Zdravá rychlá večeře recepty


Dlouho žádaný článek na téma zdravá rychlá večeře recepty je zde! Chodilo mi hodně dotazů ohledně zdravých rychlých večeří, takže jsem dala dohromady pět mých oblíbených. Není přeci nutné do sebe cpát nezdravou rychlovku každý den.

Moje recepty na zdravé rychlé večeře jsou většinou teplé, nebudeš se tedy odbývat jen studenými saláty :-). Pokud to s hubnutím a zdravým životním stylem myslíš vážně, tak je třeba dodržet nějaký řád a disciplínu. „Flákačům a povalečům“ se zdravá večeře opravdu sama nepřipraví :-).

Stačí obětovat jeden díl růžové ordinace (nebo jak se jmenuje :-) ) a v neděli si připravit zásobu zdravých rychlých večeří. Recepty jsou opravdu jednoduché a obětovat jim trochu času se určitě vyplatí.

Zdravá rychlá večeře, recepty s dušenou kapustou.

Doba přípravy je cca 9 minut a celkem ti recept zabere 10 minut.

Je řada dobrých důvodů, proč bys měl/a tuhle listovou zeleninu do svého zdravého jídelníčku zařadit. Kapusta obsahuje dvojnásobné množství vitamínu C než pomeranč, více vápníku než mléko a super vitamín K, který je dobrý pro tvé kosti.

Příprava na rychlé recepty (2 hlávky kapusty).

Nejrychlejší způsob, jak kapustu zbavit stonků, spočívá v tom, že uchopíš stonek a prsty stáhneš dolů zelenou část listu tak, aby se hořký stonek oddělil. Kapustu pak můžeš spařit v osolené vodě. Takto upravené kousky listů ti v lednici vydrží až týden, a to je super ne? :-).

Zdravá rychlá večeře a čtyři recepty:

  1. Koktejl: Rozmixuj dohromady kapustu + kokosovou vodu + mražený ananas + citronovou šťávu.

  2. Kapustová směska k večeři: Dušená kapusta, šalotka, vařené bílé fazole a konzervovaná rajčata.

  3. Kapustový salát s quinoou: Kapusta, quinoa, pokrájené červená paprika, kousky hroznového vína, sezamové semínko, strouhaný parmezán a vinný ocet.

  4. Míchaná vajíčka: Udělej si dvě míchaná vajíčka, kapustu a trocha cibulky.

Zdravá rychlá večeře, recepty s opečeným párkem.

Doba přípravy je 1 minuta a celkem ti recept zabere 33 minut.

Nemusí vždy platit, že párek je fuj a do zdravé výživy vůbec nepatří. Můžeš přeci najít kvalitní, zdravé párky, které obsahují spousty masa. Je jasné, že spíše narazíš na párky nemasové, plné mouky a bůhvíco dalšího! Kdo ale hledá, najde :-). Dej si práci a najdi si své oblíbené zdravé párky :-).

Příprava na rychlé recepty (cca 80 dkg párků).

Předehřej si troubu na 180°C. Párky po celé délce propíchej vidličkou a pak je polož na plech vyložený pečícím papírem a peč cca 30 minut. Nezapomeň párky pravidelně otáčet! Hotové párky nech vychladnout a v uzavřené nádobě je můžeš skladovat v lednici i 5 dnů.

Zdravá rychlá večeře a 5 různých receptů.

  1. Sendvič s párkem: Pokrájej párek na tenká kolečka + ztracené vejce + kapusta. Všechny ingredience dej do rozkrojeného celozrnného pečiva.

  2. Párek, čočka a zeleninka: Pokrájený párek ohřej + vařená čočka + zelená cibulka a list hlávkového salátu + rajčátka kolik je libo :-).

  3. Středomořská pánvička: Orestuj nakrájený párek + špagetová dýně na nudličky + sušená rajčata + černé olivy + feta sýr.

  4. Párek a fazolová polévka: Nakrájený párek + vařené bílé fazole + kapusta + kuřecí vývar. Vše smíchej, přiveď k varu a povař ještě 10 minut.

  5. Burrito: Dvě míchaná vajíčka + nakrájený párek + paprika + celozrnná tortilla. Můžeš vše zamotat a baštit.

Zdravá rychlá večeře a recepty s quinou.

Doba přípravy cca 4 minuty a celková doba je asi 19 minut.

Quinoa je podobná obilí. Vařená quinoa se hodí do domácích müsli tyčinek i do těsta na chleba. Jeden šálek uvařené quinoy obsahuje 190 kcal, 6 gramů vlákniny a 8 gramů bílkovin. Tato „super“ zdravá potravina by na tvém zdravém jídelníčku neměla chybět! Quinoa tlumí stres a navozuje kvalitnější spánek.