top of page

Jablečný ocet a zdravé hubnutí?


Snažila jsem se na nátlak lidiček, kteří by rádi zhubli, najít očekávanou radu s doporučením na jablečný ocet. Zřejmě se hodně rozšířila velkolepá zvěst, že se konečně našel zázrak, který člověku zdravě sundá všechna kila navíc a nebude k tomu nic jiného potřeba.

Jablečný ocet a zdravé hubnutí – to je téma mého krátkého článečku.

Co se můžeš dozvědět v mé úvaze: „JABLEČNÝ OCET A HUBNUTÍ?“

  • Co to je za ocet?

  • Zdravé účinky jablečného octa?

  • Dávkování pro zdraví.

  • Zhubnu při konzumování jablečného octa?

  • Dovolíš mi opět použít selský rozum?

Co to je za ocet?

Pokud se podle správného a ne úplně jednoduchého postupu nechají zkvasit jablka, vznikne nám takový trochu jiný druh moštu. Tento "mošt" má svojí zvláštní vůni a chuť, která každému nevoní.

Výroba jablečného octa má svá pravidla a naše babičky si jej připravovaly samy už před mnoha lety. Vždyť dříve si uměly poradit s kdečím, co nám příroda nabízí.

Zdravé účinky jablečného octa?

Jablečný ocet obsahuje řadu tělu zdravě prospěšných látek. Například pektin – vlákninu, vitamíny A, B, C, D, E, minerály, kyselinu octovou…

Z minerálů obsahuje zejména draslík, který se ti stará o správný růst vlasů a nehtů. Kyselina octová má významné biologické účinky. Zneškodňuje škodlivé bakterie a dezinfikuje.

Látky v jablečném octu celkově snižují cholesterol, regulují krevní tlak a pomáhají odstraňovat toxiny z těla. Dokonce prý po zředění, při potírání, dobře slouží k zlepšení pokožky trpící na akné.

Dávkování pro zdraví.

Chytří odborníci radí dvojí užívání:

  • Ráno na lačno, půl hoďky před snídaní rozmíchat 1 polévkovou lžíci jablečného octa ve 250 ml vlažné vody. A vypít.

  • Nebo 3 x denně opět půl hoďky před jídlem vypít smíchanou 1 čajovou lžičku jablečného octa s 250 ml vlažné vody.

Při tomto užívání jablečného octa nebyly dosud zjištěny žádné nebezpečné účinky. Jen pozor na některé léky, které užíváš - raději se zeptej svého lékaře. A ten, kdo má problémy se žaludkem by se měl poradit také. Pití jablečného octa ve vyšší míře se nedoporučuje z důvodu překyselení organizmu.

Zhubnu při konzumování jablečného octa?

Ten, kdo jablečný ocet doporučuje v rámci nějaké rady na zhubnutí, ti většinou k tomu dodá, abys omezila přísun tučných jídel, sladkého a začala cvičit, neboť při cvičení se ti spolu s užíváním jablečného octa rychleji nastartuje metabolismus.

To vše je pravda. Ano, v tomto případě určitě hubnout začneš.

 

Nech se motivovat A POZNEJ TEN ROZDÍL :-). Motivace ZDARMA ZDE >>>

 

Dovolíš mi opět použít selský rozum?

Jakpak jsi můj předchozí odstavec pochopila? Došlo ti, že ládování se jablečným octem při ležení na kanapíčku, ti bude houby platné? Že to opravdu (bohužel) není další ze žádaných a očekávaných zázraků? Že kdyby byl jablečný ocet bezpracně účinný, tak by nebylo obézních lidí, jelikož by to byla hodně levná záležitost?

Na jednu stranu mě mrzí, že můj selský rozum ti možná sebral naději, ale na druhou stranu nechci, aby si věřila všemu, co se kde povídá.

Každopádně, ocet z jablíček je zdravý. Takže pokud jej dokážeš s chutí vypít – jedině dobře.

A když jablečný ocet vyzkoušíš v nějaké skvělé zálivce na salát – taky bezva :-).

Jsi u konce mého článečku: „Jablečný ocet a hubnutí.“

Dočetla ses, že jablečný ocet sám o sobě ti zhubnutí nezařídí. Ale je také všeobecně známo, že účinky placebo efektu, jsou v mnohých případech působící.

Pokud člověk věří, že mu „lék“ pomáhá, dokáže se lépe s danou situací vyrovnat a cítí se dobře. Tím chci říci, že kdyby ti na tomto základě měl jablečný ocet se zdravým hubnutím pomáhat, tak hurá do něj :-).

Po jablečném octu ženy čtou:

 

Můj oblíbený spalovač tuků najdeš DNES ZDE >>>

 

Jablečný ocet a zdravé hubnutí

3 794 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page