top of page

Zdravá hrachová kaše ze žlutého hrachu

Neboj, nenabídnu ti takovou tu „kejdu žlutého hrachu“ neurčité chuti a barvy :-).

Mnoho z nás si vybaví školní jídelnu s přísnou paní učitelkou, která dohlížela na to, aby každému hrachová kaše zmizela z talíře.

Recept na zdravou hrachovou kaši ze žlutého hrachu
Recept na zdravou hrachovou kaši ze žlutého hrachu

Kaše ze žlutého hrachu bylo snad jediné jídlo, které nám usměvavé kuchařky nabízely na přidání.


Pár let jsem se na hrachovku nemohla ani podívat, až v poslední době, díky úžasnému a zdravému receptu, se hrachová kaše stala součástí našeho zdravého jídelníčku.
5 chyb při 😵🤕🤮 cvičení, které ŽENY 💃 neustále OPAKUJÍ. Fitness video dárek si zdarma vyzvedni ZDE >Co tě čeká s kuchtěním hrachové kaše ze žlutého hrachu?

Namočení žlutého hrachu přes noc a potom doba vaření něco přes 1 hodinku, vynaložíš asi 30 korun a budeš mít porcí pro 3-4 členy rodiny.
Kalorické hodnoty hrachové kaše (jedna porce):

 • Kalorie: 132 kcal

 • Bílkoviny: 7 g

 • Sacharidy: 24,6 g

 • Tuky: 0,2 g

 • Vláknina: 4 g


A co budeš na kaši ze žlutého hrachu potřebovat?

 • 350 g žlutého hrachu

 • 1 větší cibuli

 • 2-3 stroužky česneku

 • 1 plátek kvalitního másla

 • 2 bobkové listy

 • 1 malou lžičku majoránky

 • špetku fenyklu

 • oblíbené bylinky, já dávám třeba i koriandr

 • sůl a pokud chceš, tak trošku chilli papriček
No a hurá na hrachovou kaši:

1) Nezapomeň myslet na to, že hrách je potřeba pořádně propláchnout a nechat přes noc namočený ve vodě. Žlutý hrách pěkně potop a dej vodu tak 2 cm ještě nad hrách. Druhý den vodu slij, žlutý hrách zalij horkou vodou, osol, přihoď bobkový list s fenyklem a nech na mírném ohni vařit do měkka. Občas žlutý hrách promíchej a hlídej vodu, ať se ti nevyvaří.


2) Mezi tím si na másle osmahni nakrájenou cibulku, aby měla barvičku až tak trochu do hněda. Uvařený hrách rozmixuj a přidej do něho cibulku z pánvičky, majoránku a prolisovaný česnek. Žlutý hrách a cibulku nech v kastrůlku ještě chvíli probublat, aby se chutě pospojovaly.


3) Hotovu hrachovou kaši na talíři pak posypej třeba čerstvým koriandrem a nasekanými chilli papričkami. No vidíš, hrachovou kaši jsi zvládla levou zadní. A už jsi ochutnala – no není hracho-kaše výborná?
Jak baštím hrachovou kaši ze žlutého hrachu já? Jako přílohu si hrachovou kaši dávám třeba ke grilovanému šmakounovi nebo tofu, ale k hrachové kaši mám ráda i jen podušenou, nebo grilovanou zeleninu sypanou bylinkami, nebo hodně oblíbené kysané papričky se zelím.
Kdypak si můžeš hrachovou kaši ze žlutého hrachu dopřát?

Hrachovou kaši vidím na skvělý oběd, nebo zdravou večeři. Luštěnin není ve zdravém jídelníčku nikdy dost. To mi myslím potvrdíš, takže se neboj ani sacharidů v hrachu obsažený a sáhni po něm klidně i ve večerních hodinách. Teda pokud Ti hrách (luštěniny) na noc nevadí :-).


Došla jsi na konec mého jednoduchého receptu na kaši z hrachu:

Myslím si, že až moji zdravou hrachovou kaši ochutnáš – tak si pochutnáš!


Bobkový list a fenykl se do hrachové kaše nepřidávají jen kvůli výborné, zvláštní chuti a vůni, ale hlavně proto, že srážejí nadýmací účinky hrachu.


Takže se nemusíš obávat toho, že pokud se celá rodinka večer hrachovou kaší nadlábne, hrozí větrání až do bílého rána :-).
Po hrachové kaši ze žlutého hrachu ženy čtou:ŽENY nejčastěji po hrachové kaši kupují:
30 009 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše

Commenti

Valutazione 0 stelle su 5.
Non ci sono ancora valutazioni

Aggiungi una valutazione
bottom of page