top of page

Zdravý jahodový koláč s domácí želatinou

Jahody, které jsem včera natrhala, jsem si musela v lednici „zašít“ do neprůhledné misky s víčkem.

Recept na jahodový koláč
Recept na jahodový koláč

Jinak by mi určitě nevydržely do dneška, kdy se chystám upéci můj oblíbený recept na zdravý jahodový koláč s domácí želatinou.


Také občas musíš některé dobroty v lednici, či špajzu chránit před nájezdy nebezpečného mlsouna? Je to boj :-). Možná to znáš z vlastní zkušenosti :-).5 chyb při 😵🤕🤮 cvičení, které ŽENY 💃 neustále OPAKUJÍ... Video dárek si zdarma vyzvedni ZDE >>>


Co tě čeká s mým hodně oblíbeným receptem na zdravý jahodový koláč?

Práci i s pečením zdravého koláče s jahodami odhaduji tak na 1 hodinu (i s chladnutím piškotu), útrata bude kolem 90 ti korun, pokud nemáš svoje jahůdky a upečeš si krásný středně velký pekáč jahodového koláče.
Kalorické hodnoty celého koláče:

  • Energie: 2 336 kcal

  • Bílkoviny: 59 g

  • Sacharidy: 295 g

  • Tuky: 129 g

  • Vláknina: 27 g
A co je potřeba na zdravý jahodový koláč s domácí želatinou?


Na těsto zdravého koláče s jahodami:Na želatinu jahodového koláče:

  • 500 ml kvalitní šťávy (jahodová, pomerančová, mandarinková….)

  • 500 ml vody

  • 2 sáčky vanilkového pudinku (zdravý pudink kupuji zde)Na ozdobení:

  • Plátky mandlí (nemusí být)
Tak už všechny suroviny máš? Pak tedy můžeš začít:

1) Rozklepni vejce a odděl bílky od žloutků. Z bílků pak ušlehej tuhý sníh (pokud chceš mít sníh dokonalý, tak mrkni na moje doporučení u receptu na kokosky zde).


2) Do mísy se žloutky přidej med, olej, vodu a šlehej. Postupně přisyp mouky a prášek do pečiva. Těsto na zdravý koláč vlij na pečící papír do plechu a dej péci do předehřáté trouby na 180 stupňů asi na 15 minut.


3) Mezi tím si opláchni jahody, a pokud jsou velké, tak jahody překrájej napůl.


4) V kastrůlku si zatím smíchej vodu se šťávou a metličkou rozmíchej za studena oba pudinky. Pokud bys chtěla mít želatinu trochu tekutější, tak dej z druhého pytlíčku o trošičku pudinku méně – já to tak mám raději.


5) Upečený piškot vystrč na chvíli zchladnout na balkon. Po vychladnutí na něj hustě vedle sebe poskládej jahody. Připravenou želatinu začni zahřívat a neustále jí míchej metličkou. Od prvních bublin varu míchej ještě tak minutku, aby se provařila a hnedka opatrně nalévej na celý koláč, přes všechny jahůdky a na závěr zdravý jahodový koláč můžeš posypat plátky mandlí.


6) Pokud máš místo v lednici, tak tam pekáč s koláčem na chvíli šoupni, aby želatina rychleji ztuhla. Po vyndání jahodového koláče už jen krájej úhledné kousky a můžeš se chlubit.5 chyb při 😵🤕🤮 cvičení, které ŽENY 💃 neustále OPAKUJÍ... Video dárek si zdarma vyzvedni ZDE >>>


Kdypak můžeš tuhle zdravou jahodovou dobrůtku baštit - abys neohrozila své hubnutí?

Můj zdravý jahodový koláč doporučuji pouze ke zdravé snídani, neboť šťáva na želatinu určitě obsahuje dost cukru. Další možností je zdravá dopolední svačinka.


Zdravý koláč s jahodami si můžeš ještě dopřát v případě náročného dne, kde sis minimálně odcvičila 1 hodinu a nachodila minimálně 10 tis kroků.


To si pak můžeš jeden kousek zdravého koláče dopřát i k odpolední kávičce.


Došla jsi až k závěru mého receptu na zdravý koláč s jahodami s domácí želatinou, který jsem „zdědila“ po babičce:

Máme jí všichni moc rádi – jahodový koláč i babičku :-). Zkoušela jsem koláč snad se všemi druhy zdravého ovoce a lesních plodů. Tento zdravý koláč je skvělí s čímkoli.


A pokud v zimě potřebuješ „zdělat“ nějaký kompot, který už má po sezóně, tak můžeš na želatinu použít šťávu, která ti zbude po slití ovoce. Přece nic nevyhodíme, že :-).
Ženy DNES ode mě nejvíce kupují:
Po receptu na zdravý koláč s jahodami ženy čtou:17 367 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page