top of page

Víkendová škola, jídelníček a v čem nosím baštu?


Protože věřím, že spousta z nás/vás třeba zažívá nějaké víkendové školení nebo třeba navštěvuje nějaké kurzy či dálkově studuje, tak jsem si připravila takový tip, jak řeším baštu v těchto případech já.

POZOR! Slevový kupón do mého hubnoucího eshopu si vyzvedni skoro na konci článku.


NEchceš přijít o nové díly v mém fitness deníku? Přihlas se k odběru nových dílů ZDARMA ZDE >


Možná se Ti to bude hodit :-)

Já se pořád ráda posouvám vpřed, poznávám nové věci a tak jsem na kurzech všeho druhu už jako doma. Má poslední cesta mne zavedla na půlroční instruktorský kurz cvičení Čchi-kung.

Jednou za měsíc jsme se s ostatními studenty setkali v Praze a to od pátku až do neděle. Začátek byl vždy v 9:00 a konec kolem 18:00.

No bylo to náročné, co Ti budu povídat. Hodně i teorie, takže většinu pátků a sobot jsme proseděli a samotné cvičení probíhalo převážně v neděli.

Tím, že pohyb nebyl téměř žádný, a když, tak rozhodně ne na spalování energie, musela jsem tomu přizpůsobit i jídelníček, aby ze mě v neděli večer nebyla koulička :-).

Za den jsem nedosáhla ani na 3000 kroků a to jsem ještě byla každý večer na procházce s naší smečkou.

Termoska na jídlo:

První krok, který jsem musela vyřešit, byl ten, že na obědovou pauzu byla pouze hodina a jít někam na jídlo v okolí bylo téměř nemožné a i jsem si potřebovala po jídle alespoň na chvilku natáhnout hřbet na podlaze, zavřít oči a vypnout mozek, takže každá minuta pro mne byla drahá a nechtěla jsem ji trávit na cestě za jídlem. Kuchyňka byla k dispozici, ale bez mikrovlnné trouby a nádobí minimum.

Jeden kolega mi ale hnedka první den ukázal, jak na to – měl s sebou termosku na jídlo, kterou jsem viděla poprvé a protože byl zkušený „trempík“, tak mi doporučoval jednu konkrétní značku, že je vážně nejlepší.

Je tím termoska na jídlo Esbit. Sehnat se dá v různých sportech.

Já si koupila 0,75l a myslím, že je ideální a jsem za ni opravdu moc ráda!

Jídelníček:

Abych byla v pohodě, rozhodla jsem se ukuchtit většinou jídlo, které budu mít k obědu na celý víkend. Takže už ve čtvrtek večer jsem si ukuchtila např. pekáč Francouzských brambor nebo obří kastrol polévky Minestrone s troškou těstovin navíc.

No a díky termosce, kterou je dobré si dopředu zevnitř nahřát vařící vodou, mi bašta vydržela teplá od rána až do pozdního odpoledne. Samozřejmě je potřeba to jídlo do ní dávat co nejteplejší, takže polévku vroucí a např. brambory také hodně vařící. Termosku jsem si naplnila celou, co sním, to sním :-).

A teď trošku podrobněji i ostatní bašta:

Snídaně – doma dle chuti buď kukuřičná nebo jáhlová kaše či kváskový chlebík (jeden cca 50g) s máslem a plátkovým sýrem (50 g) – to jsou asi mé nejčastější snídaně :-). Protože mi cesta trvala cca hodinu, tak jsem si do auta brala ještě malé jablíčko.

Svačina – Svačila jsem vlastně skoro po celou dobu přednášek (protože jinak usínám, hihi :-)). Namíchám si vždy misku oříšků a semínek, nejraději mám kešu, mandle, kokosové plátky a slunečnicová semínka. A kdykoli mám chuť, tak si do misky sáhnu. Na ten den mám maximálně 100 g a stačí mi to bohatě :-).

Oběd – jak už jsem psala výše – vždy nějaká bašta z domova a k tomu ještě 250 g rajčátek a salátová okurka, které jsem pak dojídala ještě před odjezdem domů kolem té šesté večer.

Svačina – pokračovala jsem v oříškách, k večeru dojídala zeleninku.

Večeře – doma hnedka po příjezdu jsem si dala bílý malý jogurt a šla ven s pesanama na cca hodinu nahnat nějaké ty kroky :-). Po osmé večer jsem se usadila k večeři, což byl většinou šopský salát (cca 200 g rajčat, 200 g okurky, 2-3 papriky a 200g balkánu) nebo míchaná vajíčka a také jsem se občas trefila do grilovačky u sousedů, takže mi Luky připravil třeba flákotku masa (150g) s grilovanou zeleninou.

Dojím, hodím sprchu a padnu za vlast, abych byla vyspalá a čerstvá na další den :-).

 

SLEVA DO MÉHO E-SHOPU:

Daruji ti slevu (52 Kč) na moje DVD zdravotní cvičení, která platí poslední 3 dny!

Kód kupónu je: h52kw a platí na moje DVD ZDE >>>

Kód zadej v nákupním košíku do pole Slevový kupón / Dárkový šek

 

Můj pitný režim:

Každý den jsem vypila minimálně dva litry čisté vody (časté a malé upíjení je také dobré na usínání při přednáškách :-)), ráno 0,75l černého čaje bez cukru a večer 0,5l čaje dle chuti bez cukru. Když bylo nejhůře, odpoledne padla káva s mlékem jako vyrovnávačka chutí po obídku :-).

Ideální zdravé dobrůtky na cesty:

Po tomto článku ženy čtou:

 

Ženy nejčastěji DNES kupují:

 

Danča fitness deník


NEchceš přijít o nové díly v mém fitness deníku? Přihlas se k odběru nových dílů ZDARMA ZDE >
1 875 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page