top of page

Rostlinné bílkoviny a zdravé hubnutí


Rostlinné bílkoviny a zdravé hubnutí s Dančou.

V tomto rostlině bílkovinovém článku ti uvedu 6 nejlepších dobrůtek, které obsahují rostlinné bílkoviny. Pokud to s hubnutím myslíš opravdu vážně, tak je do svého zdravého jídelníčku určitě zařaď! Chceš přeci zdravě hubnout? :-)

Rostlinné zdroje bílkovin

1) Konzervovaná cizrna

2) Mandle

3) Čočka

4) Konopné semínko

5) Soba nudle

6) Adamam

1) Konzervovaná cizrna

Ženy toužící po zdravém hubnutí by měli v obchodech zamířit ke konzervované cizrně. Půlka šálku této zdravé luštěniny obsahuje celých 11 gramů bílkovin a k tomu i značné množství vlákniny, jež napomáhá spalování tuků. Když kupuješ konzervovanou cizrnu, tak dbej na to, aby neobsahovala přidanou sůl!

Cizrnu si můžeš přidat do salátů, těstovin, polévek, rýže nebo ji jíst jen tak samotnou. Mě třeba cizrna moc chutná samotná.

2) Mandle

Co se týká obsahu bílkovin, jsou na tom mandle lépe než ostatní druhy ořechů. Mandle ve 30 gramech obsahují cca 6 gramů bílkovin. Mandle také obsahují mononenasycené tuky, které prospívají tvému srdci.

Mandle si můžeš dát ke svačince nebo si je můžeš přihodit do ovesné kaše či dušené zelenině.

3) Čočka

V jednom šálku čočky najdeš cca 18 gramů bílkovin. Čočka také obsahuje velké množství vlákniny, vitaminů a minerálů. Tato zdravá luštěnina je současně zdrojem celé řady dalších živin. Na rozdíl od fazolí, nemusíš čočku před úpravou na tak dlouhou dobu namáčet, případně můžeš použít čočku červenou, kterou lze rovnou vařit.

Čočku si můžeš přidat do omáček na těstoviny, polévek nebo salátů. Uvařená čočka ti v lednici vydrží asi pět dnů.

4) Konopné semínko

Mám pro tebe překvapivou novinku: konopná semínka nabízí nejenom ořechovou chuť, ale také nemalou dávku zdravých bílkovin, cca 11 gramů ve 30 g. V tomto ohledu překonají i jiné druhy zdravých semen.

Konopné semínko si můžeš nasypat na ovesnou kaši, přidat do jogurtu, salátů a koktejlů.

5) Soba nudle

Soba nudle se vyrábí z bezlepkové pohanky a v 60 gramech těchto zdravých nudlí najdeš 8 gramů bílkovin. Soba nudle se výrobě hodí k potréninkovému jídlu, neboť napomáhají regeneraci unavených svalů. Soba nudle se navíc oproti klasickým těstovinám uvaří mnohem dříve.

Nudle si připrav podle návodu na obalu a můžeš si je dát ke tvému oblíbenému masíčku.

6) Adamam

Mezi Japonci tolik důležitá luštěnina obsahuje mnoho zdravých vitaminů a minerálů, ale je současně i kvalitním zdrojem bílkovin, které jsou velmi důležité pro zdravé hubnutí! Jeden šálek adamamu obsahuje asi 16 gramů bílkovin.

Uvařené a oloupaný adamam s mořskou solí, kajenským pepřem a citronovou šťávou představuje skvělou na bílkoviny bohatou svačinu.

Svoje dotazy ohledně zdravého jídelníčku nebo hubnutí mi prosím posílej na můj osobní mejlík: Danca@vimproctojim.cz

 
 

Rostlinne bilkoviny

150 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page