Pečená červená řepa

Aktualizace: 22. srp 2019

Tááákže – jdeme do totálně zdravého receptu! Rodince raději předem neříkej, do čeho se

Recept na pečenou červenou řepu

jdeš pustit, aby tě jejich protažené obličeje od kuchtění neodradily :-).


Hotový recept jim pak dej na talíř a neříkej jim, o co se jedná.


Už tolikrát se mi stalo, že mi rodina nebo návštěva pečenou červenou řepu "zhltli", že jsem jim ani nestihla říct, že si pomlaskávají nad super zdravým receptem :-).


Hledala jsem něco, co není tak běžné, ale je zdravé a navíc i chutné. Tahle pečená červená řepa – to je pecka! Kdo jí má alespoň trochu rád, bude mlaskat.5 chyb při 😵🤕🤮 cvičení, které ŽENY 💃 neustále OPAKUJÍ. Fitness video dárek si zdarma vyzvedni ZDE >


Co tě s receptem na pečenou červenou řepu čeká?

Příprava červené řepy ti zabere asi 10 minut + pečení zhruba 80 minut, řepný recept tě bude stát kolem 50 Kč a vykouzlíš asi 3 porcičky pečeného zázraku.
Kalorické hodnoty celého pekáčku pečené řepy:

Pečená červená řepa

 • Kalorie: cca 346 kcal

 • Bílkoviny: 27 g

 • Sacharidy: 42 g

 • Tuky: 9 g

 • Vláknina: 10 gCo musíš na tento zdravý receptík s červenou řepou koupit:

 • 400 g červené řepy

 • 120 g tofu

 • 10 stroužků česneku

 • 8 polévkových lžic olivového oleje

 • 3 polévkové lžíce balsamica (druh octa)

 • 2 čajové lžičky bazalky

 • Špetku oregána

 • sůl, pepř
Jestli už všechno máš a těšíš se na dobrotu z pečené červené řepy, pojď na to:

1) Nejdříve si pečlivě omyj řepu, protože ji nebudeš loupat. Okrájej z řepy všechny „štětinky“ a nakrájej ji na tenká kolečka (max. 1 cm).

Zdravý recept na pečenou červenou řepu

2) A teď máš 2 možnosti. Buď si rozlož na plech velký kus alobalu a budeš řepu péci zabalenou, anebo řepu můžeš péci jenom volně na plechu. Já to zatím zkoušela jen v alobalu, ale četla jsem i o druhé variantě pečené řepy.


3) Na alobal skládej různě přes sebe kolečka řepy. Mě to vyšlo na 3 řepné vrstvy. V mističce si rozmíchej olej, balsamico, bazalku, oregáno, trochu soli a pepře. Přidej prolisovaný česnek.


Všechno pořádně promíchej a řepu s touto zálivkou pěkně mašlovačkou potři. Nakrájej si na

kostičky tofu a nech stranou.


4) Alobal s řepou pěkně uzavři, aby ti neutíkala šťáva během pečení. Potřenou a uzavřenou řepu vlož do trouby a můžeš péci při 200 stupních asi 80 minut. Po 40 minutách pečení alobal odklop a přimíchej mezi řepu kostičky tofu, aby se pěkně spojily chutě.


5) Řepu můžeš zkoušet, jestli už je měkká i dříve, každá trouba peče jinak. Až ucítíš tu vůni, tak ti to samotné nedá a budeš ochutnávat :-).
🥥🥑 🍎 Oblíbené zdravé snídaně si zdarma vyzvedni ZDE > 🌞Kdy je dobrý čas pečenou červenou řepu zbaštit?

Pečenou červenou řepu můžeš opravdu kdykoli a i k velmi pozdní zdravé večeři. Můj recept na zapečenou červenou řepu je složen ze samých zdravých věcí, které ti podpoří hubnutí.


Řepa navíc dokáže navodit optimističtější náladu a zlepšuje vlasy, nehty i pleť. Díky řepě také lépe uvidíš! Červená řepa dokáže zkrotit - snížit krevní tlak a podpoří ti imunitní systém.


Již ve starém Římě byla červená řepa využívána, jednak jako jídlo, ale také jako silný lék. Do svého zdravého jídelníčku červenou řepu určitě zařazuj :-).

Jsi u konce receptu na upečenou červenou řepu:

Je to skvělá pochoutka, kterou můžeš podávat i třeba s jogurtovým dipem, který si ochutíš

bylinkami, které máš nejraději.


Nebo je taky dobrůtkou to, když v závěru pečení červenou řepu posypeš balkánským sýrem. Tak jen doufám, že tvá rodinka odhodila nedůvěru a zkusila zdravě zapečenou červenou řepu ochutnat :-).
Po zdravém receptu na zapečenou červenou řepu ŽENY čtou:
Co jsem pro tebe napsala a natočila ❤️ zdravého ❤️:Příbuzná témata ke zdravě pečené červené řepě: #řepa #zapečená #tofu

Svoje dotazy ohledně hubnutí, cvičení nebo motivace mi posílej na můj osobní email: Danca@nechcichybovat.cz Ahojky - tvoje online fitness trenérka Danča.- Můj Facebook odebírej ZDE >

- Můj Instagram odebírej ZDE >

- Můj YouTube kanál odebírej ZDE >
Můj recept na zdravě pečenou - červenou řepu určitě sdílej - budu za to moc ráda ❤️. Klikni na jedno ze sociálních tlačítek a poděl se s řepným receptem se svými přáteli. Ahoj Danča.

14,456 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše