top of page

Ananas a zdraví


Ananas a zdraví od Danči, článek pro tebe.

Je opravdu ananas zdravý? Lze považovat tuto žlutou dobrůtku za zdravou?. V dnešním článku ananas a zdraví ti vše prozradím. Pokud se ti tento ananasový článek bude líbit, budu ráda za tvůj komentář nebo sdílení. Určitě nejsi jediný človíček, který hledá, jestli se slučuje ananas a zdraví.

Co se v článku: Ananas a zdraví, dozvíš?

1) Ananas a zdraví vs. Železná opona.

2) Lepší trávení díky zdravému ananasu

3) Ananasová šťáva pomáhá zdravě čistit pleť

4) Zdravé léčení ananasem opravdu funguje

5) Ananas léči záněty díky enzymům (prášky patří do koše!)

1) Ananas a zdraví vs. Železná opona

V době, kdy se žilo za železnou oponou, to bylo něco luxusního, jíst ananasový kompot nebo pít ananasový džus. Natož si dát zdravý čerstvý ananas. Lze si tedy spojit ananas s Vánocemi nebo pobytem v nemocnici. Zdravý ananas očekávalo hodně dětí jako odměnu za injekci nebo nepříjemné vyšetření. Ale co by člověk pro ananas nevydržel, že? :-) Málokdy se ale dal zdravý, čerstvý ananas sehnat. Dnes je běžně k dostání i čerstvý ananas a to je dobře.

2) Lepší trávení díky zdravému ananasu

Ananas obsahuje spoustu enzymů, a tak může zdravě ulehčit trávení. Maso se pomocí čerstvé ananasové šťávy může stát stravitelnějším. Ananas obsahuje enzym bromelin, který pomáhá při trávení bílkovin. Pokud máš problém s trávením, dej si po zdravém obědě kousek ananasu. Samozřejmě, že zdravého a čerstvého!!! Ananas a zdraví pokračuje na bod 3.

3) Ananasová šťáva pomáhá zdravě čistit pleť

Ananasová šťáva pomáhá s „úklidem odpadu“. Takzvané stařecké skvrny prý vznikají proto, že už se do našeho těla víc odpadů už nevejde. "Kam s ním?", ptá se tělo. No a pak se rozhodne, že odpad zatím odloží do kůže. A skvrna naskočí! A právě tyhle skvrny se dají trochu zesvětlit, když je potíráš tamponkem namočeným do ananasové šťávy. Pozor, ananasový kompot je v tomto případě nanic! Musíš použít zdravý, čerstvý ananas!

4) Zdravé léčení ananasem opravdu funguje

Ananas a zdraví? No jasně! Ananas uklízí také zevnitř těla. Dokáže pomoci s rozpouštěním usazenin na stěnách cév. Tento vnitřní úklid bys neměla podceňovat! Díky zdravému ananasu se můžeš vyhnout mrtvici nebo infarktu. Tyto onemocnění souvisí právě s ucpanými cévami.

Ananas pomáhá také při laryngitidě (zánět hrtanu). Jeden moc chytrý pán (Dr. Jim Duke) řekl: "Kdybych měl laryngitidu, pil bych ananasovou šťávu se špetkou zázvoru, muškátového oříšku, rozmarýnu a máty peprné a na oslazení s kouskem lékořice."

Všechny ingredience jsou lidovými léky, jejichž účinky ovšem postupně potvrzuje i věda! Do zmíněného, zdravé nápoje můžeš přidat také tymián a kardamom. Řada rozumných lékařů na laryngitidu šťávu z ananasu doporučuje. Pokud máš dobrého lékaře, zeptej se ho na účinky ananasové šťávy a uvidíš, co ti řekne :-).

5) Ananas léči záněty díky enzymům (prášky patří do koše!)

Když se dlouho potýkáš s nějakým zánětem, namíříš si to do lékárny pro drahé enzymy v kapsli nebo tabletách (wobenzym a další). Zkus to vzít oklikou přes obchod s ovocem a zeleninou. Kup si zdravý ananas a máš to! I když není ananas zrovna levný, stále tě to vyjde levněji než prášky. A co se týče chuti, to snad ani nemusím srovnávat! :-) Samozřejmě všeho s mírou! Pokud to s ananasem přeženeš, může tě pěkně pálit pusa!

Ananas a zdraví a co hubnutí.

Pokud jsi nemocná, tak vůbec neřeš, kdy si ananas dáváš. Pokud si ananas dáváš na chuť, tak si ho dávej v dopoledních hodinách nebo přes den. Ideálně si hodí ihned po cvičení! Ananas se moc nehodí k pozdní večeři.

Oblíbený proteinový nápoj na hubnutí i pečení najdeš DNES >ZDE<


Ananas a zdravi

709 zobrazení

Související příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page