Salát s cizrnou

Aktualizace: 29. pro 2018


Salát s cizrnou podle Danči.

Jaro je tu a i já zase po dlouhé zimě začínám odlehčovat svůj zdravý jídelníček. Nevím, jestli to tak také máš, ale v zimě mám raději jídla teplá, to se týká i zeleniny. A zase v létě je to samý vychlazený salátek :-). Dovol mi tedy představit můj oblíbený salát s cizrnou.

Pro cca 2 porce salátu s cizrnou budeš potřebovat:

  • 150 g cizrny v suchém stavu

  • 1 hlávku ledového salátu

  • 200 ml bílého jogurtu

  • 200 g vysokoprocentní šunky nakrájené na plátky

  • 2 čajové lžičky kari

  • Sůl, olivový olej

A jdeme na to, salát s cizrnou je opravdu jednoduchý a moc zdravý.

1) Cizrnu si přes noc namoč do vody. Druhý den ji slij, propláchni a v čisté, mírně osolené vodě dej pozvolna vařit na cca 15 minut do měkka.

2) Mezitím si omyj salát a nakrájej nebo natrhej ho na malé kousky. Plátky šunky nakrájej na větší proužky. Na pánvičce si rozehřej kapku oleje a proužky šunky na něm lehce osmahni.

3) Do bílého jogurtu přidej kari koření a pořádně zamíchej. Až bude cizrna uvařená, tak ji sceď a nech vychladnout. Potom vezmi velkou mísu a smíchej v ní natrhaný salát, vychladlou cizrnu a jogurtovou zálivku.

4) Pokud chceš, můžeš salát s cizrnou dosolit a zakápnout olivovým olejem. Až budeš servírovat, tak navrch cizrnového salátu dej osmahnuté proužky šunky a nech si chutnat :-).

Kdy je salát s cizrnou vhodný?

Cizrnový salát si určitě dej během celého dne v jakémkoli množství. Salát s cizrnou si můžeš dát třeba i jako zdravou přílohu k blížícím se grilovačkám.

Jsi na konci zdravého receptu s názvem salát s cizrnou. V případě cizrnových dotazů mi určitě napiš na email: Danca@vimproctojim.cz

Pokud si ti zdravý recept na cizrnový salát zalíbil, tak ho určitě sdílej pro ostatní, budu jen ráda.

Mrkni také na zdravé banánové palačinky nebo Mugcake zdravý recept.

KDY to JÍST magnetické kartičky najdeš DNES ZDE


Salat s cizrnou

#Salatscizrnou

9,350 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše