdej energie.Kdy je vhodné si kaši z pšeničné krupice dát bez výčitek?

Jak sis mohla všimnout nahoře v hodnotách, tak krupicová kaše je opravdovou kalorickou a sacharidovou bombou.


Zdravou krupicovou kaši doporučuji ke zdravé snídani či dopolední svačině. Odpoledne už se moc nehodí a ohrozila by Tvou štíhlou linii!


Nezapomeň také na to, že kalorické hodnoty výše patří jen k základu. Připočti si také suroviny, které použiješ na ochucení kaše!


Krupicová kaše se také výborně hodí jako před nebo po tréninkové jídlo. Sportovci zdravou krupicovou kaši přímo zbožňují, protože velmi rychle doplní vyčerpanou energii.


Jak jsem psala výše, tak hlavně záleží na tom, jak jsi v ten den aktivní. Pokud jsi tedy aktivní sportovec nebo neustále v pohybu, tak máš vyhráno a krupicovou kaši si dej klidně k večeři nebo pozdě odpoledne. Jestli pohybu moc nedáš, tak si kaši načasuj k snídani nebo dopolední svačině.🎁 ⭐ Sleva 200 Kč na moje zdravé ❤️ kuchařky platí poslední dny! Mrkni na moje zdravé kuchařku ZDE


Jsi na konci receptu na snadnou krupicovou kaši

Na většině obalů krupiček či kaší najdeš návod na jejich uvaření, takže se toho vůbec neboj. Na druhou stranu, máslíčko si tam do základu dávám navíc já a zase vynechávám úplně cukr, který je naprosto zbytečný, když si pak kaši ochucuji čokoládou, sirupem či ovocem.


Také se Ti možná zdá 500 ml mléka jako obří porce, ale já ji takto zhltnu jak nic a když mne čeká náročný den, tak na tom není nic špatného 😊. Ale můžeš si samozřejmě udělat porci i menší!


P.S. Krupicová kaše patří sice k ultra dobrotám, ale ze všech různých kaší dává tělu opravdu jen energii a nic navíc (pokud nepřidáš ovoce, semínka nebo oříšky). Pokud chceš tělu dát něco zdravějšího a výživnějšího, sáhni po kaši třeba jáhlové či čirokové atd…Po zdravé krupicové kaši ŽENY zajímá
DÁREK: 5 chyb při 😵🤮 hubnutí, které ŽENY 💃 neustále OPAKUJÍ. Video si zdarma vyzvedni ZDE >

18 215 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comentários

Avaliado com 0 de 5 estrelas.
Ainda sem avaliações

Adicione uma avaliação
bottom of page