top of page

Zabraňuje sport jo-jo efektu?

Že na tebe ze všech možných novin a časopisů koukají slova jo-jo efekt a ty vlastně ani pořádně nevíš, co to znamená? A když už víš, tak se pro sebe ptáš, jestli sport zabraňuje jo-jo efektu?


Mnoho lidiček tento nárůst váhy podceňuje a pere se s ním celý život.

Chceš se dozvědět něco víc?


🥥🥑 🍎 Oblíbené zdravé snídaně si zdarma vyzvedni ZDE > 🌞


Přelouskej si můj článeček: „ZABRAŇUJE SPORT JO-JO EFEKTU?“

  • Co je to jo-jo efekt?

  • Pokud budeš cvičit, jo-jo efekt nenastane?

  • Na zdravou stravu už prostě nezapomeň!

  • Čím nahradíš dobroty?Co je to jo-jo efekt?

Jde o nárůst váhy, který vzniká v důsledku najetí na běžnou stravu po skončení diety. V průběhu dietního mordování si tvé tělo zvykne na menší množství kalorií a třeba odlišnou skladbu jídelníčku od Tvého obvyklého.


A ty, pokud pak začneš „normálně“ baštit, je to pro tělo pokyn – začne si rychle ze všeho, co přijme, doplňovat zásoby tuku. Jde o obranný mechanizmus, protože co kdyby náhodou zase začalo dostávat málo jídla! Tudíž logicky kila letí opět nahoru.Pokud budeš cvičit, jo-jo efekt nenastane?

I když budeš cvičit jako o život, ale přitom najedeš na své oblíbené „knedlo, vepřo, zelo“ – jo-jo efektu nezabráníš!


Strava i cvičení jdou ruku v ruce. A když se nepřestaneš „hlídat“ po skončení nějaké třeba diety, tak ani každodenní trénink Ti pomoci nemusí.Na zdravou stravu už prostě nezapomeň!

Smiř se s tím, že pokud si budeš chtít udržet svou krásnou postavu, kterou sis poctivě vydřela, budeš muset kromě sportu pokračovat ve zdravé stravě. Jestliže jsi hubla s dietou, při které ses naučila pracovat s kalorickými tabulkami, tak pro tebe vůbec nebude problém najet na zdravý jídelníček.


Navíc dnes vůbec není problém najít moře moc zdravých receptíků :-). Jsou překvapivě výborné, i když jsou složeny ze zdravých surovin.Čím nahradíš dobroty?

Abys nebyla smutná a nešťastná z toho, že už si nikdy nebudeš moci dát něco sladkého ke kávičce, poradím ti zdravější verze, se kterými si občas můžeš navodit pohodičku bez výčitek svědomí :-).Nabízím ti pár zdravých receptů, které mám osobně vyzkoušené:


A kdybys chtěla rychle zahnat chuť na sladké, chroupni si červenou kapii, nebo si nasyp hrstičku kokosových lupínků. Pomoci ti takémohou moje: české jídelníčky na hubnutí zde >


Slané mlsání zas nahraď semínky a oříšky všech druhů nebo si udělej vlastní zeleninové chipsy.

Vyzkoušet také můžeš moje oblíbené: domácí mrkvové hranolky.


Došla jsi na konec mého článečku „Zabraňuje sport jo-jo efektu?“

Málokdo má to štěstí, že může celý život baštit, co se mu zachce a nepřibere. Proto řada lidiček, kteří se nechtějí smířit se zdravou stravou, opakovaně sahají po „zaručených“ dietách.


Snažím se přesvědčit ženy i muže o tom, aby se místo takového trýznění a nezdravého zacházení se svým tělem, pustili do zdravého a pestrého jídelníčku. Můj pestrý jídelníček vyzkoušej zde.


Začni zdravě jíst a cvičit a nemusíš se pouštět do žádných diet, po kterých téměř vždy nastane ten obávaný jo-jo efekt, který jen samotným sportem nezažehnáš.


Příbuzná témata k jo-jo efektu: #hubnutí #jojoEfekt #Dčlánky #dieta


ŽENY, které čtou o jo-jo efektu u mě NEjčastěji kupují:

Po článku o JO-JO efetku ŽENY čtou:


Určitě článek o JO-JO efetku SDÍLEJ, budu za to moc ráda :-). Tvoje fitness Danča.

219 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page