top of page

Karbanátky z červené řepy

Další super zdravá dobrůtka, která se hodí na koupaliště nebo na cesty, protože ti vydrží i ve velkém vedru. Tento zdravý recept na karbanátky z červené řepy mi poslala moje kamarádka Evča. Evčo, moc ti za tento zdravý recept děkuji :-).

Karbanátky z červené řepy
Karbanátky z červené řepy

Nejdříve mě míchání červené řepy a ovesných vloček zarazilo, ale výsledek byl naprosto dokonalý.


Červená řepa je navíc velmi zdravá, protože v hojném množství obsahuje betain, který zabraňuje kornatění tepen a zlepšuje činnost jater.


Červená řepa pomáhá vylučovat sůl z těla ven, pomáhá zdravému fungování žaludku a tvorbě žluči. No, kolem a kolem, karbanátky z červené řepy musíš vyzkoušet :-).5 chyb při 😵🤕🤮 cvičení, které ŽENY 💃 neustále OPAKUJÍ. Fitness video dárek si zdarma vyzvedni ZDE >


Co si musíš na karbanátky z červené řepy sehnat:

  • 2 středně velké řepy - oloupané a nastrouhané najemno (doporučuji chirurgické rukavice, jinak budeš červená karkůlka ;-)

  • 3/4 hrnku ovesných vloček

  • 200 g balkánského sýra (nebo feta) - rozdrobit

  • 1 stroužek česneku

  • sůl, pepř, tymián podle chuti
Karbanátek z červené řepy určitě zvládneš! Pojď, jdeme na to:

1) Najemno nastrouhanou červenou řepu, ovesné vločky, vejce, česnek a koření smíchej v jednu celistvou hmotu.


2) POZOR! Sýr si nech až nakonec, aby v karbanátku tvořil malé kousky a nech odležet asi 30 minut, aby ovesné vločky absorbovaly všechnu šťávu z červené řepy a těsto se tím zahustilo.


3) Z těsta si uplácej karbanátky a peč v troubě na pečícím papíru cca 30 min na 200° C. Karbanátky z červené řepy si hlídej, ať z nich nemáš uhel! K podávání doporučuji ještě jogurtovo - bylinkový dip nebo tzatziki.
Kdy se hodí karbanátky z červené řepy, aby tvoje hubnutí bylo podpořeno?

Jedná se o výhradně sacharidovou mlsku, takže se tyto karbanátky hodí dopoledne nebo ke zdravému obědu. Pokud máš dostatek pohybu, tak si můžeš dva karbanátky dopřát i odpoledne. Další zdravou inspiraci můžeš najít v mém zdravém jídelníčku.

Mrkni také na zdravé muffiny nebo zdravá chia kaše.
Ženy DNES ode mě nejvíce kupují:
Nejčtenější zdravé recepty týdne:22 116 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page