top of page

Zdravě tuňákový koláč s cizrnou


Tuňákový koláč s cizrnou - zdravý recept. Co víc si přát než zkombinovat vše, co mám ráda do jednoho zdravého slaného koláče. Tímto receptem určitě dobře pohostíš každou návštěvu a pro Tvůj tuňákový koláč s cizrnou se budou rádi vracet :-).

Neboj, určitě se vracejí rádi i kvůli Tvé přítomnosti :-).

Co budeš potřebovat pořídit na koláč s tuňákem a cizrnou:

Na těsto pro cca 4 osoby:

Na náplň pro cca 4 osoby:

  • 4 vejce

  • 2 plechovky tuňáka ve vlastní šťávě (2x 190 g)

  • 100 ml mléka

  • 200 g cizrny (1/2 plechovky sterilované nebo 100 g v suchém stavu)

  • 150 – 200 g balkánského sýra

  • 6 cherry rajčátek

  • Sůl

  • Sušené oregano

Suroviny máš opatřené, tak se pojďme do koláčového výtvoru s tuňákem a cizrnou pustit:

1) Pokud budeš používat cizrnu sušenou, tak si ji dej přes noc namočit. Další fází druhý den (pokud cizrnu namáčíš) je vytvořit těsto. Smíchej si v míse všechny suroviny určené na těsto, pořádně prohněť, uplácej bochánek a dej ho odpočinout do lednice na cca 1 hodinu.

2) Zatímco bude těsto odpočívat, tak si sceď cizrnu (pokud namáčíš) a v čisté vodě ji dej vařit, tak akorát hezky na skus.

3) Cherry rajčátka rozkrájej na půlky a v hrnečku nebo misce si rozšlehej vejce s mlékem a mírně osol. Balkánský sýr si buď můžeš nastrouhat na hrubém struhadle, nebo nakrájet na malé kostičky.

4) Cizrna se mezitím určitě dovařila, tak ji sceď a nechej vychladnout. Odpočinuté těsto vyndej z lednice, dortovou formu vymaž máslem, vysyp zdravou špaldovou moukou a těsto do ní hezky rozprostři. Vytvaruj si ho tak, aby sahalo až do půlky boků formy, takže Ti vlastně vznikne taková mistička :-)

5) Troubu si předehřej na 180°C a koláčový korpus dej samotný péct na cca 15 minutek. Poté ho vytáhni z trouby a nech cca 5 minutek vychladnout.

6) Po lehkém zchladnutí korpusu začni plnit svůj tuňákový koláč. Rozprostři tam tuňáka, cizrnu (pokud používáš sterilovanou, tak ji stačí jen scedit), cherry rajčátka, zalij rozšlehanými vejci s mlékem, posyp oreganem a navrch nasypej balkánský sýr. Koláč dej do trouby a peč dalších 25 minut.

Tento zdravý koláč můžeš podávat jak za tepla, tak za studena :-).

Přeji dobrou a zdravou chuť! Danča :-).

( Mrkni na oblíbené magnetické kartičky KDY to JÍST zde > )

Kdy může tuňákový koláč s cizrnou oblažit Tvé chuťové buňky?

Přestože je na dně koláče korpus z mouky, tak je ho tam velmi malé množství v poměru k ostatním surovinám. Takže Tě potěším a zdravou cizrnovo tuňákovou pochoutku si můžeš dopřát kdykoli během dne i večera. Vylepši si tedy zdravý oběd nebo zdravou večeři touto tuňákovou mňamkou :-).

Po cizrnovém koláči ženy čtou:

 

Oblíbený E-book najdeš DNES ZDE ►

 

Zdrave tunakovy kolac s cizrnou

7 068 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page