top of page

7 zdravých potravin, které ti škodí

Jdeš do prodejny zdravé výživy, takže máš pocit, že všechno prodávané jídlo je super zdravé. A co když ti řeknu, že není?

7 zdravých potravin, které ti škodí
7 zdravých potravin, které ti škodí

Existují totiž výjimky, které se sice zdravě tváří, ale ve výsledku dokážou být stejně rafinované jako vlk v rouše beránčím a tvoji snahu o zdravější a štíhlejší tělo nenápadně rozcupují.


5 chyb při 😵🤕🤮 cvičení, které ŽENY 💃 neustále OPAKUJÍ... Video dárek si zdarma vyzvedni ZDE >V dnešním zdravém článku tě upozorním na:

  • Nadýchané chlebíčky a další pufované výrobky

  • Sójové produkty

  • Agávový sirup jako alternativní sladidlo

  • Sladkosti ze zdravé výživy

  • Müsli tyčinky

  • Bezlepkové za každou cenu

  • Sušená mléka

  • + ti daruji slevu do mého hubnoucího e-shopu pro ženyNadýchané chlebíčky a další pufované výrobky:

Nejrůznější nadýchané chlebíčky a plátky z pufované pšenice, rýže, kukuřice a dalších obilovin chutnají bez nadsázky jako polystyren. Upřímně si odpověz na otázku, jestli ti doopravdy chutnají. Když odpovíš, že ne. Vůbec nic se neděje a s klidem může zbytek balíčku vyhodit do koše.


Když se totiž podíváš na složení, zjistíš, že jde hlavně o zdroj sacharidů.


Nic moc dalšího v sobě neobsahují.


Pokud máš navíc v oblibě variantu s čokoládovou nebo jogurtovou polevou, protože tyhle mají alespoň nějakou chuť, tvá snaha o zdravé hubnutí trpí ještě víc.


Místo rýžového chlebíčku bez chuti si dej radši kousek dobrého kváskového pečiva.
Sójové produkty:

Sója obsahuje hodně bílkovin a je náhradou pro vegetariány a vegany.


Určitě ji ale nejez často. Zdravá je hlavně ve fermentované podobě, což znamená tempeh. Při častém jedení sojových výrobků si totiž můžeš zadělat na alergii.
Agávový sirup jako alternativní sladidlo:

Vyrábí se ze sukulentu agáve a vypadá lákavě a zdravě. Jenže ve výsledku je to potvora možná horší než samotný cukr. Obsahuje totiž převahu ovocného cukru fruktózy, která by se neměla jíst ve větším množství.


To už si raději dej lžičku klasického třtinového cukru. Video vysvětlení, proč je agávový sirup velký omyl ve zdravé výživě sleduj zde.
Sladkosti ze zdravé výživy:

Sladkost je prostě sladkost a nic na tom nemění ani to, že jsou bonbony nebo tyčinka slazené fruktózou, javorovým, agávovým, nebo jiným sirupem.


Ovocný cukr fruktóza totiž není zdravější a naopak zpomalí tvou snahu o zdravé hubnutí.


Chceš zdravě mlsat?


Tak si dej prostě ovoce nebo si udělej moje zdravé mlsání.

Müsli tyčinky:

Když sáhneš po hezky barevném obalu müsli tyčinky, určitě se podívej i na složení. Většinou to totiž není nic jiného, než vločky a sušené ovoce slepené cukrovou pastou a doplněné o tuky v polevě. Nic zdravého z toho nekouká a za chvíli budeš mít stejně hlad.
Bezlepkové za každou cenu:

Pokud nemáš alergii na lepek, neexistuje důvod, proč si kupovat extrémně průmyslově zpracované pečicí směsi, a bezlepkové potraviny doplňované o přídavky škrobů a dalších látek, aby to všechno drželo pohromadě. Tohle totiž doopravdy není zdravější varianta.
Sušená mléka:

Jsou jednoduchá na přípravu, ale špatnou zprávou je to, že obsahují hodně nevhodných trans tuků. Ty rozhodně nejsou pro naše tělo zdraví prospěšné. Jestli se jim chceš vyhnout, vykašli se na sušená mléka a kup si raději čerstvé kravské nebo rostlinné mléko.
🎁 Dárek 🎁 sleva do mého hubnoucího e-shopu pro ženy:

Připravila jsem pro tebe 3 varianty, díky kterým na mém e-shopu ušetříš spousty kaček.

📖 Ženy DNES nejvíce čtou:
⭐️ Ženy DNES ode mě nejvíce kupují:Příbuzná témata k zdravě - nezdravým potravinám: #zdraví #hubnutí

Svoje dotazy ohledně hubnutí, cvičení , fitness nebo motivace mi posílej na můj osobní email: Danca@nechcichybovat.cz Danča.

Za sdílení a přeposílání mých zdravých článku jsem vždy moc ráda. Článek tedy sdílej nebo přeposílej dle libosti.

23 769 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page