top of page

Bramboráky recept

Recept na bramboráky podle mé mamky. Šla jsem dneska okolo sousedů a přímo mě omámila vůně česneku, kterou zřejmě záměrně vypouštěli kuchyňským okýnkem ven, aby ostatní dostali chuť na bramboráky :-).

Recept na zdravé bramboráky
Recept na zdravé bramboráky

Jejich záludnost padla na úrodnou půdu!


Neboť jsem cestou domů už na nic jiného, než na úžasný recept mé mamči – bramboráčky se šunkou do trouby, nemyslela.


Ráda se s tebou o tuto dobrotu podělím.
5 chyb při 😵🤕🤮 cvičení, které ŽENY 💃 neustále OPAKUJÍ. Fitness video dárek si zdarma vyzvedni ZDE >Na šunkové bramboráčky budeš potřebovat tyto ingredience a pohostíš tím celou rodinu:

  • 1 kg brambor

  • 200 g šunky

  • 3 celá vejce

  • 200 g tvrdého sýra

  • asi 7 lžic hladké mouky (nejlépe špaldové)

  • 10 stroužků česneku (dle chuti)

  • 1 polévkovou lžíci majoránky

  • sůl

  • olej
Postup je poměrně jednoduchý (až na ty brambory, achjo :-)). Ale jdeme na to, bramborákový výsledek za to stojí:

1. Brambory si oloupej, a jestli máš robota, tak na něm, pokud ne, tak pěkně „růčo“ nastrouhej najemno. Pořádně je promačkej a slij vodu, kterou pustí.


2. Šunku nakrájej na kostičky a přisyp k bramborám. No a teď už jen přidej vejce, mouku, prolisovaný česnek, sůl a majoránku.


3. Všechno promíchej a vytvoř hustou bramborovou hmotu. Případně dosyp více špaldové mouky.


4. Ochutnej a zkus odhadnout, zda jsou budoucí bramboráky ochucené.


5. Plech vylož pečícím papírem a zlehka pomazej olejem. Na něj vytvářej sběračkou kulaté hroudičky, které rozplácni na placičky. Bramboráky pak jemně potři olejem.


6. A šup šup s pánama bramborákama do předehřáté trouby. Peč při 200 stupních asi 35 minut – podle toho, jak se ti propečou. Před koncem bramboráky posypej najemno nastrouhaným sýrem a nech zezlátnout. Ale můžeš i bez sýra, záleží, jak je máš bramboráky ráda.
Kdy je dobré vrhnout se na bramboráky?

Bramboráčky se šunkou jsou pořádná sacharidová bomba. Díky šunce a sýru doplníš alespoň nějaké ty bílkoviny, ale i tak doporučuji bramboráky výhradně k obědu nebo dopolední svačince.
Jsi na konci mého bramborákového receptu:

Moje malá rada: Abych si byla jistá, že mám moje zdravé bramboráčky dobře ochucené, udělám si malou miniplacičku, rozehřeji si na pánvi trošičku oleje a opeču si bramborákový vzorek.


Podle něj pak ještě do bramborákového těsta přidávám česnek, nebo sůl i majoránku. Protože co mě může nejvíc naštvat – když je bramboráček nedochucený a nemá ten správný česnekový říz! Ten, co jsem cítila od sousedů :-).
Po receptu na bramboráky - ženy čtou:
12 002 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comentarios

Obtuvo 0 de 5 estrellas.
Aún no hay calificaciones

Agrega una calificación
bottom of page