Nejlepší sport na hubnutí

Aktualizace: 24. úno 2019


Ano, jaký je nejlepší sport na hubutí a při kterém nejrychleji zhubnu, je dalším dotazem v mé takové osobní top 5. Už v mé příručce Nechci chybovat věnuji tomuto tématu pár stránek, dokonce jsme s Lukym natočili video pro naší Školu hubnutí.

A jak je vidno, mé odpovědi stále nestačí a každý by po mě chtěl nějaké zázraky a spásné věty, díky kterým rychle a bez námahy vytvaruje svou postavu k dokonalosti.

Nejlepším sportem na hubnutí může být cokoli.

Cokoli si jen vzpomeneš. Nejdůležitější ale je, aby Tě ten či onen druh pohybu hlavně bavil. Pokud se budeš snažit sportovat pouze pro hubnutí, přitom z toho nemáš vůbec radost a pak, když odcházíš z tréninku, Ti v hlavě určitě zní: „Proč já to vlastně, do pytle, dělám!“, tak jsi na úplně špatné cestě a přestože se jedná o údajně nejideálnější sport pro hubnutí, budeš se svou postavou ve slepé uličce.

Takže základem číslo jedna pro nejlepší sport na hubnutí je – Najdi cokoli, co budeš dělat jen a jen pro sebe, budeš na sebe náležitě pyšná/ý a z tréninku půjdeš domů plná/ný vyplavených endorfinů.

Hubnutí se dostaví vzápětí, až když budeš psychicky v pohodě. Pokud si najdeš svůj oblíbený sport či činnost, která Tě třeba přestane po měsíci bavit, tak vůbec nezoufej, nebuď na sebe naštvaný/ná, jdi normálně o dům dál a vyzkoušej další a třeba „nejlepší sport na hubnutí“. Vůbec nic se neděje a třeba mě osobně strašně moc baví zkoušet nové a nové věci.

Dalším bodem je, abys této aktivitě věnoval/la alespoň dva až tři dny v týdnu, ale i když třeba nemáš čas, tak jednou týdně se do toho zkus pořádně opřít a hledej si skulinky ve svém vytíženém pracovním, studijním či mateřském rozvrhu a třeba přijdeš na další den, který by to šlo :-)

Když obětuješ týdně 3 hodiny cvíču, tak se pak lehce může stát, že Nejlepším sportem na hubnutí se pro Tebe stane třeba i jóga. Nevěříš? Ale jo, i takový „líně vypadající“ pohyb Ti může pomoci hubnout. Jedná se totiž o vyrovnání vnitřního klidu a různé pozice Ti aktivují různé energetické body v těle, tzv. čakry.

Není úplně nutné denně hopsat a jezdit na kole jako blázen, abys měl/la postavu svých snů. Dalším faktorem může být i to, že každý je úplně jinak stavěný. Každý má jinou postavu, jiné klouby, jiné vnitřní přesvědčení. Takže pro někoho může být jóga oním spásným sportem na hubnutí, pro druhého nikoli. Chce to zkoušet a zkoušet a zkoušet…

A teď Ti prozradím mé osvědčené rady ke konkrétnímu tréninku, které vychází z mých vlastních zkušeností.

Já osobně ve svých trénincích pracuji s každým človíčkem samozřejmě jinak, nicméně nejvíce se mi osvědčil tzv. intervalový trénink.

Jde o to, že se střídá celou hodinu tempo v tréninku. Takže třeba 3 minuty můj klient hopsá či běží na místě, 3 minuty dělá kliky, pak zase 3 minuty skáče a další 3 minuty třeba zvedá činky. Jde vlastně o takový kruháč, kde se střídají aerobní stanoviště s válecími.

Díky tomuto tréninku mám největší výsledky a je pro mne tak nějak nejlepším sportem na hubnutí a tvarování zároveň.

Nicméně pozor. Tělo si strašně rychle zvyká. Na cokoli, co děláme, včetně cvičení. Takže když s někým pojedu 4 týdny tento kruháč, tak po tom měsíci už jeho tělo může, ale nemusí reagovat. Co s tím? Změníme to a celou hodinu budeme zase třeba poskakovat či zapojíme rotoped atd… Nebo nastavím ryze silový trénink, ale chce to něco, z čeho tělo bude mít takový šok. A jak se s tím začne vyrovnávat, tak pálí tuky, jak o život :-)

Už i z toho důvodu Ti nemůžu zaručit jedinečný tip na nejlepší sport na hubnutí, protože je potřeba vždy pracovat individuálně a podle situace.

Pokud ale najdeš cvičení, které Tě bude bavit, a dokážeš tomu dát ze sebe maximum, tak hubnutí se sportem není žádná věda, jak se zdá. Tam už to pak chce hlavně vydržet a užívat si radost z pohybu.

Jestli Tě ale cvičení nebaví, tak Ti toho moc doporučit nemůžu. Možná jen se nad sebou více zamyslet, stanovit si priority a zahodit výmluvy. Hlava dokáže totiž být při hubnutí tou největší překážkou a ani spásný nejlepší sport na hubnutí Ti nepomůže.

Držím palce, a kdybys náhodou zrovna Ty byl/la ten človíček s plnou hlavou problému a výmluv, neboj se najít odbornou pomoc ve formě třeba osobního koučingu nebo jakoukoli „terapii“, která je Ti blízká.

Není to žádná ostuda, ba naopak, každý kdo na sobě pracuje vnitřně, je o velký krok před všemi ostatními.

Věřím, že jsem ti s nejlepším sportem na hubnutí pomohla.

Přeji ti krásný a radostný den, ahoj Danča Hájková.

Oblíbený E-book NAJDEŠ ZDE


nejlepší sport na hubnutí

#nejlepsisportnahubnuti

4,278 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše