top of page

Veliké překvapení 😱! Mražená nebo čerstvá zelenina, která je lepší?

Ceny ❤️ čerstvé zeleniny jdou stále nahoru. Za balení paprik zaplatíme už okolo sto korun, podobně je na tom také cuketa, lilek, chřest nebo 🍅 rajčata...

Mražená nebo čerstvá zelenina, která je lepší a zdravější
Mražená nebo čerstvá zelenina?

Samozřejmě najdeme v obchodech také levnější zeleninu jako je mrkev či salátová okurka, ale co takhle zelenina ⛄️ mražená?


Díky mražené zelenině můžeme ušetřit, navíc se zelenina nijak nezkazí a vydrží ti v mrazáku. 


🤗 Přidej se do naší Facebook motivační skupiny ZDE. Najdeš tam 💪 motivaci, inspiraci, ale i ☀️ pochopení a podporu od pohodových ❤️ žen.


Je rozdíl mezi čerstvou a mraženou zeleninou?

V první řadě je třeba uvést, co to vůbec čerstvá zelenina je.


Čerstvou zeleninou často nazýváme vše, co není zmražené. Avšak čerstvá zelenina je taková, která je čerstvé utržená a není dlouho skladovaná v lednici či chladících boxech.


Proto "čerstvá" zelenina v obchodech už by správně ❌ neměla být označována za čerstvou!Zelenina v obchodech - "čerstvá":

Zelenina, která je označována za čerstvou v obchodech, je ve většině případů sbíraná ještě nedozrálá, aby během doby přepravy stihla dozrát.


Problém je v dlouhé době skladování, 🚐 přepravě, opětovnému 📦 skladování a poté vyskladnění na prodejní pulty.


Během této doby zelenina stačí dozrát a kvůli dlouhému skladování ztrácí pomalu živiny.


Pokud by byla zelenina připravena k prodeji ihned po dozrání, její kvalita by byla daleko vyšší.
Zelenina ze zahrádky:

V případě, že máš vlastní zahradu, kde pěstuješ zeleninu, jsi na tom o poznání lépe. Nejvíce živin má zelenina, která již dozrála a je čerstvě utržena a ihned konzumována. 


Pokud si zeleninu utrhneš a skladuješ ji několik dní v lednici, opět ztrácí živiny a obsah vitamínů a minerálů.⛄️ Mražená zelenina:

Jak je na tom mražená zelenina? Její hlavní výhodou je, že je zmražená ihned po utržení a dozrání, takže se nikde neskladuje a nepřichází o živiny. 


Například, dle jisté studie, mražená zelenina obsahuje více vitamínu C než čerstvá zelenina skladovaná několik dní v lednici.


Proto je častokrát mražená zelenina lepší volbou než kupovaná zelenina v supermarketech.


Pokud máš tedy možnost vlastní zahrádky, je to ideál. Pokud ne, zkus si najít nejbližší farmu, zajisti si dovoz tzv. Bedýnek, kdy Ti zeleninu z farmy dovezou až domů nebo zaběhni na nějaké pěkné, osvědčené farmářské trhy.


Klidně si nakup všeho do zásoby a doma s tím vším šup do mrazáku. Můžeš takto krásně vydržet s čerstvější zeleninou celou zimu, kdy budeš mít jistotu nebo alespoň lepší pocit, že baštíš něco mnohem výživnějšího, než co se nachází zrovna v Penny v akci :-).Po "zeleninovém" článku ženy čtou:Ženy DNES ode mě nejvíce kupují:

 5 chyb při 😵🤕🤮 cvičení, které ŽENY 💃 neustále OPAKUJÍ... Video dárek si zdarma vyzvedni ZDE >


❤️ Sdílej - lajkuj - odebírej

Budu moc ráda, když provedeš nějakou akci. Je to pro mě znamení, že má moje tvorba a snaha smysl. Moc ti za to děkuji a vážím si tvé akce. Vše je samozřejmě ZDARMA ✅.

18 980 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page