Vánoční čokoládové kuličky z tvarohu

Mám pro tebe tip na další super rychlé a zdravé vánoční cukroví zároveň. Základ vánočního cukroví je tvořen tvarohem. Povrch kuliček jsem pak obalila v čokoládě a různě dozdobila. Ke zdobení můžeš použít cukrářské drobení, bílkovou polevu, oříšky, semínka nebo další dobrůtky.

Vánoční čokoládové kuličky z tvarohu
Vánoční čokoládové kuličky z tvarohu

Kuličky jsem nechala na tyčce, ale můžeš použít i párátka nebo špejle.


Díky špejli pak můžeš tvarohové kuličky snadno namáčet do čokolády. Na závěr špejli ponech nebo ji můžeš vytáhnout.

Já jsem špejle v tvarohových kuličkách nechala a využila je k dekoraci.
🔥 Chceš opravdu ⏰RYCHLE zhubnout 🔥 zadeček a to NAPOŘÁD? Vyzvedni si moje zadečkové fígle ZDARMA ZDE >👀 Co tě čeká s receptem na zdravé tvarohové kuličky polité čokoládou?

Celý recept ti zabere asi 25 minut, z uvedeného množství surovin si vykouzlíš asi 16 kuliček (záleží, jak velké kuličky budeš dělat) a z kapsy si připrav asi 75 kaček.
❓Proč by ses do zdravých tvarohových kuliček měla pouštět?

  1. Jde o velmi rychlé vánoční cukroví.

  2. Díky tvarohu, ze kterého kuličky jsou, doplníš tělu potřebné bílkoviny.

  3. Čoko-tvarohové kuličky jsou prostě luxusní a chutnají i dětem.
🔥 Výživové hodnoty tvarohových kuliček s čokoládou:

  • Energie: 793 kcal

  • Bílkoviny: 27 g

  • Sacharidy: 47 g

  • Tuky: 62 g

  • Vláknina: 12 g
🛒 Na zdravé vánoční kuličky z tvarohu s čokoládou si sežeň:Zdravé vánoční kuličky s čokoládou
Zdravé vánoční kuličky s čokoládou


Na ozdobu vánočních čokoládových kuliček:

Na ozdobu kuliček můžeš použít drcené mandle nebo jiné oříšky.


Další možností je si pohrát a na vánoční kuličky kreslit různé tvary pomocí bílkové polevy.


Jak kreslící bílkovou polevu vyrobit:

1) Sežeň si jeden bílek, 20 g moučkového cukru, čajovou lžičku citronové šťávy.


2) Ideálně si moučkový cukr přesej přes jemné sítko. V misce smíchej bílek, moučkový cukr a lžičku citronové šťávy. Důkladně promixuj mixérem, pokud máš polevu řídkou, tak přidej ještě moučkový cukr.


3) Do takto připravené polevy namáčej špejli a kresli s ní na ztuhlé vánoční kuličky polité čokoládou. Je to pracné, ale stojí to za to :-).
📝 Recept na zdravé tvarohové kuličky s čokoládou zvládneš opravdu rychle

1) Nejdříve si uděláš kuličkový základ z tvarohu. Vezmi svoji oblíbenou mísu a smíchej: tvaroh, tvoje oblíbená semínka (já použila chia semínka), ovesné vločky, kokosový olej a arašídové máslo.


2) Tvarohový základ pořádně promíchej a pokud bys jej měla tuhý a nedržel tvar, tak přidej tvaroh. Tvarohový základ máš moc řídký? Tak přidej ovesné vločky. Hotové tvarohové těsto dej na 30 minut odpočinout do lednice.


3) Mezitím si nožem nebo v mixéru nasekej mandle nebo jiné oříšky, která máš ráda. Takto připravené oříšky použij na obalení kuliček. Tento prostoj také využij na vyrobení bílkové polevy (návod jsem ti popsala výše).


4) Vyndej tvarohové těsto z lednice. Lžící si odrýpni kousek těsta a tvaruj kuličky, které napichuj na špejle. Takto připravené kuličky dej ztuhnout do mrazáku asi na 15 minut. Tvarohové kuličky můžeš napichovat až po zmrznutí. Mezitím si připrav čokoládu.


5) Čokoládu si rozpusť ve vodní lázni. Do většího hrnce dej trochu vody a do tohoto hrnce vlož hrnec menší, ve kterém máš čokoládu. Ztuhlé tvarohové kuličky vyndej z mrazáku, namáčej do čokolády a posyp mandlemi, oříšky, semínky, cukrářským zdobením nebo je pokresli bílkovou polevou. Takto obalené nebo pokreslené kuličky nech ztuhnout v lednice. Poté ještě můžeš kuličky dozdobit barevným cukrem nebo posypem.


<