top of page

Jak srazit horečku


Hodně lidí v případě srážení horečky hodně chybuje a své vyléčení díky základním chybám oddaluje. Prozradím ti jak srazit horečku, základní horečkové chyby a plno dalšího. Určitě horečkový článek dočti do konce! Můžeš tak v případě horečky pomoci sobě nebo svým blízkým.

Co se v článku „jak srazit horečku" dozvíš?

  • Veliká chyba při srážení horečky!

  • Kdy horečku srážet a kdy ne.

  • Jak srazit horečku rozumně a zdravě?

  • Horečková pravda, která se neříká!

  • Moje příhody se srážením horečky.

Veliká chyba při srážení horečky!

Horečka není samostatnou nemocí, ale známkou aktivity správně fungujícího imunitního systému. Prostřednictvím horečky bojuje tvé tělo s „vetřelci“ (viry a bakterie) a vítězí nad nimi.

Je tedy dobrá otázka, jak srazit horečku? No jak se to vezme!

Určitě je jasné, že není dobré snažit se organismu v této formě obrany zamezit. Tělo se tě snaží vyléčit a ty hledáš způsob jak srazit horečku. Jestliže tedy sáhneš po oblíbených lécích snižujících horečku a brzdících zánětlivé stavy (třeba po Aspirinu), tak sice teplotu rychle srazíš, ale současně podlomíš obranné a přirozené snahy svého těla.

Pokud to se svým zdravým myslíš opravdu vážně, tak se musíš lépe zeptat. Místo dotazu jak srazit horečku se ptej kdy srazit horečku.

Horečka samozřejmě může vzniknout i z jiných příčin, ne pouze jako forma boje proti bakteriím. K lehčím příčinám patří třeba úžeh, k těm daleko závažnějším například autoimunitní choroby, při nichž se organismus již zcela vymyká kontrole a léčba je záležitostí odborného lékaře. V takových případech se samozřejmě horečka srazit musí.

Kdy horečku srážet a kdy ne.

Super! :-) Místo dotazu jak srazit horečku, je lepší se nejdříve ptát kdy srazit horečku.

U dětí se mohou projevit febrilní křeče související s horečkou. V tomto případě je třeba horečku srazit. Horečku bys proto neměla nechat vystoupat k mezím, kde natropí více škody ne užitku.

Třeba u běžné chřipky je horečka dobrým pomocníkem, takže je srážení horečky zbytečné! Jiná situace ale nastane v případě, že vysoké horečky trvají více dní a ty nad sebou začínáš ztrácet kontrolu.

Jak srazit horečku rozumně a zdravě?

Dnešní moderní medicína se velmi často snaží potlačovat i „dobrou“ horečku, aniž by to bylo nutné. Proč asi! Farmaceutická společnost má ráda prašulky a "zbytečné" léky se moc hezky prodávají.

Rizikové horečnaté stavy, při nichž se vysoká horečka vymkne kontrole a musí být sražena, bývají poměrně výjimečné. Znovu tedy opakuji! Né, jak srazit horečku, ale kdy srazit horečku!

Speciálně u dětí je třeba udržet horečku ve správných mezích zábaly lýtek nebo trupu. Na sražení horečky můžeš použít i další metody, například „octové fusekle“.

Octové ponožky na sražení horečky připravíš tak, že ponožky namočíš do mírně zředěného octa, vyždímáš a navlékneš je dítěti na nohy. Přes octové ponožky na sražení horečky můžeš navléknout ještě jeden pár suchých ponožek. V 96% případů srážení horečky tyto tradiční postupy pomohou. Tyto přirozené a zdravé postupy srážení horečky mají velikou výhodu, protože nenaruší funkci imunitního systému.

Jestliže tělo nedokáže vytvořit správnou horečku, pomůže mu základní regenerace, kterou bys měla absolvovat při každém snížení obranyschopnosti organismu. Znovu a možná na posledy opakuji :-). Neptej se prosím jak srazit horečku, ale kdy srazit horečku.

Horečková pravda, která se neříká!

Někteří lidé trpí chronicky se vracející návaly horečky. Většinou se vlastně nejedná o horečku, ale jen o zvýšenou teplotu. Takoví pacienti pak chodí od lékaře k lékaři, ale nikdo na nic stejně nepřijde a pacient je bezradný.

I v těchto „mini-horečnatých“ případech je řešení velmi jednoduché! Určitě si nekupuj hromady tabletek, které ti v lékárně nabízejí! Je to vyhazování peněž a akorát těmito pilulkami zastavíš svojí přirozenou obranu! Zaměř se spíš na základní regeneraci (odpočívej, vypni, relaxuj, jez a pij zdravě, udělej si psychickou i fyzickou očistu…), která znovu nastartuje imunitní systém a pomůže mu upravit zdravotní stav, tak aby se horečky nevracely. Z 90% se dostaví úleva a horečky se již nevracejí.

Přírodní medicína není závislá na tom, zda odhalí 100% pravého „vetřelce“.

Důležitější je důvěra ve zdravé samoléčbě, pochopení mechanismu a její fungování.

Lékařům, kteří se zabývají přírodní medicíně, je jedno, jak se konkrétní virus jmenuje nebo jestli vůbec nějaké jméno má. Přesné pojmenování se spíše hodí farmaceutické společnosti, protože se jí pak mnohem snáze prodává „speciální“ lék na přesně pojmenovanou „speciální chorobu“.

Lékaři se s přírodní medicínou snaží o podporu obraných sil organismu, který si pak už s problémem většinou poradí sám.

Moje příhody se srážením horečky.

Snad jsem ti aspoň trošku pomohla a ty teď víš, že místo hledání jak srazit horečku, je mnohem lepší hledat kdy srazit horečku :-).

Jen dodám, že když jsem měla úžeh, tak na sražení horečky byl nejlepší octový zábal a octové ponožky. Jelikož jsem už blouznila a nevěděla o světě, sražení horečky bylo nutné.

Pokud mám ale chřipku a zvýšenou teplotu, tak se rozhodně necpu práškama, ale hodím se do klidu, hodně piju čisté vody, dělám si bylinkové čaje a láduju se ovocem, které jen seženu.

Horečka je přirozený boj s nemocí, tak přeci nebudu tělu bránit bojovat!

Místo stání ve frontě na prášky srážející horečku si lehnu do postele a zamyslím se nad tím, proč je mé tělo oslabené a chytila jsem chřipku :-).

Jak srazit horečku už určitě víš! Dokonce i víš, kdy je to zbytečné a co to ta horečka vlastně je. Pokud máš ale další horečkové dotazy, tak mi je napiš do komentu pod článek, ráda ti odpovím.

Moji tištěnou knihu najdeš DNES ve SLEVĚ > ZDE <


Jak srazit horecku

7 683 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page