top of page

Dušená mrkev na fitness zdravý způsob

S dušenou mrkví je to stejné jako u burákového másla, buď ji miluješ nebo nesnášíš. Možná za to nemůže úplně samotná mrkev, ale školní jídelna. Já jsem ráda, že jsem se této školní fóbie zbavila a dušenou mrkev do svého zdravého jídelníčku pravidelně zařazuji.

Recept na dušenou mrkev
Dušená mrkev na fitness zdravý způsob

Ona totiž chutná úplně jinak, když použiješ kvalitní čerstvou mrkev, olivový olej a kapku citronové šťávy.


Já navíc nepoužívám klasickou hladkou mouku, ale používám zdravou hrašku nebo vůbec nic.5 chyb při 😵🤕🤮 cvičení, které ŽENY 💃 neustále OPAKUJÍ. Fitness video dárek si zdarma vyzvedni ZDE >VELIKÉ mrkvové POZOR:

Myslíš si, že je zdravější baštit syrovou mrkev a né vařenou/dušenou? Musím ti říct, že mnohem zdravější je mrkev vařená/dušená, protože díky tepelné úpravě dostaneš z mrkve mnohem více zdravých látek.


Mrkev má totiž velmi silnou buněčnou stavbu, takže je velmi tuhá. Pokud mrkev koušeš, tak jak je, tak dokážeš přijmout jen asi 24 % betakaroténu. Pokud mrkev nastrouháš, tak se hodnota krapítek zvedne, ale na vařenou/dušenou mrkev prostě není.


V případě dušené/vařené mrkve se vyšplhá hodnota získání betakaroténu na 50 %.

BEZ kapky oleje ani ránu!

Do dušené mrkve patří rozhodně olej. Přijatý betakarotén se totiž nepřetvoří na vitamin A, bez přidaného oleje (stačí jen trošku).


👀 Co tě čeká s receptem na dušenou mrkev?

Celý recept ti zabere asi 40 minut, z uvedeného množství zdravých surovin získáš 4 porce a z kapsy ti uteče asi 58 kaček.
❓Proč by ses do dušené mrkve měla pouštět?

 1. Tento zdravý recept je vhodný i pro děti

 2. Díky vařené/dušené mrkvi doplníš velmi potřebný vitamin A

 3. Jedná se o velmi levný a výživný doplněk tvého zdravého jídelníčku
🔥 Výživové hodnoty dušené mrkve:

 • Energie: 620 kcal

 • Bílkoviny: 10 g

 • Sacharidy: 68 g

 • Tuky: 43 g

 • Vláknina: 21 g
🛒 Na dušenou mrkev si prosím sežeň:
📝 Zdravý recept na dušenou mrkev zvládneš levou zadní:

1) Mrkev omyj, očisti a nakrájej na kolečka.


2) Vezmi svůj oblíbený hrnec (u mě to vyhrál pan puntíkáč) a rozehřej v něm máslo. Přihoď pokrájenou mrkvičku a chviličku orestuj (2 minutky) a pak zalij 500 ml vody.


3) Až se voda začne vařit, tak přihoď 2-3 špetky soli a hrnec s mrkví zakryj pokličkou. Teď budeš mrkev dusit asi 20 minutek, ale je možné, že i déle, protože záleží na typu mrkve. Je třeba vodu zredukovat a mrkev nechat změknout. Občas při dušení mrkev promíchni.


4) Po cca 20 minutách mrkev ochutnej. Pokud je dost měkká, tak podle chuti dochuť solí a třtinovým cukrem. Zbytek šťávy můžeš zahustit hraškou. Hrašku přidávej po malém množství a míchej.


5) Hotovou mrkvovou dobrůtku dozdob petrželkou a můžeš rovnou podávat. Dušená mrkev výborně poslouží jako hlavní jídlo nebo příloha ke zdravému masíčku.
💣 Na co si u dušené mrkve dávat pozor?

 1. Při redukci vody mrkev občas promíchej, jinak se ti připálí.

 2. Chceš přijmout zdravé vitaminy z mrkve? Tak si mrkev opravdu tepelně uprav.

 3. Kupuj mrkev se zelenou natí, svazkovou a né tu bez ní. Máš tak jistotu, že se jedná o čerstvější mrkev.
Po receptu na dušenou mrkev ženy čtou:
Chceš zhubnout? Kdy si můžeš dušenou mrkev dopřát?

Mrkev obsahuje hodně sacharidů, takže se výborně hodí přes den třeba k obědu, aby ti doplnila energii. K večeři si dej poloviční porci té, co k obědu a přidej si nějaké libové masíčko. Vytvoříš si tak geniální zdravou večeři.


Chceš moje fitness zdravé recepty v tištěné podobě? Využij dnešní slevy 200 Kč a kup moje fitness zdravé kuchařky zde. Slevu máš již aktivní, ALE platí ti poslední dny!24 998 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše

Kommentare

Mit 0 von 5 Sternen bewertet.
Noch keine Ratings

Rating hinzufügen
bottom of page