„Nemůžeš spát? Uvař si meduňku!“. Tahle rada už je stará sto let. Vždycky si u ní říkám, že já bych uvítala spíš nějakou „anti meduňku.“ Já totiž usnu kdekoliv a kdykoliv, ještě než se stačím přikrýt peřinou :-).

Ale kdo takové štěstí bohužel nemá, měl by se poohlídnout po tom, jak mu může taková meduňka skvěle pomoci.

Co si můžeš přečíst v mém článečku nazvaném: „MEDUŇKA?“

  • Jak poznám mezi ostatními meduňku?

  • Čím je meduňka pozoruhodná?

  • K čemu všemu ti meduňka poslouží?

  • A meduňka v kuchyni pomáhá také?

  • Jak meduňku pěstovat?

Jak poznám mezi ostatními meduňku?

Meduňka se stala spolu s mátou a jinými známými bylinami součástí téměř každé zahrádky. Meduňku poznáš podle její charakteristické vůně, podobné trochu citrónu a trochu mátě.

Některá má i lístky podobně tvarované jako máta, anebo se dá splést s hluchavkou. Ale jakmile si utrhneš meduňkový lísteček a promneš jej mezi prsty, tak s jistotou poznáš, že jde o úžasnou meduňku.

Čím je meduňka pozoruhodná?

Meduňka pochází z přírody, tudíž ti věnuje spoustu zdraví prospěšných látek. Obsahuje vitamín B, C, minerály, silice a mnoho látek s antioxidačními účinky, které chrání buňky před působením volných radikálů.

Co je na meduňce nejúžasnější? Meduňka ti dokáže uvolnit pocit napětí v těle, odbourává úzkost a strach a celkově skvěle působí na nervovou soustavu. Umí se postarat o to, aby se ti dobře usínalo. Vlastně taková „maminkovská“ péče :-).

K čemu všemu ti meduňka poslouží?

Meduňka ti pomůže s nachlazením, s těžkým trávením, se zahleněním, při bolesti žaludku, s nervozitou… Meduňka se začala používat nejen jako bylinka k vypití, ale i k výrobě zdravých sirupů, kosmetiky, a přípravků pro relaxaci.

Nejznámější je pití čaje z meduňky – odbourá ti depresivní náladu a pomůže ti přivolat spánek.

Dále Ti představím jednoduché receptíky, jak meduňku využít:

  • Čaj z meduňky:

1 polévková lžíce meduňky se zalije 250 ml vroucí vody a nechá se 10 minut louhovat.

  • Meduňkový med:

Sklenici s víčkem naplň lístky z čerstvé meduňky a zalij je kvalitním medem. Zkus vydržet a alespoň 2 týdny nech med uležet. Poté přeceď a můžeš si tuto dobrotu dávat do čaje, nebo limonády.