top of page

Je RAW stravování vhodné při hubnutí?


Začaly se objevovat restaurace, kde se připravují a nabízejí jídla podle zásad RAW stravování. Jsou lidé, kteří vyznávají tento druh stravy a jdou touto cestou.

Moje babička je „masožravec,“ mamina spíš „býložravec“ a já jsem takový nějaký střed. Tím chci říct, že každý jsme originál, každý jsme jiný...

POZOR! Zadej do svého internetového prohlížeče: DancaKucharka.cz a mrkni na video představení mé KAŇKO-VZORNÉ kuchařky.

 

Co ti nabídne můj článeček: „JE RAW STRAVOVÁNÍ VHODNÉ PŘI HUBNUTÍ?“

  • Co to vůbec RAW stravování je?

  • Co na tento druh trvalého stravování říkají lékaři?

  • Můžu RAW stravování využít při hubnutí?

  • Na konci RAW článku si vyzvedni dáreček, který tě "nakopne".

 

Co to vůbec RAW stravování je?

Zastánci RAW stravování jsou vitariáni, kteří konzumují pouze tepelně neupravenou, neboli jinak řečeno živou stravu. Jídlo není ani vařené, ani pečené, nebo smažené….

Je syrové, nebo ohřáté, sušené, naklíčené, rozmixované, odšťavněné, nastrouhané…

Také jej lze zamrazit. Ale jídlo s nálepkou RAW nesmí projít vyšší teplotou než 42 – 45 stupňů.

RAW strava je bez chemických přísad, téměř bez cukru, je bezlepkový a bezlaktózový. Tím, že potraviny neprochází tepelnou úpravou, zachovávají si všechny potřebné živiny a zdravé látky. Proto zlepšují zdravotní stav člověka.

Existuje spousta RAW receptů (RAW dorty a koláče, RAW zmrzliny, RAW saláty, RAW kaše, RAW chleby a krekry, RAW tortilly, atd...). Moje oblíbené RAW recepty najdeš přímo pod tímto článkem.

Co na tento druh trvalého stravování říkají lékaři?

Odborníci se chytají za hlavu z rizik, která může RAW strava přinést například v podobě konzumace syrových vajec a syrového masa.

Zde hrozí následky kontaminace bakteriemi, salmonely, parazity a mnoho dalších průjmových nákaz. Je potřeba si tyto potraviny opravdu kupovat v BIO kvalitě z ověřených zdrojů (ne z Polska…).

Většinou ti RAW stravu schválí, jako ideální odlehčovací kůru. Syrová strava je prospěšná, ale je nutné si zajistit, aby měla správné složení všech vitamínů.

Je spousta odborníků, kteří radí to, aby lidé zkoušeli různé odlišnosti v kuchyni, aby si zpestřili zdravý jídelníček a užívali si změny. Člověk bude neustále bádat po tom, co je pro něho to nejlepší :-).

 

Dnes ti prozradím fitness zdravé večeře! TOP večeře na hubnutí máš ZDE >

 

Můžu RAW stravování využít při hubnutí?

RAW strava určitě ano. Takto připravovaná jídla jsou lehce stravitelná, tudíž nezatěžují trávení, naopak jej podporují. RAW pokrmy se připravují z kvalitních surovin bez chemie a velkou součástí jsou třeba i různé smoothie nápoje. A vše, co je rozmixované samozřejmě hubnutí pomáhá. Jen pozor!

Pro začátek je určitě lepší začít pomalu. Zařazuj si RAW recepty do svého běžného stravování postupně. Protože pokud zhubneš díky konzumaci pouze RAW jídel a poté se vrátíš ke svému běžnému jídelníčku, dopadneš stejně, jako s jinými dietami - nabereš vše a něco navíc nazpět!!

Jsi na konci mého článečku „Je RAW stravování vhodné při hubnutí?“

Je možné, že ti jídla připravovaná RAW způsobem natolik zachutnají, že si je ráda zařadíš mezi své oblíbené recepty. Tak bych to totiž viděla já – brát je jako zpestření, ale ne jako běžný a jediný styl své stravy.

Můj názor je ten, že všechny velké výkyvy a extrémy v jídle mohou na jednu stranu být prospěšné, ale na druhou stranu něčím škodí. Zhubnout lze úpravou jídelníčku jako takového, takže pokud si přidáš RAW receptíky, uděláš dobře. Ale vše záleží jen a jen na tobě. Jde hlavně o to, abys byla zdRAWá :-).

Konec RAW článku je zde a DÁREČEK tu:

Slíbila jsem ti dáreček, který tě "nakopne". Tento dáreček tě nakopne do běhání.

Moje sepsané rady totiž rozběhaly tolik odpůrkyň běhu, že si to nemůžeš nechat ujít.

Moje oblíbené RAW recepty:

Po článku o RAW stravování a hubnutí ženy čtou:

 

ŽENY nejčastěji po RAW článku kupují:

 

RAW stravování a hubnutí

522 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page