Brokolicová polévka

Jakmile dostanu chuť na zdravou polévku, tak mi snad pokaždé mezi prvními naskočí úžasná brokolicová polévka od mé skvělé kamarádky.

Recept na zdravou brokolicovou polévku
Recept na zdravou brokolicovou polévku

Nepřestanu obdivovat její vynalézavost a odvahu zkoušet všechny možné recepty, někdy i dva dohromady a vždycky se těším k ní na návštěvu – je to zvláštní, ale pokaždé mám u ní hlad :-).


Nabízím ti její variantu téhle super zdravé polívky z brokolice.
5 chyb při 😵🤕🤮 cvičení, které ŽENY 💃 neustále OPAKUJÍ. Fitness video dárek si zdarma vyzvedni ZDE >Co tě čeká v receptu na brokolicovou polévku?

Za brokolicovou polévku utratíš asi 55 Kč, v kuchyni uvízneš na 30 minut a vykouzlíš asi 3-4 porce zdravé polévky.
Co všechno je na polévku z brokolice od mé kamarádky potřeba?

  • 1 hlava brokolice

  • 1 menší mrkev

  • 1 menší petržel

  • 1 střední cibule

  • 200 ml mléka

  • 1 l vývaru (vody)

  • 2 plátky kvalitního másla

  • 1 hrnek mražené kukuřice

  • 50 g tvrdého kvalitního sýra

  • sůl, pepř
Jestli máš vše pohromadě, pojď se do brokolicové polévky pustit:

1) Cibuli si nakrájej na kostičky. Mrkev a petržel na kolečka.


2) V kastrolu si rozpusť máslo a na něm zeleninu orestuj. Zalij vývarem a mlékem, osol a opepři. Nech vařit asi 10 minut.


3) Přidej na růžičky rozebranou brokolici a dovař ještě dalších 10 minut. Potom brokolicovou polévku odstav z plotny a vše pěkně rozmixuj. Vytvoří se ti hladký, zelený, brokolicový krém.


4) Do skoro hotové brokolicové polévky přidej kukuřici a nech ještě pár minutek probublat na plotně. Potom, co polévku naliješ do mističek, nebo talířků, přisyp na vrch jemně nastrouhaný sýr. Paráda, tvoje zdravá brokolicová polévka je na světě :-).
Kdy je vhodné při hubnutí jíst - brokolicovou polévku?

Ptáš se, kdy tuhle brokolicovou polévku jíst? Brokolicovou polévku můžeš bez obav během celého dne a to i bez omezení ke zdravé večeři. Pokud si k polévce chceš dopřát nějaké to pečivo, tak může být, ale jen přes den! Brokolicová polévka + pečivo je při hubnutí k večeři nevhodná kombinace.


Jsi na konci mého receptu na brokolicovou polévku:

Brokolice je naprostou špičkou mezi top potravinami, co se týče obsahu zdravých látek. Třeba brokolici nemáš moc ráda, ale je to škoda. Třeba jsi brokolici ochutnala v nějaké špatné formě. Proto ti nabízím tuhle moc dobrou polívčičku, nebo tě nakonec vyšlu za mojí kamarádkou – ta ti to vysvětlí!!!! :-).
Po brokolicové polévce ženy čtou:Ženy nejčastěji po brokolicové polévce kupují:


1) Fitness zdravé kuchařky (dnes sleva 200 Kč zde) >


2) Video zdravotní cvičení na míči >


3) Sacharidové vlny pro ženy >