Kopřivová očista pro rychlé hubnutí


Vzhledem k tomu, že jsme se před několika týdny přestěhovali s Lukym do nového bydlení, tak mne čekalo nejen zabydlení se v krásném domečku, ale zároveň obnovení a zušlechtění naší nové malinkaté zahrádky. Nikdo na ni pěkných pár měsíců nesáhl, takže podle toho to vypadalo.

Jeden roh mé budoucí oázy klidu byl úplně posetý kopřivami a já místo toho, abych byla naštvaná, tak jsem zajásala, že budu mít krásné a zdravé rostlinky na svou kopřivovou očistu jak těla, tak ducha :-).

Co se v článku „Kopřivová očista“ dozvíš?

  • Proč detoxikovat?

  • Snadnější detoxikace už snad není

  • Jak a kde kopřivy sbírat

  • Recept na kopřivovou očistu

  • Účinky kopřivového detoxu

  • Kopřiva na posilnění vlasů

  • Dáreček pro tebe >>>

Proč detoxikovat?

Už určitě z některých mých článků víš, že pokud Ti zdravé hubnutí ne a nejde, přestože se hýbeš, jak drak a držíš své chutě na uzdě, tak je zakopaný pes buď v psychice, nebo také v zaneřádění organismu.

Pokud jsi nikdy neabsolvovala žádnou detoxikační kůru, tak bys určitě měla, i když třeba problémy s postavou nemáš. Tělo se totiž běžným jídlem dokáže natolik zaplísnit a „otrávit“ veškerou chemií kolem nás, že se Ti to může projevit nejen nadváhou, ale třeba různými exémy, trávicími potížemi, bolestmi hlavy atd…

Navíc pokud nebudeš mít pročištěný organismus, tak se Ti nikdy pořádně a správně nevstřebají látky, které mu nabízíš. A to je pak trošku škoda, ne?!

Baštíš různé zdravě vitamínové bomby, bílkovinové lahůdky, ale oni vlastně nemají moc šancí se v Tobě usadit a vstřebat!

Snadnější detoxikace už snad není

Očistných neboli detoxikačních kůr je spousta. Od různých hladovek, diet přes třeba zelené potraviny či bylinkové čaje. A já mám pro Tebe jednu skvělou záležitost, kterou je kopřiva dvoudomá.

Navíc, Tě nebude vůbec nic stát, připravit si ji můžeš, kdykoli chceš a když se Ti bude chtít, tak si ji uschováš i na zimu. Stačí si jen najít správné místečko, najít nějaké rukavice a vyrazit na lov :-).

Jak a kde kopřivy sbírat

Kopřivy na očistu hledej někde dál od civilizace. Takže odběhni někam třeba na kraj lesa. Ne, že skočíš do první škarpy u rychlostní silnice, ju?! Nemusíš jít kus světa, ale zase, abys měla alespoň trošku jistotu, že budou kopřivy čisté a nepočůrané od pejsků apod.

Sbírej pouze malé, zdravé a čerstvé rostlinky. Ideálně si vezmi s sebou i nůžky a uštípávej jen vrcholky kopřiv a nejlépe ještě před kvetením. Rozhodně vynech dřevnaté jedince a listy, které by měly třeba nějaké hnědé flíčky.

Kopřivy dávej určitě do nějaké látkové či papírové tašky. Zapomeň na igeliťáky!