top of page

Jen obarvené? Jak na 100% poznat celozrnné pečivo?

Jak poznat pravé celozrnné pečivo od toho falešného - obarveného? Je to vlastně velmi snadné a chci, abys ses už NEnechala 😭 napálit a kupovala kvalitu a né drahé náhražky.

Jak poznat celozrnné pečivo
Jak poznat celozrnné pečivo

Legislativa stanovuje pro celozrnné pečivo jasná pravidla.


Celozrnné pečivo musí obsahovat nejméně 80% celozrnné mouky nebo různých druhů těchto mouk.


Jakmile jde o menší podíl, tak pečivo nesmí být označeno jako celozrnné


Barva pečiva je matoucí. Tmavší pečivo není ihned celozrnné. Mnoho pekáren stále využívá obarvovací trik. Je totiž jasné, že za zdravější-celozrnné pečivo lidé musí zaplatit více peněz. Udělají tedy pečivo obyčejné z bílé mouky a obarvením karamelem, praženým ječmenem nebo žitem docílí tmavší barvy.5 chyb při 😵🤕🤮 cvičení, které ŽENY 💃 neustále OPAKUJÍ... Video dárek si zdarma vyzvedni ZDE >


Mimochodem, celozrnná mouka sice nebude úplně bílá, ale klidně může být hodně světlá.


Za celozrnné se nedá považovat ani pečivo, které je plné různých semínek nebo je jimi jen posypané.


Jak vypadá praxe?

Nabídka opravdového celozrnného pečiva je chudá, mimo speciální pekařství. V supermarketech celozrnné pečivo najdeš spíše jako balené a často jde jen o chleby.


Na obalu má tedy vždy název celozrnné, nikoliv cereální, vícezrnné, grahamové nebo jiné pojmenování typu-zrnné…JAK POZNAT PRAVÉ CELOZRNNÉ PEČIVO V KOSTCE:

  • 💰 cena pečiva (celozrnná mouka je dražší) narazíš-li na domněle celozrnný rohlík, který nestojí ani tři koruny, nevěř mu.

  • obsah min. 80 % celozrnné mouky.

  • název tmavé, vícezrnné či cereální ap. neoznačují celozrnné pečivo a kupuj vždy jen pečivo označené jako celozrnné.

  • nebalené pečivo bez uvedeného složení nebo označení celozrnné radši nekupuj, pokud nejde o speciální soukromou pekárnu a v obchodě sáhni radši po pečivu baleném s označením celozrnné.Ženy DNES ode mě nejvíce kupují:Po článku o celozrnném pečivu ženy čtou:5 chyb při 😵🤕🤮 cvičení, které ŽENY 💃 neustále OPAKUJÍ... Video dárek si zdarma vyzvedni ZDE >

Jsem fitness trenérka Danča Hájková a pomáhám ženám zdravě zhubnout a cítit se skvěle ❤️. Ještě se důvěrně neznáme? Mrkni na můj osobní příběh zde.
🤗 Sdílej - lajkuj - odebírej

Budu moc ráda, když provedeš nějakou akci. Je to pro mě znamení, že má moje tvorba a snaha smysl. Moc ti za to děkuji a vážím si tvé akce. Vše je samozřejmě ZDARMA ✅.

41 966 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page