Dušená mrkev na fitness zdravý způsob

Aktualizováno: 5. 10. 2019

S dušenou mrkví je to stejné jako u burákového másla, buď ji miluješ nebo nesnášíš. Možná za to nemůže úplně samotná mrkev, ale školní jídelna. Já jsem ráda, že jsem se této školní fóbie zbavila a dušenou mrkev do svého zdravého jídelníčku pravidelně zařazuji.

Recept na dušenou mrkev
Dušená mrkev na fitness zdravý způsob

Ona totiž chutná úplně jinak, když použiješ kvalitní čerstvou mrkev, olivový olej a kapku citronové šťávy.


Já navíc nepoužívám klasickou hladkou mouku, ale používám zdravou hrašku nebo vůbec nic.5 chyb při 😵🤕🤮 cvičení, které ŽENY 💃 neustále OPAKUJÍ. Fitness video dárek si zdarma vyzvedni ZDE >VELIKÉ mrkvové POZOR:

Myslíš si, že je zdravější baštit syrovou mrkev a né vařenou/dušenou? Musím ti říct, že mnohem zdravější je mrkev vařená/dušená, protože díky tepelné úpravě dostaneš z mrkve mnohem více zdravých látek.


Mrkev má totiž velmi silnou buněčnou stavbu, takže je velmi tuhá. Pokud mrkev koušeš, tak jak je, tak dokážeš přijmout jen asi 24 % betakaroténu. Pokud mrkev nastrouháš, tak se hodnota krapítek zvedne, ale na vařenou/dušenou mrkev prostě není.


V případě dušené/vařené mrkve se vyšplhá hodnota získání betakaroténu na 50 %.

BEZ kapky oleje ani ránu!

Do dušené mrkve patří rozhodně olej. Přijatý betakarotén se totiž nepřetvoří na vitamin A, bez přidaného oleje (stačí jen trošku).


👀 Co tě čeká s receptem na dušenou mrkev?

Celý recept ti zabere asi 40 minut, z uvedeného množství zdravých surovin získáš 4 porce a z kapsy ti uteče asi 58 kaček.