top of page

Jídelníček na noční směnu


Vyzkoušej tento jídelníček na noční směnu a tvé tělo ti bude moc vděčné. Jedná se o jídelníček velmi jednoduchý, tak věřím, že nebude problém jej dodržet. Mě třeba ani nevadí jíst věci stále dokola, takže zdravý jídelníček měním jen proto, abych svému tělu dodala vše potřebné.

Níže tě popíšu ukázku jídelníčku na noční směnu. Drobné úpravy si samozřejmě můžeš vytvořit. Pokud si s úpravou jídelníčku nebudeš jistá/ý, napiš mi dolů pod článek veškeré svoje dotazy, ráda ti odpovím.

Teď již ukázka jídelníčku, budu předpokládat, že po noční směně vstáváš kolem 14:00 hod a směna ti bude končit v 6:00 hod.

Jídelníček zde:

Vzbudíš se kolem 13:30, dáš si cca 2-3 dcl vlažné vody s citronem.

Kolem 14 hodiny přijde první jídlo.

  • 14:00 – lehká sváča. Bílý jogurt s neochucenými vločkami.

  • 17:00 – svačina. Müsli tyčinka bez polevy a jeden větší banán nebo jablíčko.

  • 20:30 – oběd. Kuřecí maso (ideálně prso) s rýží a zeleninou. Rýži doporučuji určitě basmati.

  • 23:30 – svačinka. Plátek kváskového chleba se šunkou a sýrem + jedna paprika, okurka nebo rajčátko.

  • 03:00 – svačina. Neochucený kefír nebo místo kefíru tvaroh (polotučný) s ovocem (banán, jablíčko, hroznové víno).

Jakmile půjdeš z práce cca tedy kolem 6:00 hod, tak si dej jedno vařené vejce s jedním plátkem kváskového chleba potřený klasickým máslem a jedním kusem zeleniny (rajče, okurka, paprika).

V případě, že nepůjdeš na noční směnu a budeš mít „klasický den“, můžeš vyzkoušet tento jídelníček.

Ukázka zdravého jídelníčku v případě klasického dne:

  • Snídaně: Rýžová nebo ovesná kaše s ovocem a různými druhy semínek.

  • Svačina: Bílý jogurt a jeden větší banán.

  • Oběd: Ideálně ryba, protože jsou moc zdravé! :-). Může být tuňák, losos nebo treska s bramborem a zeleninkou.

  • Odpolední svačina: Polotučný tvaroh, klidně celá vanička (250 g) k tomu zeleninka dle libosti.

  • Večeře: Zeleninový salát s kousky masa (masa si vyber dle libosti). Já mám nejradši maso kuřecí, tuňáka nebo někdy maso nahradím sýrem.

Co je dále důležití u jídelníčku a noční směny!

Kromě dodržování zdravého jídelníčku nezapomínej na pití! Je třeba pít cca 2 l neperlivé neochucení vody denně. Krom správné stravy je třeba zařadit ke zdravému jídelníčku a pravidelný pohyb.

Hodně lidí počítá svoji práci jako pohyb, ale to je moc špatně! Dlouhé stání při noční směně nebo za prodejním pultem se počítá, ale pokud chceš hubnout a být zdravá, musíš přidat pravidelnou sportovní aktivitu.

Zkus do práce chodit pěšky nebo jezdit na kole. Na začátku to není žádný med, ale určitě si jde zvyknout a ty výsledky za to stojí! Dále je velmi důležité chápat sport a zdravý pohyb jako relaxaci a zábavu. Jakmile budeš brát sport jako otravnou nutnost, můžeš se s hezkým výsledkem rovnou rozloučit. Výmluvy na nedostatek času zapomeň a po přečtení tohoto jídelníčku na noční směnu vyraž ven na procházku.

Dotazy na noční jídelníček, zdravý jídelníček nebo ostatní témata, piš prosím dolů pod článek, ráda ti odpovím.

Přeji krásný a radostný den, ahojky fitness trenérka Danča.

Cviky na rychlé tvarování postavy NAJDEŠ ZDE


Jidelnicek na nocni smenu

12 595 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše

3 Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Iveta Nozarová
Iveta Nozarová
Jun 30, 2021

Ahoj Dančo. Dělám jen noční směny krátký a dlouhý týden. Končíme různě, někdy ve dvě hodiny, jindy v šest. Vstávám běžně kolem desáté hodiny a pak kolem páté na hodinku odpadnu. Bohužel jako vedoucí mám dost stresu, kterému se vyhnout nedá (práce s lidmi). Byla jsem v jedné nutriční poradně, kde mi radili hodně proteinů a výsledek je o pět kilo navíc a žádný výsledek. Při svojí výšce 163 mám aktuálně 85 kilo. Prosím pomoc 😞🙏🙏🙏

Like

Ahoj zdravím, dělám převážně noční směny a to 12. Jídelníček je v pohodě ten není problém ale co je problém je to cvičení. V práci to nejde, tak se chci zeptat možná hloupý dotaz ale jestli mám cvičit ráno když přijedu z práce a nebo radši až se vzbudím. Sice celou noc dělám obchuzky jako ostraha, takže se celkem nachodim ale zvládnu mozna😁 i to cvičení. Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Like

Adriana Pánkova
Adriana Pánkova
May 28, 2019

Ahoj zdravím ráda bych k tomu jídelníčku na noční směnu vstávám kolem 14 hodiny do práce odjíždím v 17:00 hodin a v práci mám jen dvě přestávky a to ve 22:00 hod a ve 2:00hodin takže bych vůbec nestihla sníst vše co píšete prosím nějaká rada díky Adriana


Like
bottom of page